Tipli 100 Kč zdarma

YouTube Premium za 10 Kč měsíčně: Návod jak ušetřit a zbavit se reklam

Středa, 10. června 2020, Petr Novák

Redakci Skrblíka kontaktoval pan Šmejdík se zajímavým návodem, jak ušetřit peníze za předplatné YouTube Premium. Běžná cena předplatného je 179 Kč měsíčně, náš vykutálený čtenář umí cenu snížit až na 10 Kč měsíčně.

YouTube Premium: Zbavte se reklam a přehrávejte videa na pozadí telefonu

Premium je placená služba YouTube, která umožňuje přehrávání videí se zhasnutým displejem telefonu, stahovat videa, dává přístup do videotéky YouTube Originals a především z videí odstraní všechny reklamy.

Cena předplatného v České republice je 179 Kč měsíčně. To se může stát hodně, ale třeba Dánové si tu samou službu předplatí za 424 Kč měsíčně. YouTube totiž cenu předplatného určuje na základě kupní síly dané země. A v tom spočívá Šmejdíkův trik, jak lze ušetřit.

Předplatné je nutné aktivovat z indické IP adresy, kde je kupní síla (a tedy i cena) nejnižší. Měsíční předplatné YouTube Premium zde stojí 129 rupií, v přepočtu 40 Kč. Za levnější předplatné YouTube Music Premium se platí 99 rupií (zhruba 31 Kč).

Zdá se vám to skvělé? Realita může být ještě lepší. YouTube nabízí také rodinné předplatné až pro 6 různých zařízení v ceně 189 rupií (asi 59 Kč), resp. 249 rupií (77 Kč) v případě zařízení s iOS. Jedna osoba tak zaplatí necelou desetikorunu.

První měsíc je navíc předplatné zcela zdarma.

Jak si aktivovat předplatné YouTube Premium za 10 Kč

Levná letenka do Indie s odletem z Prahy sice stojí i méně než deset tisíc… přesto existuje lepší řešení. VPN.

VPN dokáže simulovat, že se nacházíte v Indii (nebo kdekoliv jinde na světě) a podstrčit tak YouTube vaši falešnou lokalitu. Zjednodušeně řečeno funguje tak, že se nejprve připojíte k serveru třeba v Dillí a až z něj se pošle požadavek na načtení internetové stránky.

Vše funguje automaticky, vy se jen registrujete do VPN, vyberete si zemi a surfujete internetem, jak jste zvyklí. VPN má ještě další výhodu – provozovatelé navštěvovaných stránek neuvidí vaši IP adresu, zůstáváte tak anonymní a ve větším bezpečí.

Ale zpět k YouTube za 10 Kč měsíčně.

Zaregistrujte se do některé z VPN – použít můžete třeba zkušební verzi služby Zenmate. V jejím nastavení si vyberte libovolný indický server a přihlaste se ke svému YouTube účtu. V něm klikněte na Profil – Placené členství a aktivujte si předplatné.

Do zúčtovacích údajů zadejte skutečnou indickou adresu, kterou můžete náhodně vybrat na Google mapách.

K úhradě doporučujeme použít kartu Revolut. Jednou z jejích výhod je oddělení od vašeho hlavního bankovního účtu, snazší kontrola výdajů a dost možná i úspora na kurzu. Součástí hry je totiž zúčtování v indických rupiích.

Od okamžiku aktivace můžete YouTube sledovat bez reklam, poslouchat třeba hudbu se zhasnutým displejem telefonu a získáte přístup do videotéky YouTube Originals.

Není třeba používat VPN a oproti Adblocku má toto řešení ještě další výhodu. Nepřipravujete tvůrce videí ani YouTube o peníze.

Komentáře

 • Petr 13. června 2020 v 15:47

  Postup nefunguje. Nabízí platbu v AED, která vychází téměř jako české předplatné.

 • Daniel 14. června 2020 v 03:19

  Take mi to nefunguje :-(
  Muzete mi s tim poradit ? Treba je chyba ve vpn, nevim. Nebo musi byt nova registrace s indickym emailem, nebo nevim. Prosim poradte. Diky Daniel

 • Martin 14. června 2020 v 10:12

  Vyžaduje přidání platebni karty s indickou fakturační adresou. Da se to obejit?

 • Petr Novák 14. června 2020 v 12:04

  Vyberte si v Google Mapách libovolnou indickou adresu. Zkoušel jsem to s Revolut a vše fungovalo. :)

 • Martin 18. června 2020 v 09:58

  Dekuji! Indicka adresa fungovala :)

 • halfcz 17. července 2020 v 13:53

  Dobrý napad ale chce to Pin(INDIE/

 • Adam 25. října 2020 v 12:08

  Autor článku zapomněl dodat, musí to být účet vytvořený v indii, takze pres vpn zalozit ucet a aktivovat kartou ktera jeste u youtube nikdy nebyla prirazena.

 • Jan 2. ledna 2021 v 14:42

  jaké jsou prosím stávající zkušenosti, funguje vše jak je uvedeno? Není řešená poté kontrola IP adresy, odkud si účet pouštíte (pokud si budu pouštět z ČR) ?

 • Petr Novák 14. ledna 2021 v 00:45

  Honzo, vše mi stále funguje naprosto bez problémů. Video sleduji na telefonu i v počítači, pro běžné přehrávání VPN nepoužívám.

  Jediná “divná věc” byla, když jsem si na počítači pustil Youtube Music. Měl jsem zvolit několik oblíbených interpretů – a jako populární se mi nabízeli samí indičtí. :-)

 • česki 19. února 2021 v 15:23

  maká to perfektně… děkuji ….. zkoušel jsem to přes appku a samozřejmě to nešlo, protože je spojena s mým itunes účtem. Takže přihlásit přes prohlížeč a všechno proběhlo jak má. Ještě jednou díky

 • Brudo 5. dubna 2021 v 10:20

  funguje. Dakujem.