Zavazadla Volotea 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Volotea jsou španělské nízkonákladové aerolinky založené v roce 2011. Své základny mají ve Španělsku, Itálii a Francii, pravidelně létají do 52 destinací v Evropě a Asii. Z Prahy Volotea sezónně létá do Bordeaux, Nantes, Benátek a během letní sezóny také do Marseille a Toulouse.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Volotea 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Volotea 2021

Příruční zavazadlo je přepravováno zdarma, jeho hmotnost nesmí překročit 10 kg, nejvyšší přípustné rozměry jsou 55 × 40 × 20 cm. Na palubu si je možné s sebou vzít osobní zavazadlo s maximálními rozměry 20 × 35 × 20 cm, ale celková hmotnost obou zavazadel nesmí přesáhnout 10 kg.

Při překročení limitu je nutné zaplatit 60 eur a zavazadlo odbavit jako zapsané.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Volotea 2021

S leteckou společností Volotea je možné zdarma přepravovat 1 ks odbavovaného zavazadla o hmotnosti do 20 kg. Celkem je povoleno přepravovat maximální 5 zavazadel do celkové hmotnosti 50 kg na osobu. Cena za jednotlivé další zavazadlo se liší podle sezony a destinace. Součet tří stran zavazadla nesmí překročit 158 cm a hmotnost jednotlivého zavazadla nesmí být větší než 32 kg.

Děti do věku 2 let mohou cestovat na klíně rodiče, zdarma je možné přepravovat 2 kusy vybavení: skládací kočárek a dětskou sedačku, nesmí ale vážit víc než 10 kg. Skládací kočárek je možné vzít na palubu jen tehdy, pokud nepřesáhne rozměry povolené pro palubní zavazadlo.

3Poplatky za zavazadla u Volotea 2021

Za každý kilogram nad váhový limit odbaveného zavazadla se platí 12 eur. Zavazadla nad 32 kg není možné převzít do přepravy.

Dodatečné zapsané zavazadlo je možné zakoupit online na Volotea.com za cenu od 15 eur, u odbavovací přepážky od 50 eur, nebo u odletové brány od 60 eur. Ceny se liší v závislosti na sezoně a destinaci.