Zavazadla LOT Polish Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

LOT Polish Airlines jsou polské národní aerolinky, založeny byly v roce 1929. Svoji hlavní základnu mají na letišti ve Varšavě. Celkem provozují pravidelné letecké spojení do 60 destinací na čtyřech různých kontinentech. Z České republiky létají pravidelně do Varšavy.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u LOT Polish Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u LOT Polish Airlines 2021

Maximální rozměry příručního zavazadla u LOT Polish Airlines činí 55 × 40 × 23 cm včetně postranních kapes nebo úchytů.

Cestující v ekonomických třídách a ve třídě Premium Economy si smějí na palubu vzít jen jeden kus příručního zavazadla o hmotnosti do 8 kg. Na mezikontinentálních letech ve třídě Premium Economy je možné přepravovat 2 ks kabinových zavazadel v celkové hmotnosti do 12 kg (nejvyšší přípustná váha jednoho zavazadla je 8 kg). Pasažéři ve třídě Business Class si smějí do letadla vzít dvě zavazadla – každé o váze až 9 kg.

Všichni cestující mohou navíc přepravovat dámskou kabelku, tašku přes rameno, nebo tašku s notebookem a maximálními rozměry 40 × 35 × 12 cm.

Pokud rozměr zavazadla překročí součet stran 118 cm nebo povolenou hmotnost, musí cestující doplatit 50 eur na domácích letech, 85 eur při mezinárodních a 130 eur při interkontinentálních letech.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u LOT Polish Airlines 2021

V nejlevnějším tarifu LOT Economy Saver:

  • Pro lety v rámci Polska a Evropy, na Blízký východ a do severní Afriky je v ceně zahrnuto pouze příruční zavazadlo. Jeden kus odbaveného zavazadla je možné přikoupit předem online za 25 eur na každý let.
  • U mezikontinentálních letů do USA, Kanady, Japonska, Kazachstánu, Jižní Koreji a Singapuru je v ceně letenky jedno zavazadlo do 23 kg.
  • Se 2 zavazadly mohou cestující počítat u letů do Tokia, Pekingu a mezi Torontem a Bělehradem.

Pro tarif LOT Economy Class cena letenky zahrnuje:

  • Pro lety v rámci Polska a Evropy, na Blízký východ a do severní Afriky 1 kus zavazadla do 23 kg.
  • Jedno zavazadlo do 23 kg u mezikontinentálních letů do USA, Kanady, Japonska, Kazachstánu, Jižní Koreji a Singapuru je v ceně letenky.
  • 2 zavazadla u letů do Tokia, Pekingu a mezi Torontem a Bělehradem.

V ceně letenek u tarifu LOT Premium Economy jsou 2 zavazadla do 23 kg pro všechny dostupné destinace. Pro tarif Business Class platí 3 kusy zavazadel do 32 kg, pouze u mezinárodních letů v rámci Evropy, na Blízký východ a do severní Afriky letenka zahrnuje 2 zavazadla s hmotností do 32 kg.

Rozměry tří stran odbavovaného zavazadla nesmí překročit 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u LOT Polish Airlines 2021

Překročí-li rozměry zavazadla povolenou hodnotu, nebo bude-li zavazadlo těžší než 23 kg, je nutné uhradit poplatek 45 eur na vnitrostátních letech, 75 eur na mezinárodních letech, resp. 115 eur na mezikontinentálních letech.

Pokud zavazadlo překročí zároveň limit hmotnosti i rozměrů, je nutné zaplatit 85 eur na vnitrostátních letech, 145 eur na mezinárodních letech, resp. 220 eur na mezikontinentálních letech.

Dodatečné zavazadlo si můžete zakoupit přes internet. Cena se liší v závislosti na cílové, či výchozí destinaci, hmotnosti a velikosti zavazadla:

  • Vnitrostátní lety: 45 eur
  • Mezinárodní lety: 75 eur
  • Mezikontinentální lety: 115 eur