LIDL KATALOG

Stolní vrtačka Parkside PTBM 500 B2 (500 W) z Lidlu: Recenze, diskuze, cena 2021

Lidl nabízí v akci 500W stolní vrtačku privátní značky Parkside.

Vrtačku je možné používat na přesné vrtání do dřeva, kovu a umělé hmoty. Hloubka vrtání je plynule nastavitelná. Motor je indukční s dlouhou životností. Pohon vrtačky je pásový s nízkými vibracemi a 5 přednastavenými rychlostmi vrtání. Stůl je výškově i oboustranně úhlově nastavitelný. Sklíčidlo typu B16. Součástí zařízení je sklopná ochrana proti pilinám. Hlavní vypínač je chráněný vpředu je nouzový vypínač.

Technické údaje:

 • příkon: 500 W
 • rychlostní stupně: 500 / 890 / 1400 / 1900 / 2500 min-1
 • hloubka vrtání: až 50 mm
 • úhel sklonu vrtacího stolu: –45° až +45°
 • délka kabelu: cca 1,5 m
 • rozměr stolu: cca 16 x 16 cm

Pokud máte s touto stolní vrtačkou nějaké zkušenosti, můžete nám o ní napsat krátkou recenzi do diskuze.

Kód výrobku: PTBM 500 B2

Cena v akci:

 • od 2. 2. 2017 – 1 990 Kč
 • od 4. 2. 2016 – 1 990 Kč

Parkside je privátní značka Lidlu zaměřená na pracovní nářadí. Sortiment Parkside zahrnuje šroubováky, pily, brusky, kompresory nebo vysavače. Recenze výrobků Parkside naleznete v diskuzi pod jejich profilem, značná část sortimentu Parkside je dostupná také v e-shopu Lidlu.

Prohlédněte si další výrobky , nebo všechny spadající pod privátní značky Lidl.

Komentáře

 • mideh 26. října 2017 v 17:50

  Dobrý den měl bych dotaz jestli nevíte kde sehnat tuto vrtačku nebo jestli by ji nebylo možno sehnat objednáním přimo v Lidlu?Během půl roku jsem měl 4 typy stolních vrtaček /všechny 4 jsem ihned reklamoval a u poslední mi po měsíci poslali org.zabalený výrobek který byl nefunkční a komplet rezavy/S pozdravem MD

 • Petr Novák 26. října 2017 v 17:50

  Dobrý den, doporučuji se podívat buď na Aukro, nebo ještě lépe na eBay. Zběžně jsem tam nahlédl a vrtačky Parkside je možné z eBaye objednat. Co se týká Lidlu, myslím, že přímo vám ji nepošlou.

 • gong 26. října 2017 v 17:51

  Zdravím, tuto vrtačku mám a po pár vrtání odešla , jako vždy skoro vše z plastu ale co chcete za 2000, pokud budete vrtat do písku vydrží to na věky pokud do kovu, za chvilku odejde.

 • gong 26. října 2017 v 17:51

  PRO –_ MIDEH
  Co chcete v čechách – jsme odpad evropy a co v jiných neprodáte jde do čech — jsem na tom stejne jako vy jen šmejdy nic více – pokud to máte kousek, zajedte do dráždan , tam koupíte kvalitní kusy

 • Petr Novák 26. října 2017 v 17:52

  Možná vás překvapím, ale v Drážďanech koupíte úplně tu samou vrtačku jako v českém/německém/italském/jakémkoliv dalším Lidlu:

 • gong 26. října 2017 v 17:52

  Petr N no vidíte a já se s vámi vsadím že ne a dokáži vám to na několika předmětech — poznáte co je pro německo a co pro nás – Dříve sem si myslel to samé ale od jogurtu po vrtačku je složení jiné jak v potravinách tak kvalitě —

  Možná mám asi smůlu ale proč věci koupené v ČR odejdou a s reklamací těžký problém a když nakoupím v německu či rakousku tak to vydrží — že by to bylo podnebím a co čtu i na jiných forech nejsem jediný

 • Petr Novák 26. října 2017 v 17:53

  Pokud máte nějaké důkazy, můžete mi napsat na pn@skrblik.cz Rád se na to podívám a případně napíšeme článek. Děkuji.

 • gong 26. října 2017 v 17:54

  V první řadě je třeba těm, kteří to netuší vysvětlit, jak to je vlastně se značkou nářadí Parkside nebo Powerfix. Nejedná se totiž o značku v klasickém pojetí tak, jak ji běžně vnímáme. V Lidlu prostě sedí pár lidí, kteří plánují, co by se mohlo dobře prodávat nebo nemělo v jednotlivých sezonách v regálech chybět a ti pak nenavrhují žádné stroje a nástroje. Prostě začnou zjišťovat, kdo by jim danou věc za jasně dané peníze a pokud možno v požadované kvalitě vyrobil. Toto je obecný jev dnešní doby a setkáte se s ním pod pojmem OEM. (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je termín, který označuje výrobce zařízení, jenž při výrobě používá díly, komponenty a zařízení od jiných výrobců, a hotový výrobek prodává pod svou vlastní obchodní značkou. Lidl si prostě na každé nářadí najde vhodného výrobce, který to pro něj vyrobí podle jeho požadavků a v jeho barvách a s jeho logem. Nelze proto k nářadí Parkside a Powerfix přistupovat obecně.

 • datel 26. října 2017 v 17:54

  Nekvalitní výrobek! Konstrukce vertikálního posuvu vřetena je zoufalá. Hřídel s pastorkem vertikálního posunu vřetena není uložena v ložiscích. Pouze prolisované díry do plechu těla vrtačky, bez osazení. Po přitlačení na ovládací prvek pastorek přeskakuje v hřebeni vyfrézovaném na povrchu pouzdra vřetena. Volba materiálu pouzdra vřetena je diskutabilní – jakási slitina Al. Opracování pouzdra vřetena odpovídá práci soustružnického učně na začátku prvního ročníku. Pouzdro s vřetenem se viklá v těle vrtačky. Tělo vrtačky je přestříkáno barvou včetně přilepených okují od svařování. Vrtačku jsem okamžitě vrátil, aniž bych dal do hlavičky vrták a vyvrtal alespoň jednu díru. Při ceně pod 2.000,- Kč se dají problémy očekávat. Ale, že to bude takový propadák, to jsem nečekal. Zajímalo by mě, zda ve výrobě tohoto “exponátu” existuje nějaká výstupní kontrola kvality. Reklamace v Lidlu proběhla bez problémů.

 • Luboš H. 26. října 2017 v 17:54

  Jako přes kopírák. Stejné jako od – datel – . Vrtačka je i za 2000Kč šunt. Nekupovat !!!!!!

 • salora 26. října 2017 v 17:55

  To”datel ,no víte odsuzovat výrobek jaksi dopředu aniž jste s tím vyvrtal jednu díru příliš přesvědčivě nezní,na druhou stranu kdyby to bylo tak jak popisujete asi by byli v Lidlu už v mínusu jelikož jste zapoměl uvézti že na jejich výrobky je záruka 3 roky a pokud by vydržela jen chvilku jak popisujete asi by jim to všichni zákaznící do 3 let vrátili a dávno by zkrachovali:nicméně jak vidíme opak je pravdou tyto vrtačky a nejen ty ale týká se to i ostatního nářadí Parkside mají velice slušně zajištěný a vstřícný servis .Loni jsem se pokusil vyreklamovat sklíčidlo u toho velkého vrtacího kladiva které jsem si ovšem sám svým zaviněním zničil.Zkusil jsem to aby mě ho případně vyměnili a k mému údivu mě ze servisu požádali o zaslání stvrzenky o zaplacení mailem a vyměnili mě kompletní kladivo za dokonce novější (dražší)model,příslušenství od předchozí staré (sekáčky,vrtáky atd. )nechtěli včetně kufru a po bezplatném doručení jejich dopravní službou UPS ,mě došel obratem komplet nově originál zabalené kladivo se kterým jsem max. spokojen.Ano není to profi zařízení ale za tu cenu (cca 1600,-)a s tímto servisem nepořídíte nikde nic podobného s 3 letou zárukou už vůbec.

 • Ceverak 26. října 2017 v 17:55

  Já mám tuto vrtačku zhruba rok a čas od času ji používám. V posledním měsíci ji ale dávám zabrat trochu více – skoro každý den vrtám několik děr do hliníku cca 10-20 mm tlustého a do 6 mm oceli. Zatím se vlastnosti nezměnily a vrtačka vrtá. Co ale je od začátku, tak to, že má při vysunutí dolů vůli v uložení. Dále se dost třepe při chodu a při trošku větším zatlačení se mírně ohýbá stolek.

 • Carlosini 26. října 2017 v 17:55

  Pánové, co vrtačku tak kritizovali, aniž by ji vybalili z krabice – nevím, nevím. Já mám tuhle vrtačku víc jak dva roky a velká spokojenost. Je to hobby nástroj a je potřeba k němu podle toho přistupovat. Vrtám dřevo (celkem dost – měkké/tvrdé), občas plech, dural a ocel a zatím splňuje to, co jsem od ní očekával – vyvrtá díru. Až se budu vrtáním živit, koupím profi stojanku za mnohonásobek ceny téhle, ale nikdy je nebudu porovnávat. To nejde a ani to není účelem. A pro šťouraly – v kovoobráběčské dílně jsem nějaký čas strávil…
  Postřehy: trochu hůře se mění převody, alespoň u mého kusu nejde povolit řemenici dostatečně a tak se některé kombinace hůř přehazují. Hlavička běží krásně rovně i při vysuté poloze, mě nevibruje. Trochu nepraktické vyp/zap tlačítka na boku vrtačky, ale to je již vyřešené, koukám, u nového modelu vypínačem v čele.
  Pro “datel” a “gong” – nevím jak u nového modelu, ale u mého je z plastu snad jen krytka u sklíčidla… Převody, řemenice = kov. Prostě funguje .

 • Michal čonka 23. ledna 2018 v 19:24

  Znacku parkside mam v oblibe az na sloupovou vrtacku!nesedi frezobani na hlavnim sloupu a ozubem posuvu.vrtacka nova a nepouzita a k nepouziti.nevim kde udelali soudruzi chybu pri vystupni kontrole.bohuzel ztracen paragon.čonka dobroměřice

 • Petr Drábek 4. února 2018 v 09:40

  Vrtačka Parkside za necelý 2 tisíce, opravdu odpovídá této ceně. Základna i stůl je ze silnějšího plechu a sloupek též není žádná silnostěná trubka. Obrovská vůle hřídele způsobující vibrace navozují dojem, že vrtačka odcestuje ze stolu na zem.

 • Jiřina Vaydyčová 10. února 2018 v 13:59

  Dobrý den mám k vám prosbu.Dají se u vás sehnat náhradní díly na
  PARKSIDE PTB 500 A1.Konkrétně se jedná o pruzinku.Děkuji

 • Rimmerak 23. května 2018 v 08:22

  Od Parkside mám zkušenost s úhlovou brusku 230mm, pásovou bruskou, pájecí stanicí a malou aku vrtačkou. Největší pracant je ta 230ka flexa, na stavbě nařezala už hodně betonu a stále drží.
  Vrtačku jsem koupil teď, v akci za 1490kč s vědomím, že za ty peníze je to nesmysl i kdyby byla z papíru. Jasná čína, stolek při zatlačení pruží a prohýbá se, svěráček je z hliníku. Svěráček jsem ani nezkoušel a dal na vrtačku lepší, litinový co jsem měl doma. Jinak vrtačka vrtá, není nijak hlučná a to za 1490kč stačí. Vše ostatní je už jen bonus :) Pro mě velké slíčidlo výhodou – má větší kličku a větší hřeben, takže se dobře a hodně dá utáhnout vrták.

 • Míra 23. listopadu 2018 v 01:42

  Dobrý den.Měl bych dotaz a to jaký je rozdíl mezi stolovou vrtačkou PARKSID PTBM 500 …B-2 a stejnou, ale značení PTBM 500…D-4? Psal jsem již na kontaktní formulář, ale tam jsou tajemní, jako hrad v Karpatech-neodepsali mě. Děkuji Míra.