Dovolená Kitzbühel – Mittersill

Rakousko Kitzbühel – Mittersill, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Kitzbühel v rakouském Tyrolsku je známý zejména díky svému sportovnímu středisku, které patří mezi nejznámější v zemi. Pravidelně se v něm konají i závody v alpském lyžování. Město Mittersill je možná méně známé, ale díky své příhodné poloze se rovněž jedná o oblíbený cíl turistů v zimě i v létě.

Dovolená Kitzbühel – Mittersill | © Eva Bocek | Dreamstime.com

Lyžování v Kitzbühelu – Mittersill

Aktuální sněhovou předpověď pro oblast Kitzbühelu si zjistíte na webu Bergfex.at.

Na své si v oblasti přijdou také milovníci dalších zimních sportů, zdejší snow park nabízí umělé skokánky, raily a další vybavení pro freestyle.

Každoročně jsou připraveny desítky běžkařských tratí, za zmínku stojí 7,6 km dlouhá Hochmoor-Loipe. Táhne se v nadmořské výšce 1 200 metrů a běžkařům nabídne krásný výhled na zasněžené vrcholky národního parku Hohe Tauern.

Sjezdovky

Skiareál KitzSki v Kitzbühelu/Kirchbergu nabízí celkem 181 km sjezdovek, z nichž 94 km jsou modré sjezdovky pro začátečníky, 67 km červené sjezdovky pro pokročilé a 20 km černé sjezdovky pro zkušené lyžaře.

O ideální lyžařské podmínky se stará 1 160 sněhových děl, které pokrývají 90 % sjezdovek. Nejtěžší ze sjezdovek je 1,5 km dlouhá Direttissima Schlagl 38 s převýšením 520 metrů.

Informace o všech možnostech lyžování nabízí mapa sjezdovek v Kitzbühelu.

Lanovky

V areálu KitzSki je k dispozici jedna kabinová lanovka, 11 oběžných kabinových lanovek, 27 sedačkových lanovek, sedm vleků s T-kotvou, dva vleky s J-kotvou, jeden vlek s pohyblivým lanem a 8 pohyblivých koberců.

O aktuálním stavu provozu lanovek a vleků informují stránky areálu.

Skipas

Pro lyžování nejen v Kitzbühelu dobře poslouží SuperSkiCard platná ve 22 skiareálech po celém Rakousku. SuperSkiCard pokrývá 2 780 km sjezdovek a 934 lanovek a vleků, mimo jiné ve Wilder Kaiser – Brixentalu, Saalbach Hinterglemmu nebo Kirchbergu. Zahrnuty jsou i tři lyžařské areály na ledovci: Kitzsteinhorn, Dachstein a Mölltaler Gletscher.

Cena SuperSkiCard se odvíjí od části sezóny a počtu dní, k dispozici je sleva pro děti a mládež. Aktuální ceník najdete na webu Kitzbueheler-Alpen.com, kde si ho můžete rovnou zakoupit.

Počasí v oblasti Kitzbühel – Mittersill

Lyžařská sezóna v rezortu Kitzbühel – Mittersill obvykle trvá od konce listopadu do konce dubna. Nejvíce sněhu obvykle padá v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je začátek prosince a konec března, kdy bývá v Kitzbühelu dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty od prosince do února se pohybují kolem nuly, v noci klesají průměrně k -10 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od června do srpna, kdy během dne překračují hranici 20 °C. V noci teploty přesto klesají až k hranici 7 °C.

Zájezdy do Kitzbühelu – Mittersillu

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy do tří a čtyřhvězdičkových penzionů s polopenzí. U některých zájezdů lze zvolit pouze snídani, eventuálně volbu beze stravy.

Délka zájezdu je 3-4 dny (víkend, nebo prodloužený víkend), eventuálně 8 dní u týdenních pobytů. Doprava je téměř vždy vlastní.

Ubytování v Kitzbühelu – Mittersillu

V oblasti Mittersillu jsou desítky penzionů a gastehausů. Liší se cenou i hodnocením, obvykle nabízí velmi dobrý standard. Zejména v hlavní zimní a letní sezóně se dokáží velmi rychle zaplnit, proto je doporučujeme rezervovat s co největším předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Gastehaus Egger se známkou 8,8/10 ze 184 hodnocení. Cenově patří k těm příznivějším, leží však 850 metrů od sjezdovky, nabízí skvělou snídani v ceně a má velmi dobrou známku hodnocení. Poměr ceny a kvality patří dle recenzentů opět mezi vysoce nadprůměrné.

Praktické informace

Webkamera

V oblasti Kitzbühelu je dostupných několik webkamer:

Turistika: Kitzbüheler Horn

V letní sezóně můžete podniknout výšlap na 1 998 metrů vysoký Kitzbüheler Horn, jeden z nejznámějších rakouských vrcholů. Z centra Kitzbühelu vám to zabere zhruba čtyři hodiny. Odměnou vám budou nejen krásné výhledy na okolí, ale také fotka u vysílače na vrcholu.

Na vrchol vede strmá panoramatická silnice o délce asi 7,5 kilometru, která potěší cyklisty. Silnice je otevřena od svítání do soumraku od května do listopadu.

Dobrodružné povahy si mohou vylézt C/D ferratu Klettersteig Kitzbüheler Horn. Počítejte až s dvěma a půl hodinami času, ferrata je vhodná k lezení od června do října.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.