Tank Karta Easy od Benziny: Sleva až 1 Kč na litr paliva

Neděle, 24. července 2016, Petr Novák

Benzina v červenci 2016 představila novou palivovou kartu pro jednotlivce, rodiny a malé firmy. Jmenuje se Tank Karta Easy a slibuje slevu až 1 Kč na 1 litr paliva. Jak už to u velkých nápisů na letáčcích bývá, většina zákazníků ušetří méně.

Jak funguje Tank Karta Easy od Benziny

Palivovou kartu lze koupit na pobočce Benziny nebo objednat přes portál Tank-Karta.cz. V obou případech se za ni platí 20 Kč.

Tank Karta Easy v principu funguje jako dobíjecí karta. U obsluhy nebo bankovním převodem se nabije a z kreditu se hradí palivo i další sortiment. Sleva se uplatní automaticky.

Výše slevy se odvíjí od konkrétní pobočky Benziny a od typu zakoupeného paliva. Zmiňované slevy 1 Kč na litr lze dosáhnout jen u prémiových paliv s aditivy Verva Diesel a Verva 100. U nejčastěji prodávaných pohonných hmot Natural 95 a Diesel činí sleva buď 0,40 Kč na litr, nebo 0,60 Kč.

V praxi to znamená úsporu 20-30 Kč při natankování plné 50litrové nádrže. A na některých čerpacích stanicích neušetříte ani korunu. Často stačí natankovat o pár set metrů dál a dosáhnete lepší ceny i bez slevové karty.

Proti zneužití je karta chráněna PIN kódem, přistupovat k účtu a kontrolovat výdaje lze přes internet a mobilní aplikaci. Pod jeden účet lze přiřadit až 10 palivových karet, což usnadní kontrolu výdajů za PHM v rodinách nebo v malých firmách. Větším společnostem Benzina nabízí palivové karty Tank Karta BUSINESS.

Nezapomeňte si přečíst nás článek s přehledem slev na pohonné hmoty.

 • Sleva 0,40-0,60 Kč za litr Naturalu 95 a Dieselu ve většině poboček Benziny
 • Přehled o výdajích za palivo a další sortiment
 • Na některých pobočkách Benziny se sleva neposkytuje
 • Kreditový systém – při nedostatečném kreditu, nebo při dosažení limitu nutnost použít alternativní platební metodu.

Komentáře

 • Kejzlar 20. srpna 2016 v 15:56

  Jak se jmenuje mobilní aplikace kterou zde uvádíte jako možnost k přístupu k účtu, nemohu ji nikde dohledat ani na webu Tank-Karta.cz jsem nic nenašel. Děkuji.

 • Petr Novák 21. srpna 2016 v 13:25

  Dobrý den, portál je přístupný z této stránky: https://www.tank-karta.cz/Security/Login?ReturnUrl=%2FCustomerPortal

 • Kejzlar 22. srpna 2016 v 22:23

  Ano portál jsem našel hned při registraci ale v článku se píše viz:(přistupovat k účtu a kontrolovat výdaje lze přes internet a mobilní aplikaci) tu aplikaci nemohu najít.

 • Josef Veselý 10. září 2016 v 09:51

  Zdravím Vás a prosím o informaci, zda a jak mohu změnit číslo PIN, které jsem obdržel. Děkuji za odpověď. Josef Veselý 602 653 096

 • Martin 16. října 2016 v 07:23

  Dobry den,
  Chtel bych se zeptat : co delat kdyz pri dobiti easy karty bankovni kartou se me castka nepripise ihned a nebudu moci touto kartou zaplatit.

 • Petr Novák 16. října 2016 v 11:56

  Dobrý den, v takovém případě budete zřejmě muset zaplatit jinou (platební) kartou.

 • Černy 31. října 2016 v 05:43

  Jak zjistím, jaký je aktualní finanční zůstatek na kartě. Děkuji Černý

 • Petr Novák 1. listopadu 2016 v 11:31

  Dobrý den, stav konta můžete zjistit přes zákaznický portál.

 • Pavlína Polednová 10. listopadu 2016 v 12:48

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak změnit PIN kód pro easy kartu a zda je tato změna zpoplatněna?
  Děkuji

 • Barbara 15. listopadu 2016 v 10:30

  Karta a sleva je sice fajn, ale “univerzální řešení pro jednotlivce a rodiny” určitě není. Karta se MUSÍ registrovat, aby se dala používat s neskutečně komplikovaným systémem. Internetové bankovnictví je méně komplikované, než nesmyslný propletenec možností, které systém nabízí a které normální jednotlivec vůbec nepotřebuje. Navíc systém svou flexibilitou připomíná fungování české pošty, tedy rozhodně krok zpět v čase. Na čerpacích stanicích nikdo neporadí, protože o něm nic neví. Například nový PIN Vám do několika pracovních dní pošlou poštou! V dnešní době, proč? Po vyčerpání nabitého kreditu již rozhodně nebudu využívat a raději budu tankovat jinde.

 • Emil Kadaník 24. května 2017 v 11:17

  Pořídil jsem si tank kartu EASY a mám na ni částku , kterou nemohu použít. Zřejmě při prvním využití jsem zaměnil PIN kód a tím ji mám zřejmě zablokovanou. Volal jsem na uvedenou telefonní linku, ale vždy po úvodním ohlášení a sdělení, že hovor bude monitorován došlo z Vaší strany k ukončení.
  Prosím Vás o odblokování karty. Při použití i správného kódu nemohu kartu využít.
  Za nápravu předem děkuji. Kadaník

 • Petr Novák 24. května 2017 v 11:31

  Pane Kadaníku, rád bych Vám pomohl, ale nemůžu. S tankovací kartou nemáme nic společného, jen o ní píšeme. Je to podobné, jako když byste psal do Mladé Fronty, že chcete zrušit bankovní účet, o kterém píšou na straně 4.

 • Jan Bláha 12. června 2017 v 11:45

  Zkušenost s tank kartou:
  Výhoda: ušetříte až 1kč/l ale to je na prémiová paliva
  Nabití lze platební kartou při čerpání (pak nemají vaše peníze k dispozici)
  Nevýhody:
  Když uděláte chybu nebo zapomenete PIN, tak se k penězům nedostanete dřív jak za 2 měsíce.
  Všeobecné podmínky mají 17 stran a dočtete se je až když za kartu zaplatíte 20 kč
  Vrácení přebité karty po 2 měsících, když zašlete žádost s ověřeným podpisem.
  PIN vám určí automat a nelze změnit 21.století a ovlivňuje nás automat?

  Moje zkušenost je taková, že jsem natankoval a nabil kartu 1900,-, Pro ztrátu PIN jsem byl donucen zaplatit bankovní kartou 1900,-. Obsluha totiž nemůže vrátit platbu. Opět postup kterému nerozumím. Ale po 45 minutách volání na infolinku o pomoc jsem mohl pokračovat v cestě do práce. A začali potíže s vrácením 1900,-, které zůstali na Tank-kartě. Karta by neměla fungovat jako kreditní bankovní karta, kde já budu bankou pro Benzinu.
  Všeobecné podmínky ale píší o tom, že pokud chcete vrátit přeplatek nebo chybně zadanou částku tak musíte:
  Zaregistrovat kartu
  Vyplnit žádost
  Notářsky ověřit
  Zaslat na Benzinu
  Čekat až 2 měsíce na vrácení

  Osobně je to bezva produkt, když vše funguje, ale v případě potíží komplikace, která nevím zda smrtelníkovi něco přináší.

  Honza

 • Robert 11. srpna 2017 v 09:59

  Vlastním tuto kartu už nějaký pátek a pro ty,kteří mají problémy s dobitím a pak finance využít bych doporučil na čerpací stanici dobít hotovostí,nebo platební kartou před tankováním,a pak tyto prostředky použít.Přes portál se pak pouze podívat na zůstatek po slevě a případnou větší částku použít v některém příštím tankování.To samozřejmě je podmíněno tím,že uživatel zná PIN.

 • Lorus 16. srpna 2017 v 16:55

  Tato karta je zcela k ničemu. Úspora je nminimální. Když utratíte cca 1600,-Kč za 55 l dostanete slevu 22,-Kč což nejsou ani 2% z ceny. Proč tedy tato karta je? No jen proto, abyste dopředu dali Benzině – Unipetrolu peníze, protože úspory jsou minimální a je to další zbytečná karta v peněžence. Na čerpací stanici kde jsem kartu obdržel mi byla slíbena sleva 1,-Kč na litr kdekoliv na jakýkoliv palivo. V reálu jsem slevu při prvním nákupu neobdržel žádnou a pozor na každé pumpě je sleva různě vysoká (resp. malá). Z mého pohledu je to podvod.

 • Miloslav Papoušek 1. října 2017 v 22:32

  zakoupil jsem kartu EASY na čerpací stanici. V návodu zadní strany slevové dobíjecí karty se píše ,že k registraci potřebujete registrační kód, který naleznete v tomto balení společně s kartou a PINem. Při zaregistrování do zákaznického portálu se požaduje ” Přihlašovací jméno a heslo” .Kde je vezmu? Papoušek

 • Pavel 21. října 2017 v 18:53

  jak se jmenuje mobilní aplikace pro Tankartu

 • Pavel Novák 30. října 2017 v 20:11

  Dobrý večer chtěl bych se registrovat a nevím kde na internetu vás najdu a kliknu na registraci

 • Standa 7. února 2018 v 14:44

  dobrý den.Mám tank kartu easy a stratil jsem kód a nejsem za registrovaný.. Co mám dělat ?

 • zdenek valigura 17. července 2018 v 11:38

  manzel si zablokoval vasi kartu a nemuze se domluvit na jejim odblokovani prosim pomozte

 • Petr Novák 17. července 2018 v 11:39

  Dobrý den, to není naše karta. To je karta Benziny. Takže se musíte obrátit na Benzinu, ne na Skrblíka.

 • Hrabos 14. srpna 2019 v 09:08

  Tak jsem si to taky nechala doporucit od obsluhy a je to totalni hovadina, navic tam zdrzuji s dobijenim a naslednym placenim. Takze jednou pouzito a stacilo – nikdy vic. Strasne komplikovany. Jako treba pro firmy dobry, ale zase jste odkazani jen na benzinu. Za ne nikdy vic

 • Jan Novák 22. ledna 2020 v 12:11

  Dobrý den dne 10.1.2020 jsem si zakoupil Tank kartu za 2000 Kč stala se mi taková věc že jsem tu folii sundal nezapsal jsem si pin a dnes jsem šel natankovat a chtěl jsem aby mi pin oškrábala na tom černým podkladu je Mi 70 let a k Vám jezdím léta prosím pošlete mi novou kartu pro mně jako důchodce jsou 2000 Kč dost mockrát děkuji Novák Jan

 • Lenka Chládková 22. ledna 2020 v 14:58

  Dobrý den, pane Nováku,

  zde jste na webu Skrblík.cz, obraťte se s dotazem na infolinku Tank Karty Easy, číslo je 800 102 800.

 • Blanka 4. února 2020 v 16:27

  Prodavačky, tedy většína na Benzinách neumí s kartou pracovat.Neumí slevu vůbec použít a ještě špatně poradí. Takže vlastně spoříte na kartu, která slevu nedá. Zaškolte obsluhu, jinak jsou karty k ničemu.
  Je málo obsluh, které ví co s kartou.