České dráhy: Kupte si jízdenku přes internet, nahrajte si ji na In-kartu a ušetřete

Středa, 04. června 2014, Petr Novák

Jízdenky Českých drah je možné kupovat přes internet – z jakékoliv děrevny na libovolnou zastávku kdesi uprostřed polí. Příjemným překvapením je, že proces rezervace jízdenky je celkem rychlý, uživatelsky komfortní a lze platit kartou.

Nechte si jízdenku nahrát na In-kartu

Jízdenka je stejně jako ta zakoupená v kukani na nádraží platná po celý den. Není nutné jet vyhledaným spojem, ale trasu je třeba dodržet.

Zakoupená jízdenka vám ve formátu PDF dorazí na zadaný email a případně také SMS zprávou do telefonu. Máte-li aktivovanou In-kartu, je po zadání jejího čísla možné nechat nahrát jízdenku rovnou na ni. Ve vlaku pak stačí předložit jen onu In-kartu. Pohodlné.

Mírné pozdvižení koutků úst způsobí také 3% sleva za nákup jízdenky online. Pro představu, kolik jsou 3 % – na jízdence v ceně 225 Kč činí úspora 7 kaček.

Ještě zpět k In-kartě. Ona je vůbec doporučeníhodná. Kromě úspory za vlakové jízdenky je díky ní možné získat velmi výhodný tarif Vodafonu se slevou 75 %. Pro lidi, kteří volají menší desítky minut měsíčně tarif značka ideál.

Jízdenka na In-kartě v praxi: Pohodlné, ale občas nefunkční

Praktické zkoušce jsme jízdenku na In-kartě podrobili minulý týden. Rezervace i platba kartou byla bezproblémová, krapet horší to již bylo se samotnou kontrolou jízdenky ve vagonu toho času plného dešťové vody.

Hned na dvou segmentech ze čtyř nebylo možné jízdenku z In-karty přečíst. V jednom případě vlivem nefunkčního terminálu průvodčího nebylo možné použít ani kód jízdenky z SMS, ani aztécký kód načtený z PDF otevřeného v telefonu.

Závěr? Nákup jízdenky na In-kartu je rychlý a pohodlný a i přes občasné problémy s jejím přečtením se vyplatí.

PS: Pokud cestujete vlakem na trase z Prahy do Ostravy, Olomouce a vůbec tímhle směrem, Leo Express má zrovna akci na jízdenky za 99 Kč!

Komentáře

 • Majula 23. prosince 2014 v 13:38

  Dobrý den,
  mohla bych Vás poprosit o bankovní spojení na České dráhy? Děkuji

 • Petr Novák 25. prosince 2014 v 06:43

  Dobrý den Majulo, číslo účtu bohužel nemáme k dispozici. Doporučuji kontaktovat přímo dráhy a domluvit se s nimi, použijte infolinku +420 840 112 113

 • Petr 29. června 2018 v 22:23

  je možné nějak zjistit, zda mám jízdenku nahranou na kartě?