Bohemia Energy a vyúčtování po krachu: Co dělat před zaplacením doplatku

Lukáš Vávra
Publikováno 5. listopadu 2021

Bohemia Energy začala po ukončení své činnosti odběratelům elektřiny a plynu rozesílat konečné vyúčtování. Skrblíkovi se při přípravě článku ozvalo 12 čtenářů, kteří se shodli na jednom. Všichni měli na energiích nedoplatek, ani jeden z oslovených zákazníků neměl nárok na vrácení přeplatku.

To může v některých odběratelích vzbudit podezření, že se společnost tímto krokem snaží maximalizovat objem peněz na účtech, aniž by vracela uhrazené zálohy zákazníkům, kteří na to mají nárok.

Majitelé Bohemia Energy vyvádí majetek společnosti, klientům hrozí ztráta přeplatků

Zmíněné obavy zesílily tento týden poté, co Městský soud v Praze zakázal majiteli Jiřímu Písaříkovi převod nemovitostí. Podle insolvenčního správce Bohemia Energy Jaroslava Brože to může znamenat vyvádění majetku ven ze společnosti.

Majitel Bohemia Energy Jiří Písařík. Zdroj: Internet

Zákazníci Bohemia Energy s přeplatkem za elektřinu či plyn nemají žádnou jistotu, že jim budou peníze vráceny v plné výši. Týká se to i klientů dceřiných firem Comfort Energy, Europe Easy Energy, Energie ČS a X Energie.

S úhradou nedoplatku počkejte, elektřinu a plyn můžete sloučit dohromady

Skrblík čtenářům v této chvíli radí vyčkat s úhradou nedoplatku.

Týká se to zejména klientů, kteří současně odebírají elektřinu i plyn. Ten je specifický svou sezónností, kdy většina odběru probíhá v zimních měsících. Zálohy se však platí celoročně a protože u největší skupiny zákazníků probíhá vyúčtování na jaře, měl by je u Bohemia Energy čekat vysoký přeplatek.

Přeplatek za plyn lze v takovém případě započíst do nedoplatku za elektřinu. To znamená, že dlužná částka za elektřinu se odečte od existujícího přeplatku za plyn.

Obdrželi jste od Bohemia Energy vyúčtování plynu či elektřiny s přeplatkem? Ozvěte se nám prosím na pn@skrblik.cz, ať můžeme článek aktualizovat. V případě zájmu zachováme vaši anonymitu.


M
MN 06.11.2021 – 19:22

Jakým způsobem udělat ten zápočet? Protože normálně se na tom musí obě strany domluvit nebo to být ve smlouvě.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.