In Karta v mobilu za 2 minuty a roční 25% sleva na jízdenky zdarma

Neděle, 28. ledna 2018, Redakce

In Karta Českých drah již nutně nemusí mít podobu modré plastové kartičky. Od ledna 2018 ji lze používat také ve formě kódu v aplikaci Můj vlak. Novou In Kartu v ní vytvoříte pohodlně a jednoduše, celý proces nezabere ani 2 minuty.

Jak vytvořit In Kartu v aplikaci Můj vlak

Nejprve si stáhněte mobilní aplikaci Můj vlak, k dispozici je pro přístroje se systémy AndroidApple iOS. V aplikaci se přihlaste ke svému účtu, případně si ho vytvořte. Registrace u Českých drah se vyplatí, ale o tom až později.

In-kartu založíte po kliknutí na svůj profil v menu. Stačí vyplnit několik základních osobních údajů, místo průkazové fotografie stačí vyfotit selfie. Mobilní In Karta je vygenerována okamžitě, před prvním použitím ji je nutné autorizovat u průvodčího.

Plastové kartičky se u pokladní přepážky nedočkáte, prokazujete se výhradně aplikací. V ní lze jízdenky velmi pohodlně zakoupit, platí se kartou. Velkou výhodou je možnost přidat si k jízdence bezplatnou místenku včetně výběru konkrétního místa.

Jak získat In Kartu se slevou 25 % na 1 rok zdarma

Samotná In Karta vám peníze za vlak neušetří, je nutné si zakoupit aplikaci se slevou 25, 50, nebo 100 % z ceny. Například za 25% slevu na 1 rok zaplatí dospělá osoba 450 Kč.

Roční aplikaci se slevou 25 % můžete mít zcela zdarma, stačí nasbírat 400 bodů ve věrnostním programu ČD Body. To odpovídá útratě 4 000 Kč za vnitrostátní jízdenky, neboť za každých utracených 10 Kč se vám na konto přičte 1 bod.

Platnost bodů vyprší po 2 letech od jejich připsání, počáteční datum platnosti nové aplikace lze nastavit s maximálně tříměsíčním předstihem.

Sleva 75 % na mobilní tarif Vodafone ČD Bonus

Současně si můžete sjednat pro mnoho čtenářů výhodný mobilní tarif od Vodafone. Primárně je sice určený pouze pro zaměstnance Českých drah, nicméně pro aktivaci stačí zadat číslo In-karty.

Vybrat si můžete ze dvou variant:

 • Tarif 1
  Měsíční úvazek činí 30,25 Kč, cena za minutu volání v rámci tarifu je 1,59 Kč a cena odeslané SMS zprávy je 0,30 Kč. Libovolně tak můžete nakombinovat až 19 minut volání, nebo 100 SMS.
  Po vyčerpání volných jednotek platíte 6,10 Kč za minutu hovoru a 1,21 Kč za odeslanou SMS zprávu.
 • Tarif 2
  Za 88,99 Kč měsíčně můžete nakombinovat 70 minut volání, nebo 294 odeslaných SMS zpráv. Cena minuty volání v rámci tarifu je 1,27 Kč a cena SMS zprávy 0,30 Kč.
  Po vyčerpání volných jednotek se účtuje 5,08 Kč za minutu volání a 1,21 Kč za odeslanou SMS.

K tarifu lze sjednat o poznání méně výhodný mobilní internet se slevou 25 %:

 • 500 MB za 186,75 Kč
 • 1,5 GB za 299,25 Kč
 • 4 GB za 389,25 Kč

Tarif Vodafone In Karta se vyplatí zejména uživatelům, kteří telefonují málo, ale pravidelně na různá telefonní čísla.

Komentáře

 • Zivan 29. ledna 2018 v 08:02

  Ty mobilni tarify se na volani moc nevyplati, asi nikdo neprovola mesicne presne dany pocet minut, takze v lepsim pripade provola mene a vyjde ho minuta na vice penez nebo v horsim pripade provola vice a bude platit silenych 5-6Kc/minutu. Nekteri virtualove maji volani pod 2Kc/minutu.

  Pro nekoho, kdo skoro nevola a posle treba 200SMS je ten Tarif 2 zajimavy.

 • Anša 31. ledna 2018 v 10:24

  Neprovolané minuty se převádějí do jednoho dalšího měsíce s tím, že první se vždy čerpají minuty pro daný měsíc (tj. v březnu napřed čerpám březnové minuty, potom teprve to, co zbylo z února, a starší nedočerpané minuty se zahodí).

 • Martin 25. března 2018 v 19:30

  Ty mobilní tarify se naopak docela vyplatí. Typicky jsou dobrým řešením pokud máte k dispozici pracovní telefonní číslo s neomezeným tarifem a na soukromém tak nepotřebujete mnoho minut, ale přitom ho stále chcete mít na tarifu u jednoho z hlavních operátorů. Pod 100 Kč měsíčně u nich zase tak velký výběr solidnich tarifů není.

 • Jirka J. 9. srpna 2019 v 11:30

  No tak dnes jsem zadal číslo své nové In-25 karty (původní vypršela jí platnost po cca 5 letech a na novou čekám, mám k ní doklad, pouze jí ještě nemám fyzicky) a systém mi hlásí, že kód je buď nesprávný nebo už byl použit. Je to možné ? Funguje tedle způsob získání tarifu někomu kdo není zaměstnancem ČD? Děkuji.