Srovnání neomezených tarifů 2020: Kdo nabízí nejlevnější tarif s neomezenými daty?

čtvrtek, 12. prosince 2019, Redakce

Neomezený tarif ještě donedávna zahrnoval neomezené volání, neomezené SMS zprávy a striktně omezený objem dat. Situace se ale letos s příchodem neomezeného mobilního internetu podstatně změnila. Neomezené tarify včetně neomezených dat nabízí všichni tři největší operátoři – Vodafone, T-Mobile a nově i O2. Nabídky se u jednotlivých operátorů poměrně dost liší, proto jsme každou nabídku pečlivě prostudovali a zjistili všechny podmínky, které tarify mají.

Neomezené tarify u našich největších operátorů

1 Vodafone Neomezený

K cenově nejzajímavějším tarifům patří jednoznačně Vodafone Neomezený.

Nejvýhodnější cenu za neomezený tarif Vodafone nabízí v kombinaci s internetem na doma. Tarif může využívat až 6 osob – ideálně v rámci rodiny.

Nově lze aktivovat tarif pouze pro jedno číslo, který vychází na 799 Kč měsíčně, dvě osoby zaplatí 2× 692 Kč za měsíc a pro tři až šest osob je cena stejná – 599 Kč měsíčně za každou SIM kartu.

K ceně se přičítají a případně rozpočítávají náklady na pořízení internetu na doma, což měsíčně činí 399 Kč.

Díky nedávné fúzi společností UPC a Vodafone nemusí internet na doma řešit klienti, kteří již využívají internet od UPC.

 • Co tarif Vodafone Neomezený obsahuje
  S tarifem Vodafone Neomezený získáte neomezené volání a SMS do všech sítí v ČR, neomezená data s rychlostí 10 Mbit/s, roaming v rámci zemí EU a slevu 5 000 Kč na pořízení telefonu, tabletu, chytrých hodinek, televize, notebooku nebo herní konzole pro každého člena tarifu. Pokud si tarif pořídí rodina či skupina o 6 osobách, pak může celková úspora dosáhnout až 30 000 Kč.
 • Neomezený tarif bez pevného internetu
  Neomezený tarif bez internetu na doma stojí 1 799 Kč měsíčně, kromě neomezeného volání, SMS zpráv a mobilního internetu nabízí roaming na 7 dní i mimo EU, 1 000 minut volání do zahraničí a slevu až 2 000 Kč na mobilní telefon nebo tablet.
 • Neomezený tarif bez neomezených dat a pevného internetu
  V případě, že internet na doma od Vodafone či UPC nemáte a ani neplánujete jeho pořízení, zůstává cena pro jednotlivce stejná, tedy 799 Kč za měsíc. Data ale už nebudou neomezená, k dispozici budete mít 5 GB a dalších 10 GB si můžete aktivovat v aplikaci Můj Vodafone.

2 Neomezené tarify T-Mobile

T-Mobile nabízí tarify s neomezeným voláním a SMS s názvem “Můj svobodný tarif M”. Vybírat můžete ze třech nabídek, které jsou odstupňované podle objemu a rychlosti mobilních dat. První a nejlevnější tarif s měsíčním paušálem 1 075 Kč přidává data “Neomezeně SD”, což znamená objem dat 20 GB plnou rychlostí. Po vyčerpání 20 GB již surfujete pouze rychlostí 3 Mbit/s. V rámci EU máte k dispozici datový limit 30 GB.

Druhá varianta s daty “Neomezeně HD” stojí 1 275 Kč měsíčně a plnou rychlost si užijete u 50 GB, následně rychlost klesne na 10 Mbit/s. Datový limit do zemí EU se zvedá na 35 GB. Nejdražší tarif “Neomezeně MAX” vychází na 1 575 Kč za měsíc, přičemž surfujete plnou rychlostí bez omezení, v zemích EU máte k využití 40 GB a v zóně SVĚT 500 MB.

3 Neomezené tarify O2 NEO

Nové neomezené tarify mají u O2 název NEO. Zahrnují neomezené volání a SMS. Data jsou koncipována podobně jako T-Mobile. U NEO tarifů lze navíc využívat slev na telefony, O2 Security na jeden měsíc zdarma a 50 Kč měsíčně do O2 knihovny. Pro tarify platí objem dat 35 GB v zemích EU. Odstupňovány jsou v závislosti na rychlosti připojení.

Nejnižší tarif NEO Bronzový za 1 099 Kč měsíčně poběží na datech o rychlosti 5 Mbit/s. NEO Stříbrný za 1 299 Kč/měsíc nabídne rychlost 20 Mbit/s a NEO Zlatý s cenovkou 1 599 Kč/měsíc se pyšní rychlostí dat v síti až 300 Mbit/s. Poslední a nejdražší je NEO Platinový, za cenu 2 499 Kč dostáváte k nejvyšší rychlosti dat 600 minut volání do zahraničí. Objem dat v EU je stanoven na 50 GB a navíc lze prosurfovat i 1 GB dat v zóně TOP Svět.

 • Neomezený tarif s O2 Spolu pro jednotlivce
  Uvedené tarify jsou naceněny bez dalších služeb. Pokud zároveň využíváte O2 Spolu, tedy digitální televizi O2 TV a internet na doma, zaplatíte za nejnižší neomezený tarif 1 299 Kč/měsíčně. Získáte tak O2 TV s 63 kanály, HBO do 1. července 2020 a internet na doma s rychlostí 20 Mbit/s. Do konce roku 2019 platí sleva 200 Kč (v ceně je již započtena) pro pořízení nového HD internetu na doma.
 • Neomezený tarif s O2 Spolu pro více osob
  V případě, že O2 Spolu užívá více osob, je nabídka mnohem výhodnější. Například 4 osoby zaplatí celkem 3 399 Kč, což činí necelých 850 Kč na osobu za měsíc. Je zde i možnost nastavit datový balíček pro každou osobu zvlášť na 4 GB, 7 GB, 14 GB, 60 GB nebo neomezená data. Čím menší datový balíček, tím je cena nižší.

4 Jaký neomezený tarif vybrat

Z aktuální nabídky neomezených tarifů je na první pohled vidět, že nejlevněji vychází tarif Vodafone Neomezený. K ceně je ale třeba připočítat měsíční poplatek za pevný internet. Výhodu mají stávající klienti UPC nebo Vodafone, kteří již pevné internetové připojení využívají. Jestliže si službu společně pořídí více lidí, ať už v rámci rodiny nebo skupiny přátel, lze se s cenou za neomezený tarif dostat až na 599 Kč měsíčně. Nevýhodou pro někoho může být nižší rychlost internetu, která je nyní 10 Mb/s. Bonusem je sleva na pořízení nového zařízení.

T-Mobile nabízí 3 přehledné tarify v režimu „Můj svobodný tarif“. To znamená, že pokud nebudete chtít od T-Mobile k tarifu telefon za zvýhodněnou cenu, nemusíte se upisovat na 24 měsíců – smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. Lépe si zasurfujete v rámci EU, kde jsou nastaveny limity štědřeji než u Vodafone. Nepotěší omezení datové rychlosti u nižších tarifů.

Společnost O2 představila své neomezené datové tarify jako poslední. Žádná cenová revoluce se ale nekoná, navíc omezení rychlosti mobilního připojení u nižších tarifů příliš nenadchne. Předností je přehlednost nabídky a dostupné bonusy u jednotlivých tarifů.

Srovnání cen neomezených tarifů u operátorů

Tarif Cena/měsíc limit dat v EU rychlost dat
Vodafone Neomezený  1 osoba 799 Kč (+ 399 Kč) 17,15 GB 10 Mb/s
Vodafone Neomezený 2 osoby 2×692 Kč (+ 399 Kč) 12,77 GB/SIM 10 Mb/s
Vodafone Neomezený 3 až 6 osob 3×599 Kč až 6×599 Kč (+ 399 Kč) 10,48–9,53 GB/SIM 10 Mb/s
Vodafone  Neomezený Neomezená data 1 799 Kč 45 GB max. rychlost
T-Mobile “Můj svobodný tarif “M” Neomezeně SD 1 075 Kč 30 GB 20 GB max. rychlostí pak 3 Mb/s
T-Mobile “Můj svobodný tarif “M” Neomezeně HD 1 275 Kč 35 GB 50 GB max. rychlost pak 10 Mb/s
T-Mobile “Můj svobodný tarif “M” Neomezeně MAX 1 575 Kč 40 GB + zóna SVĚT 0,5 GB max. rychlost až 225 Mb/s
O2 NEO Bronzový 1 099 Kč 35 GB 5 Mb/s
O2 NEO Stříbrný 1 299 Kč 35 GB 20 Mb/s
O2 NEO Zlatý 1 599 Kč 35 GB až 300 Mb/s
O2 NEO Platinový 2 499 Kč 50 GB + 1GB zóna SVĚT až 300 Mb/s

Komentáře

 • KTH 15. prosince 2019 v 09:32

  Nádhera!!
  Takže volte zase ANO, ČSSD, ODS, Hady vpravdě Lidové, TOP 09, “Siouxe kmene Filipos”.
  A za jejich “laskavé” legislativní asistence a za stavu “úžasných výkonů” dozorového a regulačního orgánu vlády ČR -jménem “Český telekomunikační úřad” PLAŤTE A PLAŤTE A PLAŤTE.
  Jako oslíci…
  Zatímco jinde po světě si to tato SVATÁ TROJICE operátorů nemůže dovolit ani náznakem, tady bez problémů. PROČ??
  Protože systémem IN FRAUDEM LEGIS zlegalizovala úplatky rozhodujícím ministerstvům a úřadům státní správy. JAK? Svými tzv. aukcemi tarifů. A tak jeden telefon ministerstva s neomezeným tarifem a daty za ca 98,- Kč vč. DPH, SPROSTÝ OBČAN nejlevněji to samé za ca 1.198,- (H2O-Foun)…
  My právníci v tom tedy nemůžeme nevidět trestněprávní jednání (§248 -hned v několika bodech, dále §§329 až 334 vše zák.č. 40/2009 Sb,TrZ); -právě ve smyslu “In fraudem legis”. A pro ty, co se budou ježit, protože jsou těmi potrefenými husami, nebo pro ty, kteří právu příliš nevládnou, ministerstva, i jiné správní orgány ČR jsou pro tyto případy ex lex tzv. právnickou osobou stejnou, jako kdejaká s.r.o.-čka či a.s. atd.
  Nu a co je nejpikantnější?
  JAK TO, ŽE ORGÁNY ČINNÉ V TRESTNÍM ŘÍZENÍ UŽ DÁVNO NEZAHÁJILY EX OFFICIO MINIMÁLNĚ ZÁSADNÍ KROKY PŘEZKUMU DANÉHO PROTISPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ JAK OPERÁTORŮ, TAK ÚŘADŮ, KTERÉ TAKTO ZAMASKOVANÉ ÚPLATKY A NEOPRÝVNĚNÉ VÝHODY PŘIJALY?!?
  —-TAK A TEĎ HEZKY NA ZAČÁTEK MÉHO NÁZORU, A VOLTE JE A VOLTE JE A VOLTE JE! :-)
  (-tedy jste-li spokojeni s životem v exkrementech…)

 • mořský vlk 12. srpna 2020 v 19:17

  No ale můžu mít nejlevnější předplacenou SIM a potom volat do koruny za minutu z telidoo.com nebo odorika, oboje jsou české aplikace. A budou taky levné SMSky. Ja to tak dělám už dost dlouho, ale je pravda že nepoužívám mobilní internet, takže pro ty co ho na mobilu chtějí to není hvodne řešení. to pak raději t-mobile než ty zbylé, aspoň se neseká hovor