, Pojištění psa a koček: Srovnání 2018 - Skrblík.cz

Pojištění psa a koček: Srovnání 2018

Pojištění psů a koček sníží jejich majitelům náklady v situacích, kdy jejich mazlíček způsobí svým jednáním škodu druhé osobě nebo kdy musí podstoupit zákrok či léčbu u zvěrolékaře. Majitelům pojištěných zvířat bývá vyplaceno odškodnění také po uhynutí nebo nuceném utracení zvířete.

Pojištění psů a kočekPojištění v Česku nabízí tři společnosti:

U všech společností se pojištění vztahuje na veterinární léčbu a operační zákroky. Cena pojistného se odvíjí primárně od věku a velikosti zvířete. Začíná zhruba na 1 000 Kč u koček a 1 200 Kč u psů. Spočítat cenu pojištění psa nebo kočky si můžete na webu ChytrýHonza.cz.

1Česká pojišťovna: Pojištění psů a koček Mazlíček

Pojištění domácích mazlíčků od České spořitelny se vztahuje na léčení úrazu a nemoci, pojišťovna hradí maximálně 90 % nákladů, minimální výše spoluúčasti je 500 Kč. Výhodou je pojištění odpovědnosti za škody způsobené zvířetem – do částky 2 000 000 Kč u škod na zdraví nebo usmrcením, do 1 000 000 Kč za škody na majetku a do částky 500 000 Kč za finanční újmy.

Pojištěné zvíře musí být označeno čipem či tetováním. Věkový limit u psů s hmotností do 40 kg je 8 let, u psů těžších maximálně 4 roky. Aby mohla být pojištěna kočka, nesmí být starší 8 let.

 • Výhodný věkový limit u lehčích psů
 • Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem
 • 10 % sleva při sjednání online
 • Základní spoluúčast 500 Kč (roste s věkem zvířete)
 • Nevýhodný věkový limit u těžších psů

2Česká podnikatelská pojišťovna: Pojištění psů HAFAN

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí výhradně pojištění nákladů na veterinární léčbu a léky při nemoci nebo úrazu psa. Pojistit je možné psy ve věku od 6 měsíců do 8 let.

Pojištění platí na území ČR a je možné ho za příplatek rozšířit na celou Evropu.

 • Na výběr tři varianty pojistných limitů
 • Základní spoluúčast 500 Kč
 • Pouze pojištění veterinární léčby

3Slavia pojišťovna: Pojištění pejsek a kočička

Slavie pojišťovna nabízí pojištění psů a koček ve třech variantách s různou šíří krytí. Přiměřené náklady na neodkladné veterinární ošetření psa nebo kočky v případě nebo úrazu jsou propláceny vždycky.

U varianty V1 je roční limit pojistného plnění pro léčbu nemocí 10 000 Kč a pro léčbu úrazu 30 000 Kč, ve variantě V2 jsou částky navýšeny na 20 000 Kč, resp. na 60 000 Kč. Nejvyšší krytí nabízí varianta V3, kde limit u léčby nemocí dosahuje 30 000 Kč a u léčby úrazu 90 000 Kč. Navíc je propláceno náhradní ubytování nebo náhradní péče při onemocnění majitele a hledání ztraceného zvířete.

Minimální věk pojištěného psa je 6 měsíců, kočka musí být starší 5 měsíců. Pro uzavření pojištění je nutný mimo jiné vyplněný dotazník, označení čipem nebo tetováním a platný pas zvířete v zájmovém chovu.

 • Možnost pojištění psa i kočky
 • Možnost pojištění hledání ztraceného zvířete a náhradního ubytování nebo náhradní péče
 • Maximální vstupní věk pro psy do 50 kg váhy je 6 let a 5 let pro psy nad 50 kg váhy
 • Maximální vstupní věk pro kočku je 6 let

Sjednání pojištění přes internet vyjde levněji

Při volbě pojištění Mazlíček od České pojišťovny doporučujeme sjednání přes internet, které je zvýhodněno slevou 10% z ceny pojistného. Slevu získáte také při pojištění štěňat a koťat do 1 roku a mladých psů a koček do 2 let věku.

Důležitou podmínkou pro sjednání pojištění zvířete je jeho označení čipem nebo tetováním. Jednotlivé produkty pojišťoven mají rovněž některé další charakteristické vlastnosti:

 • Mazlíček od České pojišťovny je nejkomplexnějším pojištěním psů a zvířat na českém trhu. Kromě léčby a veterinárního zákroku je pojištěn úhyn zvířete, jeho utracení a škody způsobené jeho chováním. Počet pojistných událostí za kalendářní rok není omezen.
 • Pojištění Pejsek a Kočička od Slavia pojišťovny kryje také náklady na ubytování psa nebo kočky ve zvířecím hotelu v případě hospitalizace majitele.

Pozor na podmínky smlouvy

Před podpisem smlouvy si důkladně pročtěte veškeré její podmínky. Často se v nich objevují výluky na situace, které nejsou pojištěny. V pojistné smlouvě jsou rovněž uvedena nepojistitelná zvířata.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu