Aku jemná vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3

Petr Novák
Publikováno 30. září 2019

Lidl nabízí v akci aku jemnou vrtací brusku Parkside PFBS 12 B3 určenou k frézování, vrtání, gravírování, leštění, čištění, ostření a oddělování.

Vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3 má výkonný 12V li-ion akumulátor (1,3 Ah) a výkonný motor s plynule nastavitelným počtem otáček. Výhodou je protiskluzová rukojeť s měkkým povrchem.

Počet otáček dosahuje hodnoty až 5 000-25 000 za minutu, integrován je 12V akumulátor s dobou nabíjení 1 hodina.

Součástí balení je 44 nástavců, 5 sklíčidel (1 předmontované) a jedno nářadí na výměnu. Rozměry brusky jsou 22,9 × 4,9 × 5,5 cm, hmotnost činí 415 gramů.

Své zkušenosti s vrtací bruskou Parkside PFBS 12 B3 z Lidlu nám pište formou recenze sem do diskuze.

Kód výrobku

PFBS 12 B3

Cena v akci

  • od 10. 10. 2019 – 499 Kč

Fotky výrobku

Aku jemná vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3
Aku jemná vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3
Aku jemná vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3
Aku jemná vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3
Aku jemná vrtací bruska Parkside PFBS 12 B3


L
Luba 08.01.2020 – 15:10

Dobrý den vlastním tento výrobek a také jsem ho vyzkoušel.Frézoval jsem do vyřezávané dřevěné lampičky 4x4cm okýnka u modelu lodě pro osvětlení.Na to frézování jsem vybil celou baterii že mi sama vypla (takže při vybití automat.vypne) jak je to ale s nabíjením.CHtěl bych vědět jestli nabíječka sama vypne nebo se to musí hlídat.Jinak jsem s ní spokojený(za ty prachy)mohla mít jen větší výdrž.Děkuji za odpověď.

Odpovědět

P
Petr 05.02.2021 – 15:00

Dobrý den, cena je jistě atraktivní a dojem po vybalení pozitivní. Použil jsem zatím jen k leštění nerezového pouzdra hodinek (filcový kotouč+lešticí pasta). Regulace otáček není příliš plynulá spíše funguje skokově. Pomalé otáčky na stupních 1-4 i při malém tlaku hodně brzdí a je výrazný pokles otáček. Na přítlak často reaguje rozvibrováním a nepříjemným hrčivým zvukem, který samovolně kolísá. Podobný zvuk bych čekal spíše u nářadí na odpis než u nového kusu. Nevím jestli je to problém kusu nebo použitého nekvalitního ložiska nebo převodů? Chod se zklidní spíše na vysokých otáčkách kolem 5 -6 stupně regulace, ale to už jsou dost vysoké otáčky. Souprava obsahuje poměrně velké množství příslušenství. Filcové lešticí kotouče mají upevňovací otvor o dost větší než je průměr šroubku, takže nový kotouč není vycentrovaný a výrazně "hází"(po nanesení pasty je obarvená cca 2/3 obvodu) - po orovnání se průměr (2cm) zmenší cca o 3 mm. Největší plus je cena.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.