LIDL KATALOG

Horní frézka Parkside POF 1200 B2 z Lidlu: Recenze, diskuze, cena 2021

Lidl nabízí v akci horní frézku Parkside POF 1200 B2 na přesné opracování dřeva, plastu, lehkých materiálů a barevných kovů. Frézka má příkon 1 200 W, počet otáček lze regulovat.

Frézka má revolverové nastavení hloubky s 6stupňovým dorazem, frézku lze jednoduše vyměňovat díky integrované aretaci vřetena. Pro přesnou reprodukci tvarů je frézka vybavena kopírovacím pouzdrem a pro frézování kruhu zapichovacím kružítkem. Frézku lze připojit k externímu odsávání prachu, adaptér je součástí balení.

Počet otáček frézky je 11 000-30 000 za minutu, frézovací hloubka až 55 mm, uchycení nástrojů je v 6/8 mm a délka kabelu 4 metry. Součástí balení je šest frézek, paralelní doraz, kopírovací pouzdro, zapichovací kružítko, dvě upínací kleštiny (6 a 8 mm), nářadí na výměnu frézek a adaptér pro externí odsávání prachu včetně redukce. Lidl na horní frézku poskytuje záruku 3 roky.

Pokud máte zkušenosti s horní frézkou Parkside POF 1200 B2, budeme rádi za napsání krátké recenze přímo sem do diskuze.

Kód výrobku: POF 1200 B2

Cena v akci:

 • od 12. 12. 2016 – 999 Kč

Parkside je privátní značka Lidlu zaměřená na pracovní nářadí. Sortiment Parkside zahrnuje šroubováky, pily, brusky, kompresory nebo vysavače. Recenze výrobků Parkside naleznete v diskuzi pod jejich profilem, značná část sortimentu Parkside je dostupná také v e-shopu Lidlu.

Prohlédněte si další výrobky , nebo všechny spadající pod privátní značky Lidl.

Komentáře

 • Milan 31. prosince 2017 v 16:09

  Prosim o informaci zdali se nadaji koupit uhliky k horni frezce pof 1200A1?

 • Robert Holec 9. května 2018 v 19:17

  POF B2 vs POF C2
  Jak rozdil jine typ…dekuji

 • Milos 10. srpna 2018 v 06:32

  Dobry den je mozne osadit hornu frezu do pracovneho stolu?

 • Tomkk 22. září 2018 v 13:34

  Nemám srovnání s jinou, takže jen subjektivní hodnocení. Není to úplná hrůza, ale přijde, že není dobře vyvážený rotor a při nízkých otáčkách dost hází. Asi i proto se na ní neustále něco uvolňuje, lezou šroubky z příložného pravítka a pod. Občas se mi při větší námaze uvolní i samotný nástroj z kleštiny, protože zvolené utahování není nic moc, na těle se mačká plastová páčka a utahuje se tenkým plechovým klíčem matice kleštiny a  moc to utáhnout nejde, protože ta aretace tlačítkem dost uhýbá, je to jakoby měkké. No a na závěr mi dost vadí, že jsou všude dost vůle a je to takové měkké, takže nastavení hloubky je jen takové “jako”, podle toho jak přitlačíte při práci se frézka noří +- 0,5mm, takže na něco přesného to není. Výška se navíc aretuje jen plastovou páčkou, kterou když neutáhnete palcem opravdu fest, tak se to uvolní a hloubka frézování se začne měnit. Chtěl jsem si původně na ni dělat stolek, ale vzhledem k těm vlastnostem, obtížnému nastavování hloubky a protože nejde zaaretovat spínač napájení mi přijde, že to nestojí za to. Na to by se víc hodil válcový typ, jako je RT0700.
  Na druhou stranu, nemyslím si, že v této cenové kategorii by šlo koupit něco výrazně lepšího.

 • Pepa K 5. prosince 2018 v 18:01

  Přípomínka (Tomkk 22. září 2018 v 13:34) je velmi přesná a úplná. Frézka je skutečně hodně měkká a celkově taková divně rozjetá/nepřesná. I pro kutila. Mám také 7 let starého Asista a ten je významně přesnější a tužší. Parkside používám na velmi hrubé srážení hran či ubírání někde, kde nezáleží na přesnosti. Znovu bych si jej nekoupil a nedoporučuji jej.
  Ať vám jde dílo od ruky…

 • If 28. února 2019 v 13:02

  Frézku jsem si koupili k Vánocům 2017 – při prvním použití – přesněji po 1m drážky se zakousla do trámu (maátka věčná na ní tam, zůstane navždy) a celá frézovací část se nějak rozpadla, reklamaci sice uznali a po měsící frézku vrátili opravenou, OVŠEM bez frézky která se v hlavě v době použití rozpadla, takže sme si tím vydělali a od té doby jsme ji nepoužili, jiné typy frézek se mi nehodí a vrážet do ní peníze už nebudu.. Pro mě příště už toto ne. Škoda, že nebyl nikdo, kdo by mi poradil jinou hobby značku, na kterou by byl více spoleh. JInak z lidlu máme poměrně dost věcí a většina OK (až na okružní pilu, kterou jsme vraceli 2 x a pak už si nechali vrátit peníze)

 • Pavel 17. května 2019 v 19:17

  Dobrý den, kde sezenu tu horní frézu parkside

 • Václav 19. dubna 2020 v 22:49

  prosím kde seženu nebo koupím uhlíky k horní frézce PARKSIDE ROUTER POF 1200 C2 jaké je číslo uhlíku.Díky Václav

 • Roman 25. července 2020 v 07:48

  Dobrý den , mám zkušenost s horní frézou Parkside . Nemohu si stěžovat , snad jen jednu vytku – nemohu do ní sehnat redukci na jiný průměr frézek . Jinak pracuje se s ní skvěle .

 • Fiedor 1. listopadu 2020 v 15:36

  Horní frézku parkside opravdu nikomu nedoporučuji. Je to bezcenná věc a jsou to vyhozené peníze. Chápu,že za ty peníze nikdo nemůže čekat zázraky,ale aby to bylo od novoty nepoužitelné,to jsem nečekal. Po rozbalení jsem položil frézku stolkem na tovnou plochu a stolek byl celý křivý a frézka se kolíbala. Takže jsem sundal plastový kryt stolku a musel jsem to obrousit do roviny. Při zanořování nástroje se celá frézka kymácí ze strany na stranu. Strašné vůle ve vodících pouzdrech a aretace na povolení nastroje nefunkuje dobře a přeskakuje. Je vážně k ničemu a na přesnou práci s tímto strojkem zapomeňte

 • Martin 30. listopadu 2020 v 22:43

  Zdravím seženu k ní kufr?? Děkuji

 • Zdeněk 3. ledna 2021 v 16:54

  Vyrábí Parkside pracovní stůl pro horní frézku ?
  Děkuji za odpověď.

 • Václav 4. ledna 2021 v 18:37

  Dobrý den. Frézku jsem zakoupil koncem prosince 2020. Typ PARKSIDE® Horní frézka POF1200 D3.
  Nemám zkušenost s použití frézky v ruce a ani jsem to nemám v plánu, pokud chcete frézovat ručně určitě si připlaťte 300kč cca třeba na Makita 3709, která je vhodná pro ruční použití svými rozměry a váhou.

  Nicméně já ji zakoupil pro použití do stolku jako spodní frézku, který zvládne svépomocí ze dřeva vyrobit 10ti letý kluk za hodinu práce. Doporučiji si také pro využití ve stole udělat vlastní zdvihový systém pro pohodlnější nastavení.
  Frézka funguje úplně v pohodě, zvládne všechno, nestávají se mi podobné problemý jako ostatním hodnotícím zde, Buď to bude tím, že mám typ D3 který má vychytané nedostatky nebo hold má někdo obě ruce levé.

  Bohužel zde nejdou přidat fotky tak alespoň posílám video z youtobe pro inspiraci kde si pán vyrobil stolek celkem jednoduše, výslednou kvalitu zpracování si určitě každý udělá podle svých schopností.
  Opravdu by byla blbost kupovat hlinikové stolky na horní frézky které stojí dost peněz a reálně se to s tím ani nedá pořádně použít.
  https://www.youtube.com/watch?v=-xHVPCrR7OU