Zavazadla Finnair 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Finské národní aerolinky Finnair byly založeny již v roce 1923 jako Aero O/Y, svoji hlavní základnu mají na letišti v Helsinkách. Finnair provozuje pravidelnou linku mezi Prahou a Helsinkami. Aerolinky jsou známé především díky mnoha destinacím v Asii, zejména pak v Číně, Indii a Japonsku.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Finnair 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Finnair 2020

Všichni cestující v ekonomické třídě si na palubu letadla smějí vzít jeden kus zavazadla s rozměry do 56 × 45 × 25 cm a jednu menší tašku s rozměry do 40 × 30 × 15 cm. Kombinovaná hmotnost obou zavazadel nesmí převýšit 8 kg.

Cestující v Business Class mají právo přepravovat dva kusy příručních zavazadel, povolené rozměry jsou stejné jako u cestujících v Economy Class. Kombinovaná hmotnost všech příručních zavazadel nesmí přesáhnout 10 kg.

Dětem cestujícím na klíně dospělého příruční zavazadlo není dovoleno.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Finnair 2020

Za jeden kus odbavovaného zavazadla se u Finnairu považuje kufr nebo taška na kolečkách s hmotností do 23 kg a součtem rozměrů do 158 cm. Počet povolených odbavených zavazadel je závislý na destinaci a třídě. Doporučujeme využít kalkulátor zavazadlových limitů.

Cestující ve třídě Economy Light nemají právo na přepravu žádného zapsaného zavazadla bez ohledu na cílovou destinaci.

Ve třídě Economy Standard je možné přepravovat na všech letech 1 ks zavazadla, ve třídách Economy Pro a Economy Flexible celkem 2 ks pro lety do/z Asie a lety v rámci Evropy, Ruska a Středního Východu, jinde 1 kus.. Každý z nich smí vážit 23 kg.

Pasažéři v Business Class smějí na mezikontinentálních letech přepravovat celkem 3 kusy zavazadel (kromě letů do/z Severní Ameriky, kde mohou přepravovat dva kusy).

3Poplatky za zavazadla u Finnair 2020

Při překročení váhového limitu se platí poplatek 55 euro na letech po Evropě, resp. 75 euro na mezikontinentálních letech.

Dodatečné zavazadlo lze výhodně zakoupit přes internet. Na vnitrostátních letech, letech po Skandinávii a oblasti Baltu zaplatíte za další zavazadlo 15 eur. Na letech po Evropě a z/na Střední Východ 20 eur, nebo 25 eur do 72 hodin do odjezdu, a na mezikontinentálních letech 45-60 eur.

Při platbě přes rezervační středisko a zejména při platbě až na letišti jsou poplatky několikanásobně vyšší.