Zavazadla Iberia 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Iberia jsou španělské národní aerolinky založené v roce 1927. Svoji hlavní základnu mají na letišti Bajaras v Madridu, pravidelně létají do 109 destinací v Evropě, Jižní, Střední a Severní Americe, Africe a Asii. Z Prahy Iberia pravidelně létá do Madridu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Iberia 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Iberia 2020

Všichni cestující Iberie v ekonomické třídě si s sebou na palubu mohou vzít jeden kus příručního zavazadla s maximálními rozměry 56 × 45 × 25 cm. Hmotnost zavazadla není omezena. Navíc si je možné vzít jednu malou tašku, nebo osobní věc.

Na některých letech provozovaných společností Vueling se podmínky pro zavazadla liší. Povoleno je zavazadlo s hmotností do 10 kg s maximálními rozměry 55 × 40 × 20 cm a jedna malá taška, nebo kabelka.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Iberia 2020

U nejlevnějších letenek v tarifu Basic po Španělsku a po Evropě není odbavované zavazadlo zahrnuto v ceně. První zavazadlo je možné přikoupit za 20 euro online, respektive za 45 eur na letišti. Jeden kus zavazadla smějí přepravovat pouze cestující, kteří si zakoupili letenku v tarifech Optimal a Flexible. V Business tarifech jsou v ceně zahrnuta dvě zavazadla do 23 kg.

Na dálkových letech se podmínky mohou lišit v závislosti na destinaci. Obecně je ale pro třídy Basic a Optimal stanoven limit jeden kus zavazadla do 23 kg. U tarifu Flexible a v Business tarifech je limit 2 ks zavazadel, respektive 3 kusů zavazadel, každé z nich může vážit až 23 kg. U letů do Brazílie mají všichni cestující nárok na 2 ks zavazadel po 23 kg.

Maximální přípustná hmotnost odbavovaného zavazadla je vždy 23 kg, součet tří stran nesmí přesáhnout 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u Iberia 2020

Poplatek za nadváhu zavazadla (mezi 23 a 32 kg) se u Iberie liší v závislosti na cílové, resp. výchozí destinaci. Platí se vždy za kus a jeden let:

  • Evropa, Maroko, Alžírsko: 60 eur
  • USA, Kanada, Mexico: 75 eur
  • Latinská Amerika, Asie, Jižní Afrika: 100 eur

Cena dodatečného zavazadla se liší v závislosti na destinaci, sezóně (hlavní/vedlejší) a místě nákupu (internet/letiště). Poměrně komplikovaný ceník najdete na webu Iberie.