LIDL KATALOG

Drážkovací fréza do zdiva Parkside PMNF 1350 B2 (1 350 W) z Lidlu: Recenze, diskuze, cena 2020

Lidl nabízí v akci drážkovací frézu do zdiva Parkside PMNF 1350 B2 na přesné instalace v betonu, cihelném zdivu, omítce nebo sádrokartonu.

Fréza má elektronickou regulaci výkonu – soft start a dodatečný výkon při zatížení. Hloubka a šířka drážky je nastavitelná. Fréza PMNF 1350 B2 má automatickou ochranu proti přetížení a adaptér pro externí odsávání prachu. Kotouče lze snadno vyměňovat pomocí aretace vřetena, fréza je vhodná pro běžné diamantové kotouče do průměru 125 mm.

Příkon frézy je 1 350 W, počet otáček 9 000 za minutu, šířka drážky je 8-26 mm, hloubka drážky 0-30 mm, velikost kotoučů je do průměru 125 mm a hmotnost cca 4 kg.

Příslušenství zahrnuje kolíkový klíč, sekáč, adaptér pro externí odsávání, dva diamantové kotouče a kufřík. Záruka na frézu jsou 3 roky.

Máte-li zkušenosti s drážkovací frézou Parkside PMNF 1350 B2 z Lidlu, budeme rádi za napsání krátké recenze sem do diskuze.

Kód výrobku: PMNF 1350 B2

Cena v akci:

 • od 16. 3. 2017 – 1 990 Kč


Parkside je privátní značka Lidlu zaměřená na pracovní nářadí. Sortiment Parkside zahrnuje šroubováky, pily, brusky, kompresory nebo vysavače. Recenze výrobků Parkside naleznete v diskuzi pod jejich profilem, značná část sortimentu Parkside je dostupná také v e-shopu Lidlu.

Prohlédněte si další výrobky , nebo všechny spadající pod privátní značky Lidl.

Komentáře

 • Jiří WSimmer 29. března 2019 v 11:36

  Parkside považuji za dobrou značku pro amatéry. Některé z jejich nářadí vlastním a mezi které patří i drážkovací fréza. Stalo se mi, že u tohoto výrobku, který už vlastním delší dobu a teď jsem ho použil poprvé, mi nefungoval. Po zakoupení jsem ho vyzkoušel naprázdno a po elekktrické a mechanické stránce byl tento výrobek v pořádku. Bohužel při praktickém využití nefungoval. Zjistil jsem, že nefunguje vypínač, naštěstí se jedná o dvojitý vypínač a nefugovala jen jeho jedna část, tak jsem byl nucen nefunkčnií část překlenout. Zajímalo by mne zda se dají zajistit náhradní díly na tyto výrobky. Jedná se o typ pravděpodobně předešlý než je uvedený zde – PMNF 1350 A1.
  Děkuji J.Wimmer

 • Zákazník 27. listopadu 2019 v 15:01

  Mám několik výrobků této firmy, ale jejich kvalita se začíná pomalu zhoršovat. Konkrétně tato drážkovací fréza již od začátku zlobila. Pomalý rozjezd motoru není na škodu, ale čas roztočení motoru od sepnutí spínače je příliš dlouhý. To by ještě tolik nevadilo, ale komutátor motoru již od samého začátku hodně jiskřil. Později začal motor úplně vynechávat, až se zastavil a někdy jen sebou škubl. Udělal jsem asi 10 m drážek. Další výtka je k prostoru sání. Vyústění je zúžené a navíc v tomto místě nějaký koumák návrhář ve výrobě umístil distanční sloupek se šroubem. Výsledek je, že se tento zúžený prostor neustále zacpává. Je nutné práci přerušit, odpojit sání do vysavače, vyčistit, nasadit sání a pokračovat dále. To spojení odsávací hadice s drážkovačkou také nedrží dobře. Neustále hadice vypadává. Je tam jakýsi princip uchycení na bajonet, ale to vůbec nesplňuje svůj účel. Výrobek má konstrukční chyby.
  Všechny výrobky, které začali vyrábět s tou „bambulí“ na rukojeti, jsou kvalitou horší. Další změna k horšímu proběhla u aku nářadí. Dokud bylo nářadí na 20V akumulátory, tak za něco stálo. Dnes snad, aby ušetřili jeden či dva články na akumulátoru, přešli na 12V aku. To může napadnout jen hloupého. Dobrovolně se připravit o drahocenných 8V a jít s celkovou výdrží baterek níže. Jinak k tomuto „hobby“ nářadí, když se trochu slušně chováte, pokud nejste profík a nepodnikáte v nějakém náročném oboru, tak splní, udělá svoji práci. Jen s tou kvalitou by neměli jít dolů.

 • Josef 30. března 2020 v 07:40

  Drážkovací frézu jsem si koupil na drobné úpravy v garáži. Potřeboval jsem udělat 15 m drážek a věřil jsem, že to nebude problém. Vydržela však asi jenom 70 cm ve zdi a pak se přestaly kotouče točit, elektromotor běžel bezvadně, ale frézovací kotouče ne. Tak jsem ji po 5 minutách práce vrátil zpět. Kdyby vydržela na oněch 15 m drážek, už bych ji nereklamoval, ale tohle bylo i na mě hodně.