Dovolená Poreč

Chorvatsko Poreč, Chorvatsko
Charakter oblasti: moře

Město Poreč je oblíbeným chorvatským letoviskem na poloostrově Istrie. Díky své výhodné poloze je častým cílem turistů z Česka.

Poreč je městem s bohatou historií. Jsou zde zbytky antických chrámů, domy a paláce ovlivněné benátskou gotikou i dalšími stavebními slohy. K Poreči patří také ostrůvek Sveti Nikola, který je oblíbeným výletním cílem.

Dovolená Poreč | © Dreamstime.com

Dovolená v Poreči

Právě toto malebné městečko je podle některých zdrojů tím nejnavštěvovanějším letoviskem na jadranském pobřeží. V Poreči vás čeká rušná dovolená.

Pláže v Poreči

Mnoho porečských pláží se pyšní Modrou vlajkou, která oceňuje čistotu vody a pláže. Celkově má Poreč pláže dost rozmanité – kamenné, oblázkové, štěrkové. Na většině z nich se dá vyzkoušet řada sportovních aktivit a zapůjčit různé vybavení.

Nejhezčí je asi pláž Parentino, která leží u borového háje pod hotelovým komplexem Valamar. Přístup do vody je jak z pláže, tak i z mola nebo po schůdkách. K dispozici tu jsou sprchy, toalety a několik barů s občerstvením. Zapůjčit si můžete také lehátka, houpací sítě, vodní skútry nebo paddleboardy.

Výlety v okolí Poreče

Samotná Poreč stojí za nejednu procházku. Město je více než 2 000 let staré. Na seznamu kulturního dědictví UNESCO je zdejší Eufraziova bazilika, okouzlí vás také zbytky Neptunova chrámu z počátku našeho letopočtu nebo můžete obdivovat mořskou faunu v obřím akváriu. Nedávno tu rovněž otevřeli aquapark Aquacolors, kde se dosyta vyřádí malí i velcí.

Přímo z Poreče také můžete vyrazit na plavbu směrem k ostrůvku Sveti Nikola a užít si zde trochu relaxace v klidnější atmosféře.

Počasí v Poreči

V Poreči vládne středomořské podnebí. Nejméně tu prší v červenci. Červenec a srpen v Chorvatsku obecně platí za nejrušnější měsíce, nicméně teploty vody a vzduchu vhodné ke koupání jsou i v červnu nebo začátkem září.

Kdy jet do Poreče

Po oba letní prázdninové měsíce se průměrná denní maxima pohybují kolem 28 °C, v horkých dnech stoupají až k 33 °C. V noci teploty klesají průměrně k 17-18 °C.

V červnu dosahují průměrná denní maxima hodnoty 25 °C, teploty však mohou vyšplhat až k 31 °C. Přes noc bývá kolem 15 °C.

Ze sledovaných měsíců je nejvíce srážek v září, denní  teploty se však stále pohybují mezi příjemnými 24-28 °C, v noci klesají průměrně k 14 °C.

Teplota moře v Poreči

Moře je v Poreči nejteplejší v červenci a srpnu, kdy se teplota vody pohybuje mezi 24-25 °C, v červnu a v září můžete očekávat hodnoty mezi 22-24 °C.

Aktuální teplotu moře v Poreči si ověříte na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Poreče

Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů, do apartmánů, ale i do kempu. Délka pobytu se pohybuje mezi 7 až 11 dny. Některé pobyty jsou bez stravy, jiné mají možnost snídaně, polopenze nebo all inclusive.

V ceně některých zájezdů je letenka, nebo doprava bývá vlastní. Z Prahy urazíte zhruba 800 km osobním automobilem asi za 9 hodin, necelých 700 km z Brna asi za 7 hodin.

Ubytování v Poreči

Chcete-li si pobyt zabezpečit sami, máte stovky možností, kde se v Poreči ubytovat. Převažuje ubytování v soukromí a apartmány, v Poreči nicméně stojí i několik penzionů a hotelů.

Apartmány v Poreči

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Apartments Spada s celkovou známkou 8,5/10 ze 108 hodnocení. Klimatizovaná studia a apartmány mají vlastní kuchyňku i terasu a nacházejí se jen 400 m od nejbližší pláže. Na místě je bezplatné soukromé parkoviště. Hostům, kteří zde byli ubytovaní, vyhovoval poměr kvality a ceny.

Hotely v Poreči

Blízko pláže i historického centra stojí tříhvězdičkový Hotel Poreč, který má na Bookingu celkovou známku 8,4/10 z 1 273 hodnocení. Koupat se můžete už 200 m od hotelu a do centra to není ani 1 km.  Hotelové pokoje jsou klimatizované, mají balkon i připojení na wi-fi. V ceně pobytu se podává velmi dobrá snídaně. Parkování je možné u objektu a v hotelu jsou povolena i domácí zvířata.

Praktické informace

Předtím, než vyrazíte do Poreče, by vás mohl zajímat také Skrblíkův článek Jak ušetřit v Chorvatsku s řadou praktických informací a rad.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.