Dovolená Sahl Hasheesh

Egypt Sahl Hasheesh, Egypt
Charakter oblasti: moře

Sahl Hasheesh je relativně nové egyptské letovisko. Nachází na pobřeží Rudého moře jen asi 20 km od Hurghady, kde je také nejbližší mezinárodní letiště.

Původně šlo o malou vesničku s všudypřítomnou zelení, která se rozkládala kolem jednoho z nejkrásnějších zálivů Rudého moře, kterým je Sahl Hasheesh Bay. V poslední době zde vyrostla řada luxusních hotelů, které lákají především rodiny s dětmi.

Dovolená Sahl Hasheesh | © Myroslavabozhko | Dreamstime.com

Dovolená v Sahl Hasheesh

Sahl Hasheesh nabízí poněkud klidnější atmosféru, než např. Hurghada nebo Marsá Alam. I sem však turisté míří nejenom za odpočinkem u moře, ale také za adrenalinovými vodními sporty, jako je třeba windsurfing nebo kitesurfing. Zdejší korálové útesy potom zajišťují perfektní kulisy pro potápění.

Pláže v Sahl Hasheesh

Pláže v Sahl Hasheesh jsou obvykle písčité, písek však může být smíchán s ostrými úlomky korálů, a tak se vyplatí mít boty do vody. Vstup do moře bývá pozvolný, takže je to tu ideální pro rodiny s malými dětmi nebo pro seniory či neplavce. Moře je také po většinu roku velmi teplé.

Většina hotelových komplexů má pro své hosty vyhrazené soukromé pláže. Obvykle jsou vybaveny lehátky, slunečníky i bary s občerstvením, nechybí ani sprchy a toalety.

Zajímavá místa a výlety v okolí Sahl Hasheesh

Ze Sahl Hasheesh se můžete vydat za staroegyptskými památkami. Město Luxor, ve starověku nazývané Veset či řecky Théby, je označováno jako největší muzeum světa pod otevřeným nebem. Najdete tu staroegyptské chrámové komplexy KarnakLuxor. Nedaleko Luxoru se nacházejí také slavná pohřebiště, která znáte pod pojmenováním Údolí králůÚdolí královen. Ze Sahl Hasheesh se do těchto míst dostanete po necelých 3 hodinách jízdy automobilem.

Jestliže se na výlet do údolí Nilu necítíte, můžete zajet alespoň do nedaleké Hurghady a navštívit zdejší akvárium, které mapuje podmořský život v Rudém moři.

Počasí v Sahl Hasheesh

Egypt má jedno z nejsušších a nejteplejších podnebí na světě. Letní teploty jsou velmi vysoké, zimy jsou mírné. Navíc zde téměř vůbec neprší. Klima přímořských letovisek je však o něco mírnější díky větrům, které tu vanou.

Kdy jet do Sahl Hasheesh

Období jara a podzimu, přesněji řečeno měsíce březen až květen a říjen s listopadem, se svým rázem nejvíce podobají létům ve Středomoří, a jsou tedy ideální dobou pro návštěvu. Průměrná maximální teplota se v těchto měsících pohybuje okolo 30 °C a směrem k létu stoupá až k 38 °C. V noci je pak okolo 15 až 20 °C.

Od června do srpna počítejte s teplotami přes 40 °C a velmi ostrým sluníčkem. Ani v noci teplota zpravidla neklesne pod 20 °C. V zimě tu je během dne okolo příjemných 25 °C, i po západu slunce má vzduch obvykle více než 10 °C.

Teplota moře v Sahl Hasheesh

Moře má nejnižší teplotu v únoru a březnu, a to okolo 22 °C. Nejteplejší je naopak v červenci a srpnu, kdy teplota vody obvykle přesahuje 28 °C. Při jarní nebo podzimní návštěvě můžete počítat s teplotou mezi 24 až 27 °C – na jaře je voda chladnější a více osvěžující, na podzim je zase krásně vyhřátá z léta.

Teplotu moře v oblasti si můžete ověřit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Sahl Hasheesh

Cestovní kanceláře nabízejí téměř výhradně zájezdy do luxusních hotelových rezortů. Součástí komplexu je obvykle několik bazénů, soukromá pláž, zahrada, bary, kavárny, restaurace i obchůdky, někdy i wellness, fitness a spa nebo menší aquapark. Běžná délka pobytu je jeden týden. V ceně je obvykle i stravování formou all inclusive.

Doprava je výhradně letecká, je možné letět z Prahy, Brna, Ostravy nebo i z Vídně. Nejbližší mezinárodní letiště pro Sahl Hasheesh je v Hurghadě, let trvá asi 4 hodiny. Poté je zajištěn transfer na hotel.

Ubytování v Sahl Hasheesh

V Sahl Hasheesh narazíte především na hotelové rezorty, pronajmout se tu ale dá i apartmán nebo studio. Ubytovací kapacita městečka není příliš veliká, proto doporučujeme s rezervací příliš neotálet.

Apartmány v Sahl Hasheesh

Jen 100 m od pláže se nachází Palm Beach Piazza Apart hotel Sahl Hasheesh, který získal na Bookingu celkovou známku 8,4/10 z 36 hodnocení. Aparthotel má venkovní bazén, restauraci, bar, zahradu i soukromou pláž, za poplatek je také možné využít letištní transfer. Na místě je rovněž k dispozici bezplatné soukromé parkoviště. Klimatizované apartmány mají vlastní koupelnu, kuchyňku i balkon s výhledem na moře.

Rezorty v Sahl Hasheesh

Výjimečný poměr kvality a ceny nabízí Zen Resort Sahl Hasheesh by TBH Hotels. Hosté na Bookingu jej ohodnotili celkovou známkou 9,3/10 ze 158 hodnocení. V komplexu se nachází venkovní bazén, fitness centrum, zahrada, sdílený lounge a terasa, bar a soukromá pláž. K dispozici je nepřetržitě otevřená recepce, doprava na letiště, pokojová služba a bezplatná wi-fi. Pokoje jsou klimatizované, mají vlastní koupelnu, minibar i balkon. V ceně ubytování je i vynikající snídaně, další jídla lze doobjednat. Na pláž dojdete pěšky za 15 minut, můžete ovšem využít i pravidelnou kyvadlovou dopravu, kterou hotel zajišťuje každou půlhodinu.

Praktické informace

Levné zájezdy do oblasti Sahl Hasheesh


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.