Zavazadla Vueling 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Vueling jsou španělské nízkonákladové aerolinky, provoz zahájily v roce 2004 a své dvě základny mají na letištích v Barceloně a na římském Fiumicinu. Pravidelně létají do 145 destinací v Evropě, Africe a v Asii. Z Prahy Vueling pravidelně létá do Barcelony, Paříže a Říma.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Vueling 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Vueling 2021

Přeprava kabinového zavazadla s hmotností do 10 kg a s maximálními rozměry 55 × 40 × 20 cm je u Vueling zdarma. V rámci hmotnostního limitu je možné mít s sebou i menší zavazadlo (s max. rozměrem 35 x 20 x 20 cm), které se vejde pod sedačku.

Při překročení hmotnostního limitu příručního zavazadla je nutné uhradit poplatek 50 eur.

Každé dítě, které cestuje na vlastní letenku, má nárok na kabinové zavazadlo. Stejně tak je možné bezplatně podat jako odbavené zavazadlo skládací kočárek nebo dětskou sedačku.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Vueling 2021

U nejlevnějšího tarifu Vueling Basic Fare není v ceně letenky zahrnuto žádné odbavené zavazadlo, lze ho však dokoupit za příplatek.

Tarify Vueling Optima Fare má v ceně jedno odbavené zavazadlo a Vueling Excellence Fare 2 ks odbaveného zavazadla s váhovým limitem 23 kg. Součet všech tří rozměrů odbaveného zavazadla nesmí překročit 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u Vueling 2021

Za zavazadlo překračující hmotnostní limit se platí 12 eur za 1 kg na každém letu.

Poplatek za první odbavené zavazadlo je u společnosti Vueling 13–32 eur v závislosti na cílové destinaci při koupi online. Při platbě až na letišti cena činí 50 eur za každý jednotlivý let.

U dalších zavazadel až do limitu 3 ks se platí od 40 eur online a 70–90 eur na letišti. Za sportovní vybavení se účtuje poplatek od 45 eur za kus a let při platbě předem a od 55 eur na letišti.