, Zavazadla u China Eastern Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u China Eastern Airlines 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Společnost China Eastern Airlines je druhým největším dopravcem v Číně podle počtu cestujících. Aerolinky China Eastern a její dceřiná společnost Shanghai Airlines se 21. června 2011 staly 14. členem SkyTeam. Hlavním sídlem společnosti je letiště Hongqiao International v Šanghaji. Jedná se o významnou čínskou leteckou společnost provozující mezinárodní, vnitrostátní a regionální lety. Pravidelně létají z Prahy, Frankfurtu nebo Curychu do Šanghaje.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u China Eastern Airlines 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u China Eastern Airlines 2018

Cestující na mezinárodních letech si na palubu mohou vzít jedno až dvě zavazadla dle typu třídy, ve které letí. Maximální hmotnost zavazadla nesmí překročit 10 kg a rozměry 56 cm × 45 cm × 25 cm. Součet tří rozměrů zároveň nesmí překročit 115 cm. Při vnitrostátních letech v Číně je maximální rozměr příručního zavazadla jen 55 × 40 × 20 cm.

Každý cestující v první třídě si může vzít dvě zavazadla, v Business Class a v ekonomické třídě si cestující může vzít jen jedno zavazadlo. Spolu s tím si můžete vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook.

Pro cestující dítě je možné na palubě přepravovat skládací kočárek, pokud se vejde do úložného prostoru nad sedadly.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u China Eastern Airlines 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u China Eastern Airlines 2018

Limity zavazadel se liší u vnitrostátních letů, letů do/z USA a Kanady a u letů do ostatních destinací.

Cestující na vnitrostátním letu si může vzít jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti 40 kg ve First Class, 30 kg v Business Class a 20 kg v Economy Class. Dítě do 2 let nemá nárok na bezplatné zavazadlo. Zavazadlo do 10 kg je jen povoleno při přestupu z mezinárodních letů.

Cestující na mezinárodních letech do Evropy, Austrálie, Japonska , Koreje, Dubaje, Singaporu and Bangkoku v první třídě si mohou odbavit tři zavazadla o maximální hmotnosti každého zavazadla 32 kg a max. rozměrem součtu stran 158 cm. V Business Class a W/Class jsou povolena 2 odbavená zavazadla o hmotnosti do 32 kg a rozměru 158 cm. U ekonomické třídy jsou povolena 2 zavazadla, ale maximální hmotnost jednoho kusu odbaveného zavazadla je 23 kg.

Žádné z odbavených zavazadel nesmí překročit v součtu rozměrů 158 cm. Za poplatek je možné přepravovat zavazadlo do rozměru 203 cm a hmotnosti do 32 kg. Zavazadla těžší než 32 kg nebudou přijata k přepravě.

Limit zavazadel na letech do/z USA a Kanady je v první třídě a business třídě 2 zavazadla do 32 kg a rozměru 158 cm, v ekonomické třídě je limit 2 zavazadla do 23 kg. V ekonomické třídě je maximální povolený rozměr jednotlivého zavazadla 158 cm, ale součet rozměrů obou zavazadel nesmí překročit 273 cm.

Za poplatek je možné do USA  přepravovat zavazadlo do rozměru 203 cm a 45 kg, do Kanady je limit 203 cm a 32 kg.

3Poplatky za zavazadla u China Eastern Airlines 2018

Na vnitrostátních letech se poplatek za nadměrná zavazadla vypočítává na 1 kg, a to ve výši 1,5 % ceny zveřejněného tarifu pro dospělé na jednu letenku.

Na mezinárodních letech (vyjma USA a Kanady) je další zavazadlo zpoplatněno 165 dolary, druhé 330 dolary. Stejně tak za nadváhu do 32 kg nebo nadrozměrné zavazadlo do 203 cm se platí 165 dolarů. Po schválení aerolinkami je možné přepravovat i zavazadlo s rozměry nad 203 cm, a to za 330 dolarů.

Aktuální ceny zjistíte přímo na webu China Eastern Airlines.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu