Zavazadla Eva Air 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Eva Air je pětihvězdičková tchajwanská aerolinka se sídlem na mezinárodním letišti Taoyuan. Jedná se společnost v soukromém vlastnictví, která provozuje především mezinárodní lety. Eva Air byla založena v roce 1989 a je to druhá největší letecká společnost na Tchaj-wanu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Eva Air 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Eva Air 2020

Cestující s Business Class si na palubu může vzít dvě příruční zavazadla, každý kus s maximální váhou 7 kg. Cestující v Economy Class má povoleno pouze jedno zavazadlo nepřesahující 7 kg.

Rozměr zavazadla nesmí přesáhnout rozměry 23 x 36 x 56 cm, nebo celkem 115 cm.

Před vstupem na palubu své zavazadlo vložíte do zkušebního boxu, který ověří, zda je zavazadlo ve správných rozměrech. Jestliže rozměr nebo hmotnost přesáhne, bude zapsáno jako odbavené zavazadlo, pokud pro to splňuje podmínky.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Eva Air 2020

Odbavené zavazadlo má omezení dle jednotlivých tarifů. Pro tarif Business/Premium Laurel/Royal Laurel je platná maximální hmotnost 40 kg. Pro Premium Economy je to 35 kg a pro Economy 30 kg. Economy Plus má limit 35 kg a Economy Discount 20 kg.

Při letech do Ameriky a Kanady jsou však podmínky jiné, zavazadla mohou být rozdělena na dva kusy. Pro Business/Premium Laurel/Royal Laurel platí, že každé zavazadlo má maximální hmotnost 32 kg, u Premium Economy je to 28 kg, u Economy 23 kg, avšak u Economy Discount je to jen 1 kus do 23 kg.

Rozměr zavazadla u všech tarifů nesmí přesáhnout v součtu tří rozměrů 158 cm.

3Poplatky za zavazadla u Eva Air 2020

Poplatky za překročení limitů u zavazadel se liší dle zóny, připočítává se poplatek za každý kilogram navíc. Svou zónu a příslušné informace naleznete na odkazu níže.