SKRBLOG

10 triků, jak ušetřit na Alze

čtvrtek, 04. květen 2017, Lenka Chládková

Společnost Alza.cz a.s. provozuje v České republice největší a nejúspěšnější internetový obchod s počítači, mobily a spotřební elektronikou. V posledních letech Alza.cz rozšířila svůj sortiment o hračky, parfémy, drogerii a kosmetiku, filmy, hudbu, elektronické knihy a sportovní vybavení. Alza.cz působí také na Slovensku, od roku 2014 prodává zboží do dalších 26 zemí Evropské unie.

Přinášíme 10 triků, jak ušetřit v Alza.cz

1Sledujte akční nabídku na Alza.cz

Alza.cz nabízí časově omezené akční nabídky. Nabídka akčních cen je průběžně aktualizována a zahrnuje zboží z celého sortimentu.

Na nejzajímavější aktuální slevy a akční nabídky vás každé pondělí upozorní pravidelná rubrika Skrblíkův týden.

2Využijte slevové kupony Alza.cz

Na Alza.cz můžete uplatnit nejrůznější druhy slevových kupónů. Většinou se jedná o slevy v řádech stokorun, pokud cena za nákup překročí určenou částku. Před plánovaným nákupem doporučujeme zkontrolovat aktuální slevové kupóny Alza.cz.

Získaný kód jednoduše zkopírujete a použijete ho při nákupu. Sleva bude odečtena z kupní ceny přímo v objednávce.

3Přihlaste se k odběru newsletteru

Slevový kód v hodnotě 100 Kč získáte, když se přihlásíte k odběru novinek na Alza.cz.

4Sledujte výprodeje na Alza.cz

Na webových stránkách Alza.cz pod záložkou „Výprodej“ najdete nabídku elektronického zboží se slevami až do 70 %. Většinou se jedná o již rozbalené zboží s plnou záruční dobou, lehce použité nebo servisované zboží.

U dalšího sortimentu se zboží se slevami zobrazuje pod záložkou „Akce“. Kromě použitých a rozbalených výrobků zde najdete poslední kusy nebo zboží, ke kterým při nákupu dostanete dárek zdarma.

5Studentský program na Alza.cz

Pro studenty Alza.cz připravila program, se kterým je možné získat 15% slevu téměř na celý sortiment, nebo 30 % u vybraného akčního zboží. K získání slevy stačí platná ISIC/ITIC karta.

6Stáhněte si aplikaci Alza.cz do mobilního telefonu

aplikaci Alza.cz najdete stejnou nabídku zboží jako na webových stránkách Alza.cz. Jednoduše se zde dají filtrovat akční nabídky, výprodeje nebo poslední kusy za výhodné ceny. S aplikací nemusíte na prodejně čekat na vyvolání vašeho čísla, pořadník máte přímo v mobilu. K dispozici je i samostatná aplikace Alza Media pro filmy, hudbu, e-knihy a e-časopisy.

Aplikace jsou zdarma, dostupné pro iOS, Android a Windows.

7Alza kreditní karta a nákup na splátky

Nemáte-li po ruce potřebnou hotovost, je možné využít nákupu na splátky nebo na Alza kreditní kartu. Alza.cz často nabízí možnost nákupu na splátky bez navýšení, většinou se týkají konkrétní skupiny spotřebičů. Například nyní se na bezúročné splátky dají pořídit televize a všechny velké spotřebiče.

Alza karta

 • Plnohodnotná kreditní karta, zřízení je zdarma. Zažádat o Alza kartu je možné po prvním nákupu nad 1 000 Kč.
 • Cena za správu a vedení účtu je 29 Kč, měsíční úrok z dlužné částky 1,98 %. Bezúročné období na nákupy v obchodech v ČR je až 55 dnů.
 • Při platbě na Alza.cz se vrací 5 % z každého nákupu zpět na účet. Tuto nabídku je možné kombinovat i s jinými akcemi, například s dalšími slevami nebo slevovými kódy.
 • Výběry z bankomatu nad 1 000 Kč jsou v ČR i zahraničí zdarma.
 • Výhody Alza kreditní karty můžete porovnat s dalšími kreditními kartami, které jsou aktuálně dostupné na trhu. Jejich seznam najdete v článku Kreditní karty s bonusem.

Spotřebitelský úvěr
Alza.cz nabízí několik variant spotřebitelského úvěru

 • Klasický spotřebitelský úvěr s volitelným počtem splátek, RPSN 28,2 %
 • Akční úvěr, 24 splátek ve výši 5 % z ceny zboží, RPSN 19,75 %
 • Desetina, složení 10 % z ceny a deset splátek v deseti měsících, RPSN 26,27 %
 • Nákup na splátky pro podnikatele

8Vyzkoušejte Alza Premium na 30 dní zdarma

Alza.cz nabízí svým pravidelným zákazníkům nadstandardní placenou službu Alza Premium.

Po přihlášení získáte:

 • Dopravu zdarma na celý sortiment.
 • 18 měsíců na vrácení zakoupeného výrobku bez udání důvodu.
 • Exkluzivní slevy pouze pro členy Alza Premium, nabídka se obměňuje každý týden.
 • Okamžité vyřízení reklamace. Do 90 dnů od zakoupení Alza.cz vymění kus za kus.
 • Filmy k okamžitému přehrání v mobilu, počítači nebo tabletu zdarma.
 • Předplatné k vybraným časopisům zdarma.

Služba je zpoplatněna částkou 249 Kč za měsíc. Alza Premium můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma, po uplynutí zkušební lhůty můžete službu bezplatně ukončit.

9Doprava na Alza.cz

Málokterý e-shop poskytuje tolik možností k převzetí zboží jako Alza.cz. Kromě klasického doručení prostřednictvím smluvních dopravců nebo osobního převzetí v prodejnách lze využít AlzaBoxy nebo kurýrní službu. Seznam prodejen a AlzaBoxů najdete zde.

Alza.cz zajišťuje dopravu v sobotu i v neděli.

V nabídce jsou i speciální časově omezené akce, kdy je například při online platbě nad 1 000 Kč doprava zajištěna zdarma.

10VIP program a další služby na Alza.cz

 • VIP program
  Pro pravidelné zákazníky Alza.cz připravila VIP program. Zákazníci, kteří za poslední tři roky na Alza.cz nakoupili za více jak 100 000 Kč mají k dispozici speciální VIP ceník a k tomu další VIP nabídky za exkluzivní ceny.
 • Výměna televize zdarma
  Jestliže si na Alza.cz koupíte novou televizi a nebude vám vyhovovat, jednoduše si vyberete novou. Alza.cz nevyhovující televizi odveze a zdarma přiveze televizor nový.
 • Vrácení zboží do dvou měsíců
  Podle platné legislativy má spotřebitel právo na vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu, pokud zboží zakoupil přes internet. Alza.cz nabízí prodloužení této lhůty. Vrátí-li zákazník zboží v bezvadném stavu a v originálním balení, bude mu vrácena celá částka nazpět formou poukazu na další nákup. Dvouměsíční lhůta pro vrácení je zpoplatněna. Její cena se pohybuje okolo 20 % z ceny zboží.
 • Prodloužení záruky o 3 roky
  Ke standardní záruční lhůtě lze přikoupit další 3 roky záruky. Každý rok záruky navíc je ohodnocen 10 % z prodejní ceny zboží.
 • Služba Nic neriskuj
  Díky této službě můžete výrobek vrátit po dobu 18 měsíců. Peníze dostanete nazpět formou šeku na další nákup. Cena zboží se každý měsíc snižuje o 3 %. Služba je zpoplatněna a stojí přibližně 30 % z ceny zboží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa zůstane utajena. Urážlivé nebo nicneříkající komentáře rovnou mažeme. :-)

Komentáře

 • Luis 26. srpna 2017 v 09:42

  Alza dokáže mít slevy klidně 70%, ale cena bude u konkurence ještě nižší. V reklamě mají každý pátek Black Friday, letní vánoce, výprodeje, ale ve finále je to jenom reklamní trik, jak nalákat zákazníky na minimální nebo žádné slevy. Když už jsem tam nakoupil, tak jen z toho důvodu, že u konkurence byla stejná cena ve srovnávači na Heurece. Možná mají lepší přístup k reklamacím, oproti menším prodejcům, ale to je asi tak vše, i když si asi všichni pamatují tu jejich aféru s pojišťováním telefonů.

 • MiSTA 4. listopadu 2017 v 20:21

  Daruji slevové kódy na Alzu za alzáky za doporučení na konci objednávky z dotací na volby platné do 15.11.2017. muminek.111@seznam.cz

 • Ferry 13. listopadu 2017 v 08:09

  Řada slev v Alze je jen trik. Kdo ceny nesladuje průběžně, snadno naletí. napíšou nějakou výchozí cenu a pak slevu. Ale ta výchozí byla před tím natažená. A takové ty jejich „bombastické slevy“. jsou k ničemu. Slevu popíšou hromadně, např 5000Kč, ale pak vám dají dvě stovky při nákupu např. 10000. Když už dám 10000 Kč, tak mě ty jejich dvě stovky nevytrhnou.Rozumím slevám (ale poctivým) třeba 10, 20, nebo 30 %, ale dvě stovky ať si strčí za klobouk.

 • zvirek 13. listopadu 2017 v 11:02

  Tak, tak, Alza je obecně Velmi, Velmi drahá, podobně Mall, CzC a další velké obchody. Já to na jednu stranu chápu, musí platit armádu prodejců, sklady, masivní reklamu, asi se jim to tak vyplatí.
  Nicméně druhá je cesta menších eshopů, které nemají velké sklady, masivní reklamu a zaměstnávají pár lidí, tam je cena prakticky vždy nižší.
  Heureka, nebo další srovnávače jsou dobrá cesta k porovnání, navíc jsou tam často i recenze, možná proto tam Alza není …

  Takže můj postup: vyhledat ne několik srovnávačích, přečíst recenze, potom klidně kouknout na ALzu, Mall ( i tam je dost recenzí ), je-li nezbytné, tak si to jet do Alzy /Mallu ošahat, ale potom koupit jinde za lepší cenu :-)

 • Anna Semeradova 31. ledna 2018 v 19:12

  chtěla bych koupit televizi Sony do 10.oookc je u Vas takova ke koupi? Semeradova

 • Petr Novák 31. ledna 2018 v 19:13

  U nás určitě ne. My jsme Skrblík, musíte se zeptat v Alze.

 • Jiří 6. června 2018 v 09:32

  Až na tu dopravu. Sliby…