Drážkovací fréza do zdiva Parkside PMNF 1350 B2 (1 350 W): Lidl cena 2024 + recenze

Petr Novák
Publikováno 26. října 2022

Lidl nabízí v akci drážkovací frézu do zdiva Parkside PMNF 1350 B2 na přesné instalace v betonu, cihelném zdivu, omítce nebo sádrokartonu.

Fréza má elektronickou regulaci výkonu – soft start a dodatečný výkon při zatížení. Hloubka a šířka drážky je nastavitelná. Fréza PMNF 1350 B2 má automatickou ochranu proti přetížení a adaptér pro externí odsávání prachu. Kotouče lze snadno vyměňovat pomocí aretace vřetena, fréza je vhodná pro běžné diamantové kotouče do průměru 125 mm.

Příkon frézy je 1 350 W, počet otáček 9 000 za minutu, šířka drážky je 8-26 mm, hloubka drážky 0-30 mm, velikost kotoučů je do průměru 125 mm a hmotnost cca 4 kg.

Příslušenství zahrnuje kolíkový klíč, sekáč, adaptér pro externí odsávání, dva diamantové kotouče a kufřík. Záruka na frézu jsou 3 roky.

Máte-li zkušenosti s drážkovací frézou Parkside PMNF 1350 B2 z Lidlu, budeme rádi za napsání krátké recenze sem do diskuze.

Kód výrobku

PMNF 1350 B2

Cena v akci

  • od 16. 3. 2017 – 1 990 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč v lidl-shop.cz

Fotky výrobku

Drážkovací fréza do zdiva Parkside PMNF 1350 B2 (1 350 W)
Drážkovací fréza do zdiva Parkside PMNF 1350 B2 (1 350 W)


JW
Jiří WSimmer 29.03.2019 – 11:36

Parkside považuji za dobrou značku pro amatéry. Některé z jejich nářadí vlastním a mezi které patří i drážkovací fréza. Stalo se mi, že u tohoto výrobku, který už vlastním delší dobu a teď jsem ho použil poprvé, mi nefungoval. Po zakoupení jsem ho vyzkoušel naprázdno a po elekktrické a mechanické stránce byl tento výrobek v pořádku. Bohužel při praktickém využití nefungoval. Zjistil jsem, že nefunguje vypínač, naštěstí se jedná o dvojitý vypínač a nefugovala jen jeho jedna část, tak jsem byl nucen nefunkčnií část překlenout. Zajímalo by mne zda se dají zajistit náhradní díly na tyto výrobky. Jedná se o typ pravděpodobně předešlý než je uvedený zde - PMNF 1350 A1. Děkuji J.Wimmer

Odpovědět

Z
Zákazník 27.11.2019 – 15:01

Mám několik výrobků této firmy, ale jejich kvalita se začíná pomalu zhoršovat. Konkrétně tato drážkovací fréza již od začátku zlobila. Pomalý rozjezd motoru není na škodu, ale čas roztočení motoru od sepnutí spínače je příliš dlouhý. To by ještě tolik nevadilo, ale komutátor motoru již od samého začátku hodně jiskřil. Později začal motor úplně vynechávat, až se zastavil a někdy jen sebou škubl. Udělal jsem asi 10 m drážek. Další výtka je k prostoru sání. Vyústění je zúžené a navíc v tomto místě nějaký koumák návrhář ve výrobě umístil distanční sloupek se šroubem. Výsledek je, že se tento zúžený prostor neustále zacpává. Je nutné práci přerušit, odpojit sání do vysavače, vyčistit, nasadit sání a pokračovat dále. To spojení odsávací hadice s drážkovačkou také nedrží dobře. Neustále hadice vypadává. Je tam jakýsi princip uchycení na bajonet, ale to vůbec nesplňuje svůj účel. Výrobek má konstrukční chyby. Všechny výrobky, které začali vyrábět s tou „bambulí“ na rukojeti, jsou kvalitou horší. Další změna k horšímu proběhla u aku nářadí. Dokud bylo nářadí na 20V akumulátory, tak za něco stálo. Dnes snad, aby ušetřili jeden či dva články na akumulátoru, přešli na 12V aku. To může napadnout jen hloupého. Dobrovolně se připravit o drahocenných 8V a jít s celkovou výdrží baterek níže. Jinak k tomuto „hobby“ nářadí, když se trochu slušně chováte, pokud nejste profík a nepodnikáte v nějakém náročném oboru, tak splní, udělá svoji práci. Jen s tou kvalitou by neměli jít dolů.

Odpovědět

J
Josef 30.03.2020 – 07:40

Drážkovací frézu jsem si koupil na drobné úpravy v garáži. Potřeboval jsem udělat 15 m drážek a věřil jsem, že to nebude problém. Vydržela však asi jenom 70 cm ve zdi a pak se přestaly kotouče točit, elektromotor běžel bezvadně, ale frézovací kotouče ne. Tak jsem ji po 5 minutách práce vrátil zpět. Kdyby vydržela na oněch 15 m drážek, už bych ji nereklamoval, ale tohle bylo i na mě hodně.

Odpovědět

Z/
Zákazník / Náhodný čtenář 03.05.2020 – 20:53

Rozhodl jsem se napsat pokračování na tuto drážkovací frézu. Od poslední události uběhl nějaký čas. Nářadí jsem reklamoval a reklamace byla vyřízena celkem rychle a výměnou za nový kus. Po obdržení nové frézy jsem nastavil rozteč mezi kotouči a nový kousek jsem zapojil do zásuvky. Závada pomalého rozběhu u předchozí frézy byla zřejmě ojedinělá neboť kotouče u nového výrobku se roztáčely rychleji. Připojil jsem vysavač a začal s drážkami. Nejednalo se o tvrdý materiál a tak jsem celkem rychle s drážkovačkou ujel jeden metr. Vzápětí jsem opět vypěnil neboť došlo několikrát k ucpání výstupu do vysavače. Drážkovačku jsem odpojil a zmíněný distanční sloupek (popis v minulém příspěvku), jsem úplně odstranil včetně šroubu. Taktéž plastový nástavec pro hadici vysavače, který neustále vypadával, jsem zajistil proti otočení a vypadnutí z příruby šroubem, který jsem umístil z boku na přírubě. Tato úprava už funguje spolehlivě. Pokračoval jsem ve frézování drážek, ale po dalších cca třech metrech začaly kotouče prokluzovat až se zastavily, ale motor se točil dál. Hledal jsem příčinu ve špatném dotažení kotoučů jistící maticí, ale bylo to jinde. V místě úhlového převodu brusky se povolily všechny čtyři šrouby, které drží hřídel brusných kotoučů a ozubená kola tím nezapadala do sebe. Po rozebrání, dotažení šroubů a opětovném sestavení jsem mohl pokračovat v práci. Měl jsem ještě jeden metr drážky před sebou, ale drážkovačka už dojela do konce bez kolize. Jen nevím, jestli při protočení motoru naprázdno nedošlo k částečnému obroušení zubů úhlových ozubených kol neboť se v době kolize ozývaly podivné zvuky, kdy kolečka při vyskočení kvílela a brousila o sebe. Závada s povolením šroubů se mi už stala u kotoučové frézy na dlažbu, kde se kotouče otáčí asi 10000 ot/min. Povolené šrouby jsou jen náhodný jev nebo to svědčí o nedbalosti při sestavování nářadí. Nevím, co by se stalo s obsluhou v případě možného vycestování kotoučů ze stroje ven. Mám před sebou ještě deset metrů drážky na jiném místě. Uvidím, jak to dopadne. Nepřišel jsem na způsob, jak sem do příspěvku přidat obrázky. Mnohé by napověděly a upřesnily celkový pohled na popisované problémy. Pátý den, drážkovačka po opravě a úpravě funguje bez závady. Odsávání se již neucpává a hadici vysavače lze vysouvat a nasouvat přímo do zajištěného nástavce.

Odpovědět

P
Petr 08.06.2021 – 07:04

Nářadí od Parkside ztrácí kvalitu. První bourací kladivo vydrželo 3 roky, druhé, podobný typ jedno vrtání do zdi. Drážkovací fréza je naprosto nepoužitelná. Malý výkon motoru, nevhodně umístěný šroub v sacím otvoru-fychle se ucpe, ale hlavně, kdo držel profifrézu tak ví, že smysl otáček takového stroje musí být stejný, jako u ruční pily- mafla, tedy opačný. Tato fréza se nedá vůbec vést ve zdivu. Neustále vás "vytahuje" z řezu, "nakopává" a práce s ní je tragická. Pokud ji "táhnete" po zpátku, jakž takž něco uříznete, ale u podlahy končíte 15 cm nad kvůli hadici a nemáte možnost stroj vést podle šipky ve předu na krytu. Od Parkside už nic. Velmi mě zklamali.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás