Bankovní účet v Rakousku: Srovnání 2021, jak založit, výhody

Rakouský bankovní účet lze nejsnáze založit ve Waldviertler Sparkasse, pobočky má v Brně, Dačicích, Jindřichově Hradci, Moravských Budějovicích, Pelhřimově, Třebíči a v Třeboni.

1Účet ve Waldviertler Sparkasse

Banka zřizuje primárně české účty, nicméně ve spolupráci se zahraničními kolegy je možné zřídit účet vedený v Rakousku, stačí přinést jen doklad totožnosti. Klient musí navíc prokázat, že má nějaký vztah k Rakousku, např. práci, kterou dokládá pracovní smlouvou. Účet není možné zřídit, pokud se chce klient vyhnout exekuci v ČR. Klienti jsou v souvislosti s exekucí prověřováni.

Při založení bankovního účtu do 30. prosince 2020 je vedení účtu po dobu jednoho roku zcela zdarma. Následně se platí poplatky dle aktuálního ceníku.

Sazebník bankovního účtu ve Waldviertler Sparkasse:

  • Vedení účtu: 16.09 €429 Kč/čtvrtletí, s každou extra placenou položkou se snižuje poplatek za vedení účtu, s veškerými bonusy se poplatek může snížit až na 8.05 €214 Kč/čtvrtletí
  • Internetové bankovnictví: zdarma
  • Vklad a výběr hotovosti na přepážce: 2.14 €57 Kč
  • Zahraniční platba (kromě EUR-Standard platby): odchozí do částky 5 500 €133 Kč je poplatek 10.90 €290 Kč (u vyšší platby je to 0,20 % z částky)