9 triků, jak ušetřit na Alze

Lenka Chládková
Publikováno 1. září 2020

Společnost Alza.cz a.s. provozuje v České republice největší a nejúspěšnější internetový obchod s počítači, mobily a spotřební elektronikou. V posledních letech Alza.cz rozšířila svůj sortiment o hračky, parfémy, drogerii a kosmetiku, filmy, hudbu, elektronické knihy a sportovní vybavení. Alza.cz působí také na Slovensku, od roku 2014 prodává zboží do dalších 26 zemí Evropské unie.

Přinášíme 9 triků, jak ušetřit v Alza.cz

 1. Sledujte akční nabídku na Alza.cz

  Alza.cz nabízí časově omezené akční nabídky. Nabídka akčních cen je průběžně aktualizována a zahrnuje zboží z celého sortimentu.

  Na nejzajímavější aktuální slevy a akční nabídky vás každé pondělí upozorní pravidelná rubrika Skrblíkův týden.

 2. Využijte slevové kupony Alza.cz

  Na Alza.cz můžete uplatnit nejrůznější druhy slevových kupónů. Většinou se jedná o slevy v řádech stokorun, pokud cena za nákup překročí určenou částku. Před plánovaným nákupem doporučujeme zkontrolovat aktuální slevové kupóny Alza.cz.

  Získaný kód jednoduše zkopírujete a použijete ho při nákupu. Sleva bude odečtena z kupní ceny přímo v objednávce.

 3. Sledujte výprodeje na Alza.cz

  Na webových stránkách Alza.cz pod záložkou „Výprodej“ najdete nabídku elektronického zboží se slevami až do 70 %. Většinou se jedná o již rozbalené zboží s plnou záruční dobou, lehce použité nebo servisované zboží.

  U dalšího sortimentu se zboží se slevami zobrazuje pod záložkou „Akce“. Kromě použitých a rozbalených výrobků zde najdete poslední kusy nebo zboží, ke kterému při nákupu dostanete dárek zdarma.

 4. Studentský program na Alza.cz

  Pro studenty Alza.cz připravila program, se kterým je možné získat 15% slevu téměř na celý sortiment, nebo 30 % u vybraného akčního zboží. K získání slevy stačí platná ISIC/ITIC karta.

 5. Stáhněte si aplikaci Alza.cz do mobilního telefonu

  aplikaci Alza.cz najdete stejnou nabídku zboží jako na webových stránkách Alza.cz. Jednoduše se zde dají filtrovat akční nabídky, výprodeje nebo poslední kusy za výhodné ceny. S aplikací nemusíte na prodejně čekat na vyvolání vašeho čísla, pořadník máte přímo v mobilu. K dispozici je i samostatná aplikace Alza Media pro filmy, hudbu, e-knihy a e-časopisy.

  Aplikace jsou zdarma, dostupné pro iOS, Android a Windows.

 6. Alza kreditní karta a nákup na splátky

  Nemáte-li po ruce potřebnou hotovost, je možné využít nákupu na splátky nebo na Alza kreditní kartu. Alza.cz často nabízí možnost nákupu na splátky bez navýšení, většinou jde o časově omezené akce a týkají se konkrétních skupin spotřebičů.

  Alza karta

  • Alza karta je plnohodnotná kreditní karta, jejíž zřízení je zdarma. Zažádat o Alza kartu je možné po prvním nákupu nad 1 000 Kč.
  • Cena za správu a vedení účtu je 29 Kč, měsíční úrok z dlužné částky 1,98 %. Bezúročné období na nákupy v obchodech v ČR je až 55 dnů.
  • Výběry z bankomatu nad 1 000 Kč jsou v ČR i zahraničí zdarma.
  • Výhody Alza kreditní karty můžete porovnat s dalšími kreditními kartami, které jsou aktuálně dostupné na trhu. Jejich seznam najdete v článku Kreditní karty s bonusem.

  Spotřebitelský úvěr

  Alza.cz nabízí několik variant spotřebitelského úvěru

  • Klasický spotřebitelský úvěr s volitelným počtem splátek, RPSN 28,2 %
  • Akční úvěr, 24 splátek ve výši 5 % z ceny zboží, RPSN 19,75 %
  • Desetina, složení 10 % z ceny a deset splátek v deseti měsících, RPSN 21,31 %
  • Nákup na splátky pro podnikatele
 7. Vyzkoušejte Alza Premium na 30 dní zdarma

  Alza.cz nabízí svým pravidelným zákazníkům nadstandardní placenou službu Alza Premium.

  Po přihlášení získáte:

  • Dopravu zdarma na celý sortiment
  • Přednostní výdej zboží
  • Exkluzivní slevy pouze pro členy Alza Premium
  • Black Friday se slevami až 80 % o 12 hodin dříve.
  • Okamžité vyřízení reklamace. Do 90 dnů od zakoupení je produkt vyměněn za nový
  • Přednost na zákaznické lince
  • Bezplatné zapůjčení Alza HomeBoxu a doručování do něj zdarma
  • Předplatné k vybraným novinám a časopisům zdarma

  Služba je zpoplatněna částkou 249 Kč za měsíc, případně si lze službu předplatit na celý rok za 2 490 Kč. Alza Premium můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma, po uplynutí zkušební lhůty můžete službu bezplatně ukončit.

 8. Doprava na Alza.cz

  Málokterý e-shop poskytuje tolik možností k převzetí zboží jako Alza.cz. Kromě klasického doručení prostřednictvím smluvních dopravců nebo osobního převzetí v prodejnách lze využít AlzaBoxy nebo kurýrní službu. Seznam prodejen a AlzaBoxů najdete zde.

  Alza.cz zajišťuje dopravu v sobotu i v neděli.

  V nabídce jsou i speciální časově omezené akce, kdy je například při online platbě nad 1 000 Kč doprava zajištěna zdarma.

 9. VIP program a další služby na Alza.cz

  VIP program

  Pro pravidelné zákazníky Alza.cz připravila VIP program. Zákazníci, kteří za poslední rok na Alza.cz nakoupili za více jak 121 000 Kč včetně DPH, mají k dispozici speciální VIP ceník a k tomu další VIP nabídky za exkluzivní ceny. Jako bonus je přidáváno předplatné Alza Premium zdarma.

  Prodloužení záruky až o 3 roky

  Ke standardní záruční lhůtě lze přikoupit další 3 roky záruky. Každý rok záruky navíc je ohodnocen 10 % z prodejní ceny zboží.

  Nákup za třetinu ceny

  Na Alza.cz můžete nakoupit pouze za 1/3 ceny. Zbytek stačí doplatit kdykoli do 3 měsíců. Bez navýšení a bez žádných dalších poplatků. Podmínkou je již existující účet na Alza.cz a v posledním roce minimálně 2 dokončené zakázky alespoň za 5 000 Kč.


L
Luis 26.08.2017 – 09:42

Alza dokáže mít slevy klidně 70%, ale cena bude u konkurence ještě nižší. V reklamě mají každý pátek Black Friday, letní vánoce, výprodeje, ale ve finále je to jenom reklamní trik, jak nalákat zákazníky na minimální nebo žádné slevy. Když už jsem tam nakoupil, tak jen z toho důvodu, že u konkurence byla stejná cena ve srovnávači na Heurece. Možná mají lepší přístup k reklamacím, oproti menším prodejcům, ale to je asi tak vše, i když si asi všichni pamatují tu jejich aféru s pojišťováním telefonů.

Odpovědět

M
MiSTA 04.11.2017 – 20:21

Daruji slevové kódy na Alzu za alzáky za doporučení na konci objednávky z dotací na volby platné do 15.11.2017. muminek.111@seznam.cz

Odpovědět

F
Ferry 13.11.2017 – 08:09

Řada slev v Alze je jen trik. Kdo ceny nesladuje průběžně, snadno naletí. napíšou nějakou výchozí cenu a pak slevu. Ale ta výchozí byla před tím natažená. A takové ty jejich „bombastické slevy“. jsou k ničemu. Slevu popíšou hromadně, např 5000Kč, ale pak vám dají dvě stovky při nákupu např. 10000. Když už dám 10000 Kč, tak mě ty jejich dvě stovky nevytrhnou.Rozumím slevám (ale poctivým) třeba 10, 20, nebo 30 %, ale dvě stovky ať si strčí za klobouk.

Odpovědět

z
zvirek 13.11.2017 – 11:02

Tak, tak, Alza je obecně Velmi, Velmi drahá, podobně Mall, CzC a další velké obchody. Já to na jednu stranu chápu, musí platit armádu prodejců, sklady, masivní reklamu, asi se jim to tak vyplatí. Nicméně druhá je cesta menších eshopů, které nemají velké sklady, masivní reklamu a zaměstnávají pár lidí, tam je cena prakticky vždy nižší. Heureka, nebo další srovnávače jsou dobrá cesta k porovnání, navíc jsou tam často i recenze, možná proto tam Alza není ... Takže můj postup: vyhledat ne několik srovnávačích, přečíst recenze, potom klidně kouknout na ALzu, Mall ( i tam je dost recenzí ), je-li nezbytné, tak si to jet do Alzy /Mallu ošahat, ale potom koupit jinde za lepší cenu :-)

Odpovědět

AS
Anna Semeradova 31.01.2018 – 19:12

chtěla bych koupit televizi Sony do 10.oookc je u Vas takova ke koupi? Semeradova

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 31.01.2018 – 19:13

U nás určitě ne. My jsme Skrblík, musíte se zeptat v Alze.

Odpovědět

J
Jiří 06.06.2018 – 09:32

Až na tu dopravu. Sliby...

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.