Elektrická sponkovačka Parkside PET 25 C2: Lidl cena 2022 + recenze

Petr Novák
Publikováno 26. října 2022

Lidl nabízí v akci elektrickou sponkovačku Parkside PET 25 C2 s praktickým zadním nabíjecím systémem s ukazatelem stavu. Sponkovačka má úzký nos, který umožňuje práci v úzkých místech a blízko okraje. Nastavovací kolečko dává možnost plynule nastavovat sílu úderu, sponkovačku lze pohodlně používat jednou rukou. Zásluhou protiskluzového měkkého držadla a bezpečnostního spínače se pohodlně používá.

Součástí sponkovačky je zarážka pro paralelní hoblování a trojnásobně jištěná spoušť. Příslušenství zahrnuje 500 sponek (200 po 15 mm / 300 po 25 mm), 500 hřebíků (200 po 25 mm / 300 po 32 mm) a jeden imbusový klíč. Maximální počet úderů je 30 za minutu, použít lze sponky o šířce 15-25 mm a hřebíky o délce 15, 20, 25 a 32 mm. Délka kabelu je 4 metry, záruka na nástroj činí 3 roky.

Své zkušenosti s elektrickou sponkovačkou Parkside PET 25 C2 z Lidlu nám formou recenze můžete psát sem do diskuze.

Kód výrobku

PET 25 C2

Návod na elektrickou sponkovačku Parkside PET 25 C2

Cena v akci

  • od 24. 6. 2019 – 499 Kč
  • od 14. 6. 2018 – 499 Kč
  • od 12. 6. 2017 – 599 Kč

Najít výrobek v e-shopu lidl-shop.cz

Fotky výrobku

Elektrická sponkovačka Parkside PET 25 C2
Elektrická sponkovačka Parkside PET 25 C2


ZV
Zdeněk Vacek 12.12.2018 – 08:34

Koupil jsem tuto sponkovačku. Použil jsem ji až po 14 dnech, kdy jsem ztratil možnost vrácení. Větší šunt jsem ještě nikdy nekoupil. Zakoupil jsem ještě 4000 ks hřebíků a chtěl přidělávat palubky 12 mm silné. Toto "super zařízení" ani na nejsilnější úder zatluče hřebík max.1 cm do smrkové palubky. Zbytek musíte doťukat kladivem.Navíc hřebíky jsou tak kvalitní, že se ohýbají.Hledal jsem záruční opravnu- marně. Kupujtze co nejvíc těchto šuntů.

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 12.12.2018 – 10:15

Proč jste nepostupoval logicky a nereklamoval zboží na prodejně?

Odpovědět

I
Ivana 23.02.2019 – 17:37

Souhlasím s panem Vackem. Sponkovačku mám (bohužel) delší dobu a teprve jsem ji (CHTĚLA) začít používat. Nejprve jsem narazila na neplný překlad k návodu, resp. neexistující návod k používání. Přeložené jsou jen technické parametry a bezpečnost práce. Ovšem v textu odkaz na kapitolu Sešívání/sbíjení hřebíky nechybí. Co chybí je dotyčná kapitola. Našla jsem si tedy návod na youtube. A už při prvním zapojení sponkovačka nefungovala. Po x té kontrole přibila několik sponek, při každém přírazu vyletí zpětným odrazem pružina ze zásobníku. Dále sponkovačka opět nešla, resp. jde naprosto nevyzpytatelně občas. Spony přibíjí nedostatečně. Pasuji na šmejd roku!

Odpovědět

Z
Zdena 08.08.2019 – 23:14

Sponkovačka Parkside z Lidlu za 499,- Kč Potřeboval jsem opakovaně vyřešit sešití sponkou do hloubky kolem 2cm. S obavou zakoupil tedy uvedenou sponkovačku s dotazy, zda lze vrátit pokud nebude vyhovovat. Souhlas následovalo vyzkoušení do dřevotřísky i špalku smrkového (buk) dřeva a dokonce svazku 2cm papíru. Postupoval jsem od nejslabšího nastavení až po max síly úderu a to ve čtyřech stupních, které jsem si souměrně označil vlastní stupnicí u daného knoflíku. Výsledek mne příjemně překvapil. Při použití nejdelší 25mm dlouhé sponky bylo zřetelně vidět vliv síly rázu ve všech 4 krocích. Myslím, že dle výsledku lze účinně v praxi počítat ovšem tak se třemi zřetelně rozdílnými sílami úderu, což není obtížné např. lihovým fixem na výstupcích knoflíku intenzity, pro přehlednost označením zvýraznit. Občas již i při druhém stupni mi sponka do dřeva zajela témeř až na doraz. Asi záleží na struktůře dřeva nebo množství lepidla u dřevotřísky. Když vezmu nejhorší výsledky, tak při nejslabší intenzitě úderu zůstala tato sponka 5mm nad materiálem a postupným přidáváním až po max nakonec 2mm nad materiálem. Kladívkem nebyl problém doklepnutí. Kratší sponky ani hřebíky nečinily žádný problém a 15mm délka vystačí v pohodě s poloviční silou rázu. Uvítal bych ovšem náhradní balení sponek v menším množství (2000ks) a i tvrdšim provedení, protože při doklepávávní u tvrdšího materiálu (buk) se mi sponky někdy ohly. Také lepší - srozumitelnější návod by nebyl na škodu. Za danou cenu je sponkovačka výborná a pro mé občasné použití tedy zcela vyhovující. Osobně doporučuji i s podobným zkušebním postupem pro utvoření vlastní představy.

Odpovědět

Z
Zdena 09.08.2019 – 15:38

Upřesnění. Po dnešním přečtení jsem si uvědomil, že nemusí být úplně zřejmé jak sponky v délce 25 mm o kterých jsem psal, jsou více či méně vyčuhující nad materiál a to při nejsilnějším rázovém nastavení. Pokud jde tedy o hustotu - složení dřevotřisky a strukturu dřeva (možnou blížící se sukovitost) může být i při nejsilnějším rázu někdy potíž úplného dorazu. Většinou na plynule tvrdém povrchu, pak při max. síle rázu sponka zůstala na doraz a jen někdy 2 mm nad materiálem. Totéž se někdy stalo i u papírové 2cm vrstvy, kterou jsem sešíval. Většinou tedy - z 90% však sponka byla až na doraz. Tak z deseti sponek jedna, výjimečně někdy dvě, bylo třeba doklepnout. Nevím zda je to vinou mého nedostatečného přítlaku k materiálu nebo tolerancí sponkovačky, případně jiného vlivu materiálu.

Odpovědět

JV
Josef Vyskočil 08.01.2020 – 15:55

Potvrzuji níže uvedená hodnocení. Lild tím klesl na dealera šmejdů. Koupil jsem v Lidl Černý Most v pátek odpoledne. O víkendu zjistil že nezatluče plné délky sponek ani při nastavení na největší sílu do měkkého jehličnatého dřeva. V pondělí 6.1. 2020 k večeru jsem šel vrátit. Takový stupeň arogance tzv. vedoucí směny jsem již dlouho hezažil. Výrobek se odešle na přezkoumání zda jsem nezničil jako reklamace. Můj názor v čem je problém ji vůbec nezajímal ....Můj závěr - žádný nákup Lidl Černý Most Praha a patrně již žádný nákup elektronářadí Lidl. Kombinace nekvalitní výrobek a mladá hloupá arogantní prodavačka mě stačil.

Odpovědět

S
Stanislav 13.01.2020 – 17:40

13.12.2019 koupena v Lidlu v Nové Pace sponkovačka Parkside PET 25 C2. Šlo o poslední kus, krabice byla otevřená. Po donesení domů nefunguje. Při snaze zjistit, zda mají další kus na výměnu, jsem zjistil, že nikde nelze získat žádný kontakt přímo na prodejnu. Všechny prodejny LIDL mají uváděné stejné centrální číslo, na kterém jsou pouze nahrané zprávy. Fakt super...

Odpovědět

P
Petr 17.04.2020 – 19:28

Já jsem velmi spokojen, používám nejdelší sponky. Problém je pouze v tom, narazí-li na nějaký souček. Vezmu kleště , vytáhnu , poposunu a jedu dál.... Návod jsem nečetl, jak se někteří vymlouvají - není třeba. Logicky zatlačím shora na mašinu při zmáčknutí spouště - tak dojde k probití úplně v pohodě. Mám od Parkside výrobků více a jsem spokojen se všemi. Jediný problém mám, že mi došly nejdelší sponky a nevím, jak je sehnat. Na eshopu Lídlu je jaksi nemůžu najít a od jiných výrobců, např. Ferm mají jiné zaoblení, takže do kolejničky jdou velmi ztěžka a tím pádem je téměř nelze posunovat. Čekám na akci, zda budou v Lídlu. Za mě mašinka ano.

Odpovědět

H
Hana 28.04.2020 – 09:35

Dobrý den a kde kupujete náhradní spony prosím? Děkuji

Odpovědět

H
Honza 29.05.2020 – 02:20

Mě to funguje úžasně, Je potřeba použít obě ruce aby při rázu neodskočila, jako při... H.

Odpovědět

E
Edita 09.08.2020 – 20:45

Dobrý večer, koupila jsem tuto sponkovačku a došly sponky! A je sranda, že nejsou k sehnání. Tudíž sponkovačka je k ničemu. A Lidl náhradní sponky nenabízí. To je ale sranda. Už jste náhradní sponky sehnali? Děkuji

Odpovědět

PN
Petr Novotný 11.12.2020 – 12:24

Zásadní problém s nákupem spotřebního materiálu ! Ani v Hornbachu a v jiných železářstvích tento atyp nevedou.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás