LIDL KATALOG

Elektrická sponkovačka Parkside PET 25 C2 z Lidlu: Recenze, diskuze, cena 2021

Lidl nabízí v akci elektrickou sponkovačku Parkside PET 25 C2 s praktickým zadním nabíjecím systémem s ukazatelem stavu. Sponkovačka má úzký nos, který umožňuje práci v úzkých místech a blízko okraje. Nastavovací kolečko dává možnost plynule nastavovat sílu úderu, sponkovačku lze pohodlně používat jednou rukou. Zásluhou protiskluzového měkkého držadla a bezpečnostního spínače se pohodlně používá.

Součástí sponkovačky je zarážka pro paralelní hoblování a trojnásobně jištěná spoušť. Příslušenství zahrnuje 500 sponek (200 po 15 mm / 300 po 25 mm), 500 hřebíků (200 po 25 mm / 300 po 32 mm) a jeden imbusový klíč. Maximální počet úderů je 30 za minutu, použít lze sponky o šířce 15-25 mm a hřebíky o délce 15, 20, 25 a 32 mm. Délka kabelu je 4 metry, záruka na nástroj činí 3 roky.

Své zkušenosti s elektrickou sponkovačkou Parkside PET 25 C2 z Lidlu nám formou recenze můžete psát sem do diskuze.

Kód výrobku: PET 25 C2

Návod na elektrickou sponkovačku Parkside PET 25 C2: stáhnout v češtině

Cena v akci:

 • od 24. 6. 2019 – 499 Kč
 • od 14. 6. 2018 – 499 Kč
 • od 12. 6. 2017 – 599 Kč


Parkside je privátní značka Lidlu zaměřená na pracovní nářadí. Sortiment Parkside zahrnuje šroubováky, pily, brusky, kompresory nebo vysavače. Recenze výrobků Parkside naleznete v diskuzi pod jejich profilem, značná část sortimentu Parkside je dostupná také v e-shopu Lidlu.

Prohlédněte si další výrobky , nebo všechny spadající pod privátní značky Lidl.

Komentáře

 • Zdeněk Vacek 12. prosince 2018 v 08:34

  Koupil jsem tuto sponkovačku. Použil jsem ji až po 14 dnech, kdy jsem ztratil možnost vrácení. Větší šunt jsem ještě nikdy nekoupil. Zakoupil jsem ještě 4000 ks hřebíků a chtěl přidělávat palubky 12 mm silné. Toto “super zařízení” ani na nejsilnější úder zatluče hřebík max.1 cm do smrkové palubky. Zbytek musíte doťukat kladivem.Navíc hřebíky jsou tak kvalitní, že se ohýbají.Hledal jsem záruční opravnu- marně. Kupujtze co nejvíc těchto šuntů.

 • Petr Novák 12. prosince 2018 v 10:15

  Proč jste nepostupoval logicky a nereklamoval zboží na prodejně?

 • Ivana 23. února 2019 v 17:37

  Souhlasím s panem Vackem. Sponkovačku mám (bohužel) delší dobu a teprve jsem ji (CHTĚLA) začít používat. Nejprve jsem narazila na neplný překlad k návodu, resp. neexistující návod k používání. Přeložené jsou jen technické parametry a bezpečnost práce. Ovšem v textu odkaz na kapitolu Sešívání/sbíjení hřebíky nechybí. Co chybí je dotyčná kapitola. Našla jsem si tedy návod na youtube. A už při prvním zapojení sponkovačka nefungovala. Po x té kontrole přibila několik sponek, při každém přírazu vyletí zpětným odrazem pružina ze zásobníku. Dále sponkovačka opět nešla, resp. jde naprosto nevyzpytatelně občas. Spony přibíjí nedostatečně. Pasuji na šmejd roku!

 • Zdena 8. srpna 2019 v 23:14

  Sponkovačka Parkside z Lidlu za 499,- Kč
  Potřeboval jsem opakovaně vyřešit sešití sponkou do hloubky kolem 2cm.
  S obavou zakoupil tedy uvedenou sponkovačku s dotazy, zda lze vrátit pokud nebude vyhovovat. Souhlas následovalo vyzkoušení do dřevotřísky i špalku smrkového (buk) dřeva a dokonce svazku 2cm papíru.
  Postupoval jsem od nejslabšího nastavení až po max síly úderu a to ve čtyřech stupních, které jsem si souměrně označil vlastní stupnicí u daného knoflíku.
  Výsledek mne příjemně překvapil. Při použití nejdelší 25mm dlouhé sponky bylo zřetelně vidět vliv síly rázu ve všech 4 krocích. Myslím, že dle výsledku lze účinně v praxi počítat ovšem tak se třemi zřetelně rozdílnými sílami úderu, což není obtížné např. lihovým fixem na výstupcích knoflíku intenzity, pro přehlednost označením zvýraznit. Občas již i při druhém stupni mi sponka do dřeva zajela témeř až na doraz. Asi záleží na struktůře dřeva nebo množství lepidla u dřevotřísky. Když vezmu nejhorší výsledky, tak při nejslabší intenzitě úderu zůstala tato sponka 5mm nad materiálem a postupným přidáváním až po max nakonec 2mm nad materiálem. Kladívkem nebyl problém doklepnutí. Kratší sponky ani hřebíky nečinily žádný problém a 15mm délka vystačí v pohodě s poloviční silou rázu. Uvítal bych ovšem náhradní balení sponek v menším množství (2000ks) a i tvrdšim provedení, protože při doklepávávní u tvrdšího materiálu (buk) se mi sponky někdy ohly. Také lepší – srozumitelnější návod by nebyl na škodu. Za danou cenu je sponkovačka výborná a pro mé občasné použití tedy zcela vyhovující. Osobně doporučuji i s podobným zkušebním postupem pro utvoření vlastní představy.

 • Zdena 9. srpna 2019 v 15:38

  Upřesnění.
  Po dnešním přečtení jsem si uvědomil, že nemusí být úplně zřejmé jak sponky v délce 25 mm o kterých jsem psal, jsou více či méně vyčuhující nad materiál a to při nejsilnějším rázovém nastavení. Pokud jde tedy o hustotu – složení dřevotřisky a strukturu dřeva (možnou blížící se sukovitost) může být i při nejsilnějším rázu někdy potíž úplného dorazu. Většinou na plynule tvrdém povrchu, pak při max. síle rázu sponka zůstala na doraz a jen někdy 2 mm nad materiálem. Totéž se někdy stalo i u papírové 2cm vrstvy, kterou jsem sešíval. Většinou tedy – z 90% však sponka byla až na doraz. Tak z deseti sponek jedna, výjimečně někdy dvě, bylo třeba doklepnout. Nevím zda je to vinou mého nedostatečného přítlaku k materiálu nebo tolerancí sponkovačky, případně jiného vlivu materiálu.

 • Josef Vyskočil 8. ledna 2020 v 15:55

  Potvrzuji níže uvedená hodnocení. Lild tím klesl na dealera šmejdů. Koupil jsem v Lidl Černý Most v pátek odpoledne. O víkendu zjistil že nezatluče plné délky sponek ani při nastavení na největší sílu do měkkého jehličnatého dřeva. V pondělí 6.1. 2020 k večeru jsem šel vrátit. Takový stupeň arogance tzv. vedoucí směny jsem již dlouho hezažil. Výrobek se odešle na přezkoumání zda jsem nezničil jako reklamace. Můj názor v čem je problém ji vůbec nezajímal ….Můj závěr – žádný nákup Lidl Černý Most Praha a patrně již žádný nákup elektronářadí Lidl. Kombinace nekvalitní výrobek a mladá hloupá arogantní prodavačka mě stačil.

 • Stanislav 13. ledna 2020 v 17:40

  13.12.2019 koupena v Lidlu v Nové Pace sponkovačka Parkside PET 25 C2. Šlo o poslední kus, krabice byla otevřená. Po donesení domů nefunguje.
  Při snaze zjistit, zda mají další kus na výměnu, jsem zjistil, že nikde nelze získat žádný kontakt přímo na prodejnu. Všechny prodejny LIDL mají uváděné stejné centrální číslo, na kterém jsou pouze nahrané zprávy. Fakt super…

 • Petr 17. dubna 2020 v 19:28

  Já jsem velmi spokojen, používám nejdelší sponky. Problém je pouze v tom, narazí-li na nějaký souček. Vezmu kleště , vytáhnu , poposunu a jedu dál…. Návod jsem nečetl, jak se někteří vymlouvají – není třeba. Logicky zatlačím shora na mašinu při zmáčknutí spouště – tak dojde k probití úplně v pohodě. Mám od Parkside výrobků více a jsem spokojen se všemi. Jediný problém mám, že mi došly nejdelší sponky a nevím, jak je sehnat. Na eshopu Lídlu je jaksi nemůžu najít a od jiných výrobců, např. Ferm mají jiné zaoblení, takže do kolejničky jdou velmi ztěžka a tím pádem je téměř nelze posunovat. Čekám na akci, zda budou v Lídlu. Za mě mašinka ano.

 • Hana 28. dubna 2020 v 09:35

  Dobrý den a kde kupujete náhradní spony prosím? Děkuji

 • Honza 29. května 2020 v 02:20

  Mě to funguje úžasně,
  Je potřeba použít obě ruce aby při rázu neodskočila, jako při…
  H.

 • Edita 9. srpna 2020 v 20:45

  Dobrý večer,

  koupila jsem tuto sponkovačku a došly sponky! A je sranda, že nejsou k sehnání. Tudíž sponkovačka je k ničemu. A Lidl náhradní sponky nenabízí. To je ale sranda. Už jste náhradní sponky sehnali?

  Děkuji

 • Petr Novotný 11. prosince 2020 v 12:24

  Zásadní problém s nákupem spotřebního materiálu ! Ani v Hornbachu a v jiných železářstvích tento atyp nevedou.