Dovolená Safaga

Egypt Safaga, Egypt
Charakter oblasti: moře

Safaga je přístavní město a jedno z klidnějších turistických center v Egyptě. Leží na pobřeží Rudého moře ve vzdálenosti asi 60 km jižně od Hurghady, kde se nachází nejbližší letiště.

Poklidné letovisko je vyhledávané jednak jako místo odpočinku u moře, ale také jako ideální místo pro vodní sporty a perfektní výchozí bod pro výlety za staroegyptskými památkami v údolí Nilu.

Dovolená Safaga | © Alex Saluk | Dreamstime.com

Dovolená v Safaze

V okolí města bylo postaveno na pobřeží Rudého moře několik velkých hotelových komplexů se soukromými písčitými plážemi. Turisty sem lákají zejména ideální podmínky pro vodní sporty, jako je windsurfing nebo kitesurfing. Blízkost několika velkých korálových útesů a ostrovů je zajímavá také pro potápěče.

Pláže v Safaze

K hotelovým komplexům obvykle patří soukromá pláž. Pláže tu jsou dlouhé, písečné, s čistou vodou a pozvolným vstupem, který vyhovuje i dětem, seniorům nebo neplavcům. Přesto je vhodné mít s sebou boty do vody, v písku mohou číhat i ostré úlomky korálů.

Koupání v okolí Safagy blahodárně působí na celý organismus, voda je tu totiž bohatá na množství minerálních látek. Safaga je nejznámější egyptskou lokalitou se vzácnými léčebnými prameny, cestovala za nimi pravidelně i královna Hatšepsut.

Zajímavá místa a výlety v okolí Safagy

Safaga je vynikajícím východiskem pro výpravu do nilského údolí, populárního cíle všech turistů, kteří touží zhlédnout monumentální starověké egyptské památky, především chrámy v Karnaku, Luxoru nebo pohřebiště faraónů v Údolí králů. Ze Safagy je při cestě do těchto míst potřeba překonat jen asi 230 km, zvládnete je urazit automobilem zhruba za 2 a půl hodiny.

Počasí v Safaze

Egypt má jedno z nejsušších a nejteplejších podnebí na světě. Vyznačuje se velmi vysokými letními teplotami a mírnými zimami. Navíc zde téměř vůbec neprší. Na pobřeží Rudého moře je však klima o něco mírnější.

Kdy jet do Safagy

Období jara a podzimu, konkrétněji měsíce březen, duben a říjen s listopadem, se svým rázem nejvíce podobají létům ve Středomoří, a tak představují ideální dobu pro návštěvu. V těchto měsících dosahují průměrná denní maxima 30 až 35 °C, v noci bývá mezi 15 až 20 °C.

Od května do září se denní maxima pohybují obvykle nad 40 °C a slunce bývá velmi ostré. Ani v noci často teplota neklesne pod 25 °C.

Zimy jsou mírné a krátké. Od prosince do února se denní teploty pohybují kolem 25 °C a noční okolo 10 °C.

Teplota moře v Safaze

V březnu a dubnu dosahuje teplota moře v oblasti cca 23 °C. V říjnu a listopadu je voda pěkně vyhřátá z léta a mívá mezi 25 až 27 °C.

Na vývoj teploty moře u Safagy se můžete podívat na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Safagy

Cestovní kanceláře pořádají do Safagy obvykle týdenní pobytové zájezdy. Ubytují vás v luxusním hotelovém komplexu, kde máte k dispozici soukromou pláž, bazény, zahradu a často i obchůdky, bary, dokonce i wellness a spa. V rezortech se často pořádá i animační program. V ceně bývá také strava formou all inclusive. Komu velké komplexy nevyhovují, do Safagy se dá vyrazit i do menšího hotýlku nebo do vily.

Doprava je obvykle letecká, využívá se letiště v Hurghadě, řidčeji v Marsá Alam. Dá se letět z Prahy, Brna i Ostravy, často se létá také z Vídně. Délka letu je okolo 4 hodin.

Ubytování v Safaze

Ubytovacích možností v Safaze příliš mnoho není. Budete-li si chtít tedy pobyt zabezpečit sami, nelze příliš otálet.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit hotel Coral Sun Beach, který získal celkovou známku 8,0/10 ze 108 hodnocení. Čtyřhvězdičkový hotel je určený výhradně dospělým návštěvníkům a nabízí soukromou pláž, venkovní bazén, fitness centrum a zahradu. K dispozici je restaurace a terasa, noční klub i pokojová služba. Klimatizované pokoje mají vlastní koupelnu, minibar, terasu nebo balkon a výhled na moře. Stravování formou all inclusive je v ceně ubytování. Transfer na letiště v Hurghadě si lze připlatit.

Praktické informace

Levné zájezdy do oblasti Safaga


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.