Zavazadla Hainan Airlines 2024: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Ladislav Špaček
Publikováno 1. prosince 2023
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Hainan Airlines
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek, limit se liší dle tarifu
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Hainan Airlines 2024

  Kabinové (palubní) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Hainan Airlines 2024

  Cestující na vnitrostátních letech si s sebou na palubu mohou vzít zavazadlo, jehož hmotnost nesmí přesáhnout 5 kg a maximální rozměry 55 cm × 40 cm × 20 cm  (nebo max. součet stran do 115 cm tak, aby se vešlo do úložného prostoru nad sedadlo, nebo pod sedadlo) včetně všech koleček, držadel a kapes. Cestující v Business Class si mohou vzít na palubu dvě zavazadla, v ekonomické třídě pak jen jedno zavazadlo.

  Na mezinárodních letech si cestující v ekonomické třídě mohou vzít jen jedno zavazadlo o hmotnosti do 10 kg a maximálním rozměru 55 × 40 × 20 cm. Cestující v Business Class si s sebou na palubu mohou vzít dvě zavazadla, každé o maximální hmotnosti 10 kg. Rozměry zavazadla nesmí překročit 55 × 40 × 20 cm.

  Spolu s tím si každý cestující může vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

  Pokud cestuje dítě, je možné vzít na palubu letadla skládací kočárek, pokud nepřesáhne v součtu stran povolený rozměr 115 cm a je odsouhlaseno vedoucím palubního personálu.

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Hainan Airlines 2024

  Limity počtu odbavených zavazadel, případně maximální hmotnosti zavazadel se liší v závislosti na destinaci a třídě. Hainan Airlines odbavuje zavazadla ve čtyřech rozdílných kategoriích: Severní Amerika, Evropa, Afrika a východní Asie, Čína a Asie (také západní Asie). Konkrétně na letu z/do Evropy si cestující v Economy Class mohou odbavit jedno zavazadlo do 23 kg. V Business Class to jsou dva kusy zavazadel do 32 kg.

  Na některých letech jsou povoleny vyšší limity, např. mezi Prahou/Bělehradem a Pekingem, kde si cestující v ekonomické třídě mohou odbavit 2 zavazadla, každé do 23 kg. Informace k jednotlivým destinacím najdete zde.

  Děti s vlastním místem mohou odbavit stejný počet zavazadel jako dospělí, děti do věku 2 let 1 ks zavazadla o maximálním rozměru 115 cm a hmotnosti 23 kg.

 3. Poplatky za zavazadla u Hainan Airlines 2024

  U některých letů nebo destinací platí kusový koncept, u jiných zase hmotnostní koncept. Hmotnostní koncept se používá například u vnitrostátních letů, kde se poplatek za nadměrná zavazadla vypočítává ve výši 1,5 % na kg zveřejněného tarifu pro dospělé na jednu letenku. Poplatek lze uhradit v CNY, USD, CAD, EUR nebo v místní měně dle odletové země vypočtené podle aktuálního směnného kurzu v den odletu.

  Poplatky se na mezinárodních letech liší, obecně ale platí, že hmotnost zavazadla nesmí překročit 32 kg a součet rozměrů 159–203 cm. Poplatky pro jednotlivé destinace najdete zde.

  Na letech do Evropy je v ekonomické a business třídě poplatek za jedno dodatečné zavazadlo 1 428 Kč€60, za dvě a více dodatečných zavazadel se vybírá 2 142 Kč€90 za každé. Za nadváhu nebo nadlimitní rozměry do 203 cm v součtu stran se paušálně platí 2 856 Kč€120.


Zatím žádné komentáře


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.