Zavazadla El Al 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

El Al je izraelská letecká společnost založená v roce 1948. Aerolinka provozuje lety do 55 destinací a je jedinou komerční leteckou společností, která vybavuje svá letadla systémy protiraketové obrany. Díky svým přísným bezpečnostním postupům je považována za jednu z nejbezpečnějších aerolinek světa. Zajímavostí je, že El Al nabízí na palubě pouze košer jídla a nelétá ve dnech šabatu a dalších židovských náboženských svátků.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u El Al 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u El Al 2020

Cestující tarifu Economy má povoleno jedno příruční zavazadlo o maximální hmotnosti 8 kg.

Premium Class nabízí možnost dvou příručních zavazadel s celkovou hmotností 12 kg, žádné z nich však nesmí překročit hmotnost 8 kg. Cestující v Business třídě mají nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno může mít hmotnost až 16 kg a druhé až 4 kg. First Class nabízí také dvě příruční zavazadla. Jedno s hmotností až 16 kg a druhé až 8 kg.

Velikost jednoho příručního zavazadla nesmí přesáhnout délku 56 cm, šířku 45 cm a 25 cm hloubku. Celkový povolený rozměr je maximálně 115 cm.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u El Al 2020

Limity odbavených zavazadel vychází z daných cenových kategorií.

U tarifu Economy Class je zdarma povoleno jedno zavazadlo o hmotnosti max. 23 kg. U Premium Class jsou to dvě zavazadla, každé 23 kg.

U Business Class dvě zavazadla o hmotnosti každé 32 kg a pro First Class jsou to tři zavazadla, každé po 32 kg.

3Poplatky za zavazadla u El Al 2020

Poplatky za další zavazadla nebo za zavazadla přesahující povolené rozměry a hmotnosti se liší dle cílové destinace vašeho letu. Své destinace naleznete v tabulkách na odkazu níže.