, Zavazadla u Hainan Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Hainan Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Hainan Airlines je letecká společnost se sídlem v Haikou v Číně. Je to největší civilní a čtvrtá největší letecká společnost, pokud jde o velikost flotily v Číně. Provozuje pravidelné vnitrostátní a mezinárodní služby na 500 trasách. Jeho hlavní základnou je mezinárodní letiště Haikou Meilan, další základnu má na letišti v Pekingu a několika dalších městech. Z Prahy pravidelné létají do Pekingu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Hainan Airlines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Hainan Airlines 2018

Cestující na vnitrostátních letech si s sebou na palubu mohou vzít zavazadlo, jehož hmotnost nesmí přesáhnout 5 kg a maximální rozměry 55 cm × 40 cm × 20 cm včetně všech koleček, držadel a kapes. Cestující v Business Class si mohou vzít na palubu dvě zavazadla, v ekonomické třídě pak jen jedno zavazadlo.

Na mezinárodních letech si cestující v ekonomické třídě mohou vzít jen jedno zavazadlo o hmotnosti do 10 kg a maximálním rozměru 55 × 40 × 20 cm. Cestující v Business Class si s sebou na palubu mohou vzít dvě zavazadla, každé o maximální hmotnosti 10 kg. Rozměry zavazadla nesmí překročit 55 × 40 × 20 cm.

Spolu s tím si každý cestující může vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Hainan Airlines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Hainan Airlines 2018

V ekonomické třídě na mezinárodních letech si cestující mohou vzít jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, přičemž součet rozměrů zavazadla nesmí překročit 158 cm.

V Business Class lze odbavit dvě zavazadla, každé o hmotnosti až 32 kg a o maximálním součtu rozměrů stran 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u Hainan Airlines 2018

Na vnitrostátních letech se poplatek za nadměrná zavazadla vypočítává ve výši 1,5 % na kg zveřejněného tarifu pro dospělé na jednu letenku. Poplatek lze uhradit v CNY, USD, CAD, EUR nebo v místní měně dle odletové země vypočtené podle aktuálního směnného kurzu v den odletu.

Na mezinárodních letech hmotnost zavazadla nesmí překročit 32 kg a součet rozměrů 159–203 cm.

V ekonomické a business třídě je poplatek za jedno dodatečné zavazadlo 60 eur, za dvě a více dodatečných zavazadel se vybírá 90 eur za každé. Aktuální ceny zjistíte přímo na stránkách Hainan Airlines.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu