Dovolená Hurghada

Egypt Hurghada, Egypt
Charakter oblasti: moře

Přístavní město Hurghada je největším egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře. V poslední době se díky své cenové dostupnosti stalo velmi oblíbenou destinací i mezi turisty z Česka. Návštěvníky sem lákají dlouhé písčité pláže, možnost výletů do hlavních turistických atrakcí Egypta a také potápění v Rudém moři s jeho pestrým podvodním životem.

Původně se jednalo o malou rybářskou vesnici, od 70. let minulého století však nastal postupný rozmach cestovního ruchu, a to především díky investicím místních podnikatelů do turistické infrastruktury. Pomohlo také vybudování nového mezinárodního letiště.

Dovolená Hurghada | © Alex Saluk | Dreamstime.com

Dovolená v Hurghadě

Hurghada je oblíbená zejména díky širokému turistickému zázemí s komplexní nabídkou služeb. Je také výborným výchozím bodem pro výlety do Karnaku a Luxoru. Láká rovněž surfaře a potápěče. Bohužel korálové útesy, za kterými sem kdysi turisté hlavně jezdili, zde dnes již prakticky nejsou a musí se za nimi vyrážet dál na moře nebo na některý z blízkých ostrovů, např. na Giftun.

Pláže v Hurghadě

Pláže v Hurghadě jsou dlouhé, písčité a nabízejí pozvolný vstup do moře, které je velmi teplé, takže je to tu ideální pro rodiny s malými dětmi nebo pro neplavce. Písek však může být smíchán s úlomky korálů nebo s kameny, a tak je vhodnější mít boty do vody.

Většina hotelových komplexů má pro své hosty vyhrazenou i soukromou pláž. Pláže jsou vybavené lehátky, slunečníky i bary s občerstvením, nechybí možnost vodních sportů, sprchy a toalety.

Zajímavá místa a výlety v okolí Hurghady

Hurghada slouží jako základna pro výlety za staroegyptskými památkami. Na místě starověkého Vesetu, v řečtině zvaného též Théby, se nachází město Luxor, které bývá označováno jako největší muzeum světa pod otevřeným nebem. Najdete tu staroegyptské chrámové komplexy KarnakLuxor. Nedaleko Luxoru se nacházejí také slavná pohřebiště nazývaná Údolí králůÚdolí královen. Z Hurghady se do těchto míst dostanete asi za 3 hodiny jízdy.

Turisty lákají také věhlasné pyramidy v GízeSakkáře, to už je však cesta podstatně delší, trvá okolo 5 hodin.

Samotné město Hurghada nenabízí v podstatě žádné památky, můžete tu však nahlédnout do života v typickém arabském městě s bazary a mešitami. Pokud nechcete za výlety cestovat nikam daleko, můžete navštívit alespoň zdejší akvárium, které mapuje podmořský život v Rudém moři.

Počasí v Hurghadě

Egypt má jedno z nejsušších a nejteplejších podnebí na světě. Vyznačuje se velmi vysokými letními teplotami a mírnými zimami. Navíc zde téměř vůbec neprší. Avšak Hurghada leží na břehu Rudého moře, a její klima je tak díky tomu o něco mírnější. V zimě je pevnina větrem oteplována a v létě mírně ochlazována.

Kdy jet do Hurghady

Období jara a podzimu, konkrétněji měsíce březen až květen a říjen s listopadem, se svým rázem nejvíce podobají létům na jihu Evropy, a tak představují ideální dobu pro návštěvu. Průměrná maximální teplota se v těchto měsících pohybuje okolo 30 °C a směrem k létu stoupá až k 38 °C. V noci je pak okolo 20 °C.

Od června do srpna počítejte s teplotami přes 40 °C, často ani v noci teplota neklesne pod 30 °C. V zimě je v Hurghadě přes den okolo příjemných 25 °C, i v noci je obvykle více než 10 °C.

Teplota moře v Hurghadě

Moře je nejchladnější v únoru a březnu, kdy mívá okolo 22 °C. Nejteplejší je naopak v červenci a srpnu, kdy teplota vody obvykle přesahuje 28 °C. Při jarní nebo podzimní návštěvě můžete počítat s teplotou okolo 24 až 27 °C.

Teplotu moře v Hurghadě si můžete ověřit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Hurghady

Cestovní kanceláře obvykle nabízejí zájezdy do luxusních hotelových rezortů, v nichž máte často k dispozici soukromou pláž a několik bazénů, někdy dokonce i aquapark. Součástí resortů bývá také zahrada k odpočinku a bary, obchůdky či restaurace pro pobavení. Mnoho hotelů pořádá také animační program pro děti i dospělé hosty. Nejběžnější variantou stravování je all inclusive. Standardní délka pobytu je 6-7 nocí, výjimkou však nejsou ani kratší či delší zájezdy.

Cestujete zpravidla letecky, létá se z Prahy, Brna i Ostravy, případně můžete letět i ze zahraničí, např. z Vídně. Obvyklá délka letu z Prahy do Hurghady jsou necelé 4 hodiny, vzdušnou čarou je to asi 3 040 km.

Ubytování v Hurghadě

Možná si budete chtít pobyt v Hurghadě zabezpečit i sami. Není to nemožné, nabízí se mnoho apartmánů, prázdninových vil, ale i pokojů v hotelu či hotelových rezortech.

Apartmány v Hurghadě

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit La casa beach s celkovou známkou 8,6/10 z 201 hodnocení. Aparthotel se nachází jen 80 m od pláže Orange a nabízí ubytování s bezplatnou wi-fi, klimatizací, terasou a barem. Apartmány a studia mají vlastní koupelnu, kuchyňku, některé mají i balkon. K dispozici je hostům i bazén a 24hodinová recepce. Od letiště je aparthotel vzdálen 7 km, za příplatek lze domluvit transfer.

Hotely v Hurghadě

Z cenově výhodných hotelů můžeme doporučit Palm Inn Hotel, který si od hostů vysloužil na Bookingu celkovou známku 8,2/10 z 256 hodnocení. Tříhvězdičkový hotel se nachází asi 300 m od pláže Elysees Dream. Všechny pokoje mají klimatizaci, lednici, minibar, rychlovarnou konvici a koupelnu, některé i balkon a výhled na moře. Hostům je k dispozici venkovní bazén, soukromá pláž i pokojová služba, také je zde možnost bezbariérového pobytu. Přiobjednat lze snídaně, polopenzi i plnou penzi. Letiště je vzdálené 9 km a za příplatek je možné využít transfer.

Rezorty v Hurghadě

Výjimečný poměr kvality a ceny nabízí Zen Resort Sahl Hasheesh by TBH Hotels, který hosté na Bookingu ohodnotili celkovou známkou 9,4/10 ze 136 hodnocení. Rezort má venkovní bazén, fitness centrum, zahradu, sdílený lounge a terasu, bar a soukromou pláž. K dispozici je nepřetržitě otevřená recepce, doprava na letiště, pokojová služba a bezplatná wi-fi. Pokoje jsou klimatizované, mají vlastní koupelnu, minibar i balkon. V ceně ubytování je naprosto výjimečná snídaně, další jídla lze doobjednat. Na pláž dojdete za 15 minut, využít však můžete i pravidelnou kyvadlovou dopravu, kterou hotel zajišťuje každou půlhodinu.

Praktické informace

Levné zájezdy do oblasti Hurghada


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.