, Benzínový kombinovaný přístroj 4 v 1 Florabest FBK 4 A1 z Lidlu | recenze | cena 2018 | diskuze - Skrblík.cz

LIDL KATALOG

Benzínový kombinovaný přístroj 4 v 1 Florabest FBK 4 A1 z Lidlu: Recenze, diskuze, cena 2018

Lidl nabízí v akci benzínový přístroj Florabest FBK 4 A1 kombinující vyžínač, křovinořez, nůžky na živý plot a odvětvovač. Přístroj nabízí snadnou beznástrojovou výměnu nástavců s rychloupínáním a pracovní výšku až do 3,5 metru.

Vybaven je dvoutaktním benzínovým motorem 1,35 kW (1,85 HP) a bezúdržbovým elektronickým zapalováním s lankovým startérem. Rukojeť přístroje lze prodloužit až na 90 cm, držadlo je prakticky obloukové a polstrované.

Křovinořez Florabest má robustní trojzubý ocelový nůž a průměr sečení cca 25,5 cm.

Nůžky na živý plot Florabest jsou vybaveny nožem ze speciální oceli a nabízejí pracovní úhel nastavitelný ve 12 úrovních v rozmezí od -90 ° do +75 °. Délka řezu je cca 42,5 cm a maximální tloušťka řezu asi 2 cm.

Odvětvovač Florabest je vybaven značkovou lištou Oregon o průměru 30,5 cm, tichým bezvibračním řetězem Oregon a automatickým systémem mazání řetězu. Odvětvovač lze použít na větve o tloušťce až do průměru 26 cm.

Vyžínač Florabest je vybaven velkou cívkou s dvojitou strunou s automatickým odvíjením a trojzubým nožem na odolný plevel. Průměr sečení je 43 cm.

Lidl na přístroj poskytuje záruku 3 roky. Máte-li zkušenosti s benzínovým přístrojem Florabest FBK 4 A1 z Lidlu, budeme rádi za napsání krátké recenze sem do diskuze.

Kód výrobku: FBK 4 A1

Návod na benzínový kombinovaný přístroj Florabest FBK 4 A1: stáhnout v češtině

Cena v akci:

 • od 26. 6. 2017 – 3 990 Kč
Florabest je privátní značka Lidlu zaměřená na zahradní techniku a vybavení. Vedle křovinořezů, ponorných čerpadel a motorových pil se pod značkou Florabest prodávají také pařeniště, fóliovník nebo zahradní hadice. Zahradní nářadí Florabest je dostupné online v e-shopu Lidlu.

Prohlédněte si další výrobky , nebo všechny spadající pod privátní značky Lidl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa zůstane utajena. Urážlivé nebo nicneříkající komentáře rovnou mažeme. :-)

Komentáře

 • Ira 20. října 2017 v 15:54

  Zdravím,
  tenhle přístroj jsem si koupil a zatím spokojenost. Přístroj je dostatečně robustní a dobře zpracovanej. Nůžky na plot mají skvěle vymyšlené nastavení sklonu, prořezávací pilka je taky dotažená k dokonalosti, zrovna tak nástavec na sečení kosou a vyžínání strunou.
  Jen při stříhání vysokého plotu za použití prodlužovacího nástavce to vyžaduje trošku fyzickou kondičku. Motor chytá dobře, výkon je dostatečnej, při obsahu 42,5 m3 se skoro rovná mý farmářský pile
  Jedinej a zásadní nedostatek je, že páčka sytiče kouká zcela nechráněná ze zadní části motoru a hned se mi ji povedlo urazit Při tom, například Stihll má tyhle věci na přední straně, kde tomu nic nehrozí. Ale je to snadno přístupný, kdo je kutil, tak si pomůže Další, menší nedostatek byl nepříjemnej otřep na plastový rukojeti v místě šroubu, kterej mi okamžitě rozedřel ruku.
  Někoho může zarazit že tenhle stroj nemá klasický ” řídítka ” , ale vzhledem k tomu, že je to kombinovanej přístroj, by ani s řídítkama nešlo pracovat ve vyšších polohách.
  V práci dělám se Stihllem a tak jsem trošku zanadával na postroj, ale zase jsem se mýlil. Ten červenej pásek na uchycení je docela vychytávka. Stačí zatáhnout a aparát se okamžitě uvolní. Jen při opětovným nasazení je potřeba hák vyjmout z přístroje a pověsit zpátky do postroje a pak zavěsit přístroj.
  Veškerý, potřebný nářadí je v tý zelený taštičce, výrobce prostě na nic nezapomněl, je tam i odměrka na míchání paliva.
  Jo a ještě jedna věc. Ve výbavě jsou ochranný brejle. Z praxe vím, že když člověk dělá s výkonnějším strojem, hlavně když se seče strunou, tohle prostě nestačí. To se chytne ran, že se jeden nestačí divit. Takže jsem si v železářství dokoupil drátěnej, ochrannej štít.
  Tak tož asi vše

 • Ira 20. října 2017 v 15:54

  Dnes přišla z Německa nová páčka sytiče, ani jsem to nečekal. Já jen tenkrát napsal na servis Lidlu email aby upozornili výrobce na tenhle nedostatek a že je mi jasný, že se na tohle záruka nevstahuje. Ozvala se paní, která ze mě vytáhla osobní ůdaje a od tý doby ani ň.
  A najednou po ránu takový milý překvapení, dávám jim palec nahoru
  Jinak jsem s tou věcí spokojenej, používám to často, funguje bezvadně

 • elda 20. října 2017 v 15:55

  S páčkou sytiče úplně stejná zkušenost, nezbývá, než si páčku upravit systémem samo-domo.
  Ale mám bohužel i jiný problém, při řezání odvětvovačem (pila) mi uvnitř praskla tyč náhonu, upadl ten koneček s “tisícihranem”.
  rozebrání té tyče a výměna je úplně jenoduchá, ale kde sehnat novou vnitřní tyč náhonu ?
  Nemáte náhodou někdo tip, kde by se ta vnitřní tyč náhonu dala sehnat ?
  Diky moc.