, Zavazadla u Air China 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Air China 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Air China jsou jednou z hlavních leteckých společností v Číně, sídlo mají v Pekingu na letišti Capital International. V roce 2015 přepravila 90 milionů cestujících na vnitrostátních a zahraničních linkách. Air China pravidelně létají z Berlína, Frankfurtu, Mnichova nebo Varšavy do Pekingu. Do České republiky Air China nelétá.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Air China 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Air China 2018

Cestující v ekonomické třídě si na palubu všech letů smí vzít jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 5 kg. V Business Class a ve First Class limit činí dvě zavazadla po 8 kg.

Rozměry žádného ze zavazadel nesmějí překročit rozměry 55 × 40 × 20 cm, navíc si lze vzít kabelku, menší osobní tašku nebo tašku s notebookem.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Air China 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Air China 2018

U vnitrostátních letů je v ekonomické třídě limit stanoven na 20 kg, u Business Class 30 kg a v první třídě 40 kg. Rozměry odbaveného zavazadla na vnitrostátních linkách nesmějí překročit 100 × 60 × 40 cm.

Na mezinárodních letech v ekonomické třídě je povoleno jedno zavazadlo o hmotnosti 23 kg. V obchodní a první třídě na mezinárodních letech jsou povoleny dva kusy zavazadel po 32 kg. Součet tří stran zavazadla nesmí překročit 158 cm, jinak bude účtován dodatečný poplatek.

U cestujících s dětskou letenkou je maximální povolena hmotnost zavazadla 10 kg.

Maximální hmotnost každého zapsaného zavazadla nesmí překročit 32 kg a součet rozměrů každého zapsaného zavazadla nesmí překročit 203 cm – zavazadla nesplňující tuto podmínku nebudou přijata do přepravy.

3Poplatky za zavazadla u Air China 2018

Na vnitrostátních letech se poplatek za nadměrná zavazadla vypočítává ve výši 1,5 % na kg zveřejněného tarifu pro dospělé na jednu letenku.

Při mezinárodních letech je poplatek za nadměrné zavazadlo závislý na počtu zavazadel: Za první se platí 75 USD,

Při překročení povolených rozměrů aerolinka dodatečně vybírá 75 dolarů. Pokud je zároveň překročena povolená hmotnost, cestující musí doplatit 110 dolarů.

Jeden kus zapsaného zavazadla si můžete dokoupit za 110 dolarů, druhý za 155 dolarů. Maximální počet povolených odbavených zavazadel na osobu je šest.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu