Zavazadla Pegasus Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Pegasus Airlines je turecká nízkonákladová letecká společnost se sídlem v oblasti Kurtköy v Pendiku v Istanbulu, její základy se nachází na několika tureckých letištích. Společnost byla založena v roce 1990. Provozuje vnitrostátní i mezinárodní lety do více než 100 destinací. Od roku 2014 je v provozu také pravidelná linka Istanbul-Praha. K roku 2016 Pegasus Airlines přepravily 24,14 milionů cestujících.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Pegasus Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Pegasus Airlines 2021

Příruční zavazadlo nesmí překročit rozměry 20 cm x 40 cm x 55 cm a hmotnost nad 8 kg. U tarifu Business Flex je hmotnostní limit zavazadla 12 kg.

Na palubu si s sebou můžete vzít také menší kabelku, kabát, notebook, fotoaparát, knihy apod. s max. roměry 35 × 20 × 20 cm.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Pegasus Airlines 2021

Maximální hmotnostní limit pro jedno odbavené zavazadlo při vnitrostátním letu je u tarifů Essentials a Business Flex 15 kg, u tarifu Advantage je to 20 kg a pro mezinárodní lety je limit 20 kg.

Pro dítě do 2 let je bezplatné odbavené zavazadlo o hmotnosti do 10 kg.

Speciální zavazadla mají svá pravidla. Patří zde např. kolo, sportovní vybavení, hudební nástroje. Např. jeden převážený golfový set znamená 14 golfových klubů, 24 míčků a jeden pár bot, vše o hmotnosti maximálně 20 kg.

3Poplatky za zavazadla u Pegasus Airlines 2021

V tarifu Basic je v ceně pouze příruční zavazadlo. Cena odbavených zavazadel do 20 kg u mezinárodních letů se pohybuje od 7 eur do 19,50 eur dle destinace a času odletu.
Pokud máte zájem o odbavené zavazadlo v ceně, pořiďte si tarif Essentials. Je o několik euro dražší, ale v případě zájmu o zavazadlo se cenově vyplatí.

Příplatek za nadváhu odbaveného zavazadla závisí na zvolené trase a počtu přesahujících kilogramů.

Poplatky u mezinárodních letů vyhledejte dle své destinace na tomto odkazu.
Poplatky u letů vnitrostátních zde.

Zavazadla je cenově výhodnější zaregistrovat a zaplatit předem online.