Stolní vrtačka Parkside PTBM 500 B2 (500 W): Lidl cena 2024 + recenze

Petr Novák
Publikováno 26. října 2022

Lidl nabízí v akci 500W stolní vrtačku privátní značky Parkside.

Vrtačku je možné používat na přesné vrtání do dřeva, kovu a umělé hmoty. Hloubka vrtání je plynule nastavitelná. Motor je indukční s dlouhou životností. Pohon vrtačky je pásový s nízkými vibracemi a 5 přednastavenými rychlostmi vrtání. Stůl je výškově i oboustranně úhlově nastavitelný. Sklíčidlo typu B16. Součástí zařízení je sklopná ochrana proti pilinám. Hlavní vypínač je chráněný vpředu je nouzový vypínač.

Technické údaje:

  • příkon: 500 W
  • rychlostní stupně: 500 / 890 / 1400 / 1900 / 2500 min-1
  • hloubka vrtání: až 50 mm
  • úhel sklonu vrtacího stolu: –45° až +45°
  • délka kabelu: cca 1,5 m
  • rozměr stolu: cca 16 x 16 cm

Pokud máte s touto stolní vrtačkou nějaké zkušenosti, můžete nám o ní napsat krátkou recenzi do diskuze.

Kód výrobku

PTBM 500 B2

Cena v akci

  • od 2. 2. 2017 – 1 990 Kč
  • od 4. 2. 2016 – 1 990 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč v lidl-shop.cz

Fotky výrobku

Stolní vrtačka Parkside PTBM 500 B2 (500 W)


m
mideh 26.10.2017 – 17:50

Dobrý den měl bych dotaz jestli nevíte kde sehnat tuto vrtačku nebo jestli by ji nebylo možno sehnat objednáním přimo v Lidlu?Během půl roku jsem měl 4 typy stolních vrtaček /všechny 4 jsem ihned reklamoval a u poslední mi po měsíci poslali org.zabalený výrobek který byl nefunkční a komplet rezavy/S pozdravem MD

Odpovědět

PN
Petr Novák 26.10.2017 – 17:50

Dobrý den, doporučuji se podívat buď na Aukro, nebo ještě lépe na eBay. Zběžně jsem tam nahlédl a vrtačky Parkside je možné z eBaye objednat. Co se týká Lidlu, myslím, že přímo vám ji nepošlou.

Odpovědět

g
gong 26.10.2017 – 17:51

Zdravím, tuto vrtačku mám a po pár vrtání odešla , jako vždy skoro vše z plastu ale co chcete za 2000, pokud budete vrtat do písku vydrží to na věky pokud do kovu, za chvilku odejde.

Odpovědět

g
gong 26.10.2017 – 17:51

PRO --_ MIDEH Co chcete v čechách - jsme odpad evropy a co v jiných neprodáte jde do čech -- jsem na tom stejne jako vy jen šmejdy nic více - pokud to máte kousek, zajedte do dráždan , tam koupíte kvalitní kusy

Odpovědět

PN
Petr Novák 26.10.2017 – 17:52

Možná vás překvapím, ale v Drážďanech koupíte úplně tu samou vrtačku jako v českém/německém/italském/jakémkoliv dalším Lidlu:

Odpovědět

g
gong 26.10.2017 – 17:52

Petr N no vidíte a já se s vámi vsadím že ne a dokáži vám to na několika předmětech -- poznáte co je pro německo a co pro nás - Dříve sem si myslel to samé ale od jogurtu po vrtačku je složení jiné jak v potravinách tak kvalitě --- Možná mám asi smůlu ale proč věci koupené v ČR odejdou a s reklamací těžký problém a když nakoupím v německu či rakousku tak to vydrží -- že by to bylo podnebím a co čtu i na jiných forech nejsem jediný

Odpovědět

PN
Petr Novák 26.10.2017 – 17:53

Pokud máte nějaké důkazy, můžete mi napsat na pn@skrblik.cz Rád se na to podívám a případně napíšeme článek. Děkuji.

Odpovědět

g
gong 26.10.2017 – 17:54

V první řadě je třeba těm, kteří to netuší vysvětlit, jak to je vlastně se značkou nářadí Parkside nebo Powerfix. Nejedná se totiž o značku v klasickém pojetí tak, jak ji běžně vnímáme. V Lidlu prostě sedí pár lidí, kteří plánují, co by se mohlo dobře prodávat nebo nemělo v jednotlivých sezonách v regálech chybět a ti pak nenavrhují žádné stroje a nástroje. Prostě začnou zjišťovat, kdo by jim danou věc za jasně dané peníze a pokud možno v požadované kvalitě vyrobil. Toto je obecný jev dnešní doby a setkáte se s ním pod pojmem OEM. (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je termín, který označuje výrobce zařízení, jenž při výrobě používá díly, komponenty a zařízení od jiných výrobců, a hotový výrobek prodává pod svou vlastní obchodní značkou. Lidl si prostě na každé nářadí najde vhodného výrobce, který to pro něj vyrobí podle jeho požadavků a v jeho barvách a s jeho logem. Nelze proto k nářadí Parkside a Powerfix přistupovat obecně.

Odpovědět

d
datel 26.10.2017 – 17:54

Nekvalitní výrobek! Konstrukce vertikálního posuvu vřetena je zoufalá. Hřídel s pastorkem vertikálního posunu vřetena není uložena v ložiscích. Pouze prolisované díry do plechu těla vrtačky, bez osazení. Po přitlačení na ovládací prvek pastorek přeskakuje v hřebeni vyfrézovaném na povrchu pouzdra vřetena. Volba materiálu pouzdra vřetena je diskutabilní - jakási slitina Al. Opracování pouzdra vřetena odpovídá práci soustružnického učně na začátku prvního ročníku. Pouzdro s vřetenem se viklá v těle vrtačky. Tělo vrtačky je přestříkáno barvou včetně přilepených okují od svařování. Vrtačku jsem okamžitě vrátil, aniž bych dal do hlavičky vrták a vyvrtal alespoň jednu díru. Při ceně pod 2.000,- Kč se dají problémy očekávat. Ale, že to bude takový propadák, to jsem nečekal. Zajímalo by mě, zda ve výrobě tohoto "exponátu" existuje nějaká výstupní kontrola kvality. Reklamace v Lidlu proběhla bez problémů.

Odpovědět

LH
Luboš H. 26.10.2017 – 17:54

Jako přes kopírák. Stejné jako od - datel - . Vrtačka je i za 2000Kč šunt. Nekupovat !!!!!!

Odpovědět

s
salora 26.10.2017 – 17:55

To"datel ,no víte odsuzovat výrobek jaksi dopředu aniž jste s tím vyvrtal jednu díru příliš přesvědčivě nezní,na druhou stranu kdyby to bylo tak jak popisujete asi by byli v Lidlu už v mínusu jelikož jste zapoměl uvézti že na jejich výrobky je záruka 3 roky a pokud by vydržela jen chvilku jak popisujete asi by jim to všichni zákaznící do 3 let vrátili a dávno by zkrachovali:nicméně jak vidíme opak je pravdou tyto vrtačky a nejen ty ale týká se to i ostatního nářadí Parkside mají velice slušně zajištěný a vstřícný servis .Loni jsem se pokusil vyreklamovat sklíčidlo u toho velkého vrtacího kladiva které jsem si ovšem sám svým zaviněním zničil.Zkusil jsem to aby mě ho případně vyměnili a k mému údivu mě ze servisu požádali o zaslání stvrzenky o zaplacení mailem a vyměnili mě kompletní kladivo za dokonce novější (dražší)model,příslušenství od předchozí staré (sekáčky,vrtáky atd. )nechtěli včetně kufru a po bezplatném doručení jejich dopravní službou UPS ,mě došel obratem komplet nově originál zabalené kladivo se kterým jsem max. spokojen.Ano není to profi zařízení ale za tu cenu (cca 1600,-)a s tímto servisem nepořídíte nikde nic podobného s 3 letou zárukou už vůbec.

Odpovědět

C
Ceverak 26.10.2017 – 17:55

Já mám tuto vrtačku zhruba rok a čas od času ji používám. V posledním měsíci ji ale dávám zabrat trochu více - skoro každý den vrtám několik děr do hliníku cca 10-20 mm tlustého a do 6 mm oceli. Zatím se vlastnosti nezměnily a vrtačka vrtá. Co ale je od začátku, tak to, že má při vysunutí dolů vůli v uložení. Dále se dost třepe při chodu a při trošku větším zatlačení se mírně ohýbá stolek.

Odpovědět

C
Carlosini 26.10.2017 – 17:55

Pánové, co vrtačku tak kritizovali, aniž by ji vybalili z krabice - nevím, nevím. Já mám tuhle vrtačku víc jak dva roky a velká spokojenost. Je to hobby nástroj a je potřeba k němu podle toho přistupovat. Vrtám dřevo (celkem dost - měkké/tvrdé), občas plech, dural a ocel a zatím splňuje to, co jsem od ní očekával - vyvrtá díru. Až se budu vrtáním živit, koupím profi stojanku za mnohonásobek ceny téhle, ale nikdy je nebudu porovnávat. To nejde a ani to není účelem. A pro šťouraly - v kovoobráběčské dílně jsem nějaký čas strávil... Postřehy: trochu hůře se mění převody, alespoň u mého kusu nejde povolit řemenici dostatečně a tak se některé kombinace hůř přehazují. Hlavička běží krásně rovně i při vysuté poloze, mě nevibruje. Trochu nepraktické vyp/zap tlačítka na boku vrtačky, ale to je již vyřešené, koukám, u nového modelu vypínačem v čele. Pro "datel" a "gong" - nevím jak u nového modelu, ale u mého je z plastu snad jen krytka u sklíčidla... Převody, řemenice = kov. Prostě funguje .

Odpovědět

Michal čonka 23.01.2018 – 19:24

Znacku parkside mam v oblibe az na sloupovou vrtacku!nesedi frezobani na hlavnim sloupu a ozubem posuvu.vrtacka nova a nepouzita a k nepouziti.nevim kde udelali soudruzi chybu pri vystupni kontrole.bohuzel ztracen paragon.čonka dobroměřice

Odpovědět

PD
Petr Drábek 04.02.2018 – 09:40

Vrtačka Parkside za necelý 2 tisíce, opravdu odpovídá této ceně. Základna i stůl je ze silnějšího plechu a sloupek též není žádná silnostěná trubka. Obrovská vůle hřídele způsobující vibrace navozují dojem, že vrtačka odcestuje ze stolu na zem.

Odpovědět

JV
Jiřina Vaydyčová 10.02.2018 – 13:59

Dobrý den mám k vám prosbu.Dají se u vás sehnat náhradní díly na PARKSIDE PTB 500 A1.Konkrétně se jedná o pruzinku.Děkuji

Odpovědět

R
Rimmerak 23.05.2018 – 08:22

Od Parkside mám zkušenost s úhlovou brusku 230mm, pásovou bruskou, pájecí stanicí a malou aku vrtačkou. Největší pracant je ta 230ka flexa, na stavbě nařezala už hodně betonu a stále drží. Vrtačku jsem koupil teď, v akci za 1490kč s vědomím, že za ty peníze je to nesmysl i kdyby byla z papíru. Jasná čína, stolek při zatlačení pruží a prohýbá se, svěráček je z hliníku. Svěráček jsem ani nezkoušel a dal na vrtačku lepší, litinový co jsem měl doma. Jinak vrtačka vrtá, není nijak hlučná a to za 1490kč stačí. Vše ostatní je už jen bonus :) Pro mě velké slíčidlo výhodou - má větší kličku a větší hřeben, takže se dobře a hodně dá utáhnout vrták.

Odpovědět

M
Míra 23.11.2018 – 01:42

Dobrý den.Měl bych dotaz a to jaký je rozdíl mezi stolovou vrtačkou PARKSID PTBM 500 ...B-2 a stejnou, ale značení PTBM 500...D-4? Psal jsem již na kontaktní formulář, ale tam jsou tajemní, jako hrad v Karpatech-neodepsali mě. Děkuji Míra.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás