Zavazadla LOT Polish Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Petr Novák
Publikováno 1. března 2021
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách LOT Polish Airlines
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek s výjimkou tarifu LOT Economy Saver
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u LOT Polish Airlines 2021

  Kabinové (palubní) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u LOT Polish Airlines 2021

  Maximální rozměry příručního zavazadla u LOT Polish Airlines činí 55 × 40 × 23 cm včetně postranních kapes nebo úchytů.

  Cestující v ekonomických třídách a ve třídě Economy Class a Saver si smějí na palubu vzít jen jeden kus příručního zavazadla o hmotnosti do 8 kg.

  Na vnitrostátní lety si cestující z Premium Class mohou na palubu vzít zavazadlo do 8 kg, na mezikontinentálních letech ve třídě Premium Economy je možné přepravovat 2 ks kabinových zavazadel v celkové hmotnosti do 12 kg (nejvyšší přípustná váha jednoho zavazadla je 8 kg). Pasažéři ve třídě Business Class si smějí do letadla vzít dvě zavazadla – každé o váze až 9 kg.

  Všichni cestující mohou navíc přepravovat dámskou kabelku, tašku přes rameno, nebo tašku s notebookem a maximálními rozměry 40 × 35 × 12 cm.

  Pokud rozměr zavazadla překročí součet stran 118 cm nebo povolenou hmotnost, musí cestující doplatit 1 199 Kč45 € na domácích letech, 1 998 Kč75 € při mezinárodních a 3 064 Kč115 € při interkontinentálních letech.

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u LOT Polish Airlines 2021

  Tarif LOT Economy Saver

  • Pro lety v rámci Polska a Evropy, na Blízký východ a do severní Afriky je v ceně zahrnuto pouze příruční zavazadlo. Jeden kus odbaveného zavazadla je možné přikoupit předem online za 666 Kč25 € na každý let.
  • U mezikontinentálních letů do USA, Kanady, Japonska, Kazachstánu, Jižní Koreji a Singapuru musíte za zavazadlo do 23 kg zaplatit.

  Tarif LOT Economy Class

  • Pro lety v rámci Polska a Evropy, na Blízký východ a do severní Afriky 1 kus zavazadla do 23 kg.
  • Jedno zavazadlo do 23 kg u mezikontinentálních letů do USA, Kanady, Japonska, Kazachstánu, Jižní Koreji a Singapuru je v ceně letenky.
  • 2 zavazadla u letů do Tokia, Pekingu a mezi Torontem a Bělehradem.

  V ceně letenek u tarifu LOT Premium Economy jsou 2 zavazadla do 23 kg pro všechny dostupné destinace. Pro tarif Business Class platí 3 kusy zavazadel do 32 kg, pouze u mezinárodních letů v rámci Evropy, na Blízký východ a do severní Afriky letenka zahrnuje 2 zavazadla s hmotností do 32 kg.

  Rozměry tří stran odbavovaného zavazadla nesmí překročit 158 cm.

 3. Poplatky za zavazadla u LOT Polish Airlines 2021

  Překročí-li rozměry zavazadla povolenou hodnotu, nebo bude-li zavazadlo těžší než 23 kg, je nutné uhradit poplatek 1 199 Kč45 € na vnitrostátních letech, 1 998 Kč75 € na mezinárodních letech, resp. 3 064 Kč115 € na mezikontinentálních letech.

  Pokud zavazadlo překročí zároveň limit hmotnosti i rozměrů, je nutné zaplatit 2 265 Kč85 € na vnitrostátních letech, 3 863 Kč145 € na mezinárodních letech, resp. 5 862 Kč220 € na mezikontinentálních letech.

  Dodatečné zavazadlo si můžete zakoupit přes internet. Cena se liší v závislosti na cílové, či výchozí destinaci, hmotnosti a velikosti zavazadla:


Zatím žádné komentáře


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.