Jak naklíčit červenou řepu

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit červenou řepu

  Jak naklíčit červenou řepu

  Jak naklíčit červenou řepuNaklíčená červená řepa má jemně zemitou příchuť, trochu je podobná chuti zralé bulvy červené řepy. Příjemná bude tedy hlavně těm lidem, kterým červená řepa opravdu chutná. Ale pokud jste jí ještě nepřišli na chuť, zkuste to přes klíčky. Jsou jemnější a mohou vás příjemně překvapit.

  Klíčky mají velké množství vitamínu A, B a C. Obsahují také minerály, kterými je zejména vápník, draslík, železo, hořčík, měď, mangan. Ale jsou tu i stopová množství vzácných prvků, cesia a kobaltu. Kobalt se podílí na krvetvorbě, a proto zejména chudokrevní lidé mohou svůj stav pomocí řepy, ale hlavně jejích klíčků, významně zlepšit svůj stav.

  Semínka červené řepy můžeme před klíčením dát na jedno odpoledne do lednice. Tím jim zajistíme tepelný šok, který povzbudí jejich klíčení. Ale nutné to není. Semínka pak namočíme v misce s vodou, alespoň na 12 hodin. A posléze je dáme naklíčit na buničitou vatu, sklízet totiž budeme jen ostříhané klíčky, respektive výhonky.

  Řepa klíčí poměrně dlouho, většinou je to minimálně týden. Ale čas čekání na ni se vyplatí. Jestliže vám výhonky nakonec opravdu chutnat nebudou, přidejte je třeba do nějaké chuťově výraznější pomazánky.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma červená řepa


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás