Bankovní účet Equa bank: Nový standard běžného účtu?

Petr Novák
Publikováno 8. února 2015

Equa bank představila počátkem února inovovaný bankovní účet, který stanovuje nový standard bankovnictví. Zdarma nabízí nejen dnes již běžné odchozí a příchozí platby nebo vedení účtu, ale také neomezený počet výběrů z libovolných bankomatů v Česku.

Parametry běžného účtu od Equa bank

Vlastnosti bankovního účtu Equa bank:

Vedení účtu zdarma pro všechny

Za založení ani za vedení účtu nic neplatíte a ani nemusíte splňovat žádné podmínky typu “zasílání mzdy na účet”.

Odchozí a příchozí platby zdarma

Dnes již běžná věc – všechny odchozí a příchozí tuzemské platby u Equa bank jsou bezplatné, včetně těch pravidelných.

Nevýhodou je, že vždy připíší až další den. Pro rychlejší připsání je třeba si připlatit 29 Kč za prioritní platbu.

Za odchozí europlatbu zaplatíte 99 Kč, za příchozí europlatbu 9 Kč. Za odchozí zahraniční platbu zaplatíte 299 Kč a za příchozí zahraniční platbu 29 Kč.

10 výběrů ze všech bankomatů zdarma

Obrovskou výhodou Equa bank účtu je 10 výběrů z libovolného bankomatu v Česku. Nezáleží, jestli jde o bankomat Komerční banky, nebo České spořitelny, neplatíte.

Vklad na účet je komplikovanější, ale Equa banka vám ho usnadní

Equa bank nemá vlastní pokladny, takže peníze na účet můžete vložit buď převodem z jiné banky, nebo prostřednictvím poštovní poukázky.

Velmi zajímavá a poměrně unikátní je nabídka proplacení jednoho vkladu měsíčně bankou. Na poštovní poukázce stačí jako variabilní symbol uvést 111.

Bezkontaktní karta zdarma

K účtu je vydávána dnes již naprosto běžná bez kontaktní karta.

S tou od Equa bank máte navíc přístup ke slevám od 4 000 obchodníků v rámci programu Carte.

Máte tak nárok mj. na slevu 0,40 Kč z litru paliva nakoupeného u stanic Agip nebo slevu 10 % v parfumeriích Fann.

Banka vám s přechodem pomůže

Equa bank přistoupila na Kodex mobility klientů, takže vám s odchodem ze  staré banky v případě zájmu pomůže. Převede vám trvalé příkazy, inkasa a také vám starý účet zruší.
Bankovní účet ovládáte buď přes internet, nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Co na to Skrblík?

Nový běžný účet od Equa bank oproti starší verzi snese srovnání s bankovními účty od mBank nebo Air Bank. Například v oblasti neomezeného počtu bezplatných výběrů z libovolných bankomatů pak stanovuje nový standard služeb.

Pro jistou sortu obyvatel mohou být nevýhodou omezené možnosti vkladů na účet, nicméně banka tuto nevýhodu usnadňuje dotováním jedné složenky měsíčně.

Skrblík bankovní účet od Equa bank doporučuje všem těm, kdo doposud platí za účet nebo jsou zvyklí často vybírat z bankomatu.


P
Pavel 12.02.2015 – 10:56

Výborná nabídka, v současné době nejlepší banka. Jen aby jim ty perfektní podmínky vydržely, mBanka při svých začátcích také slibovala zdarma navždy výběry z bankomatů bez podmínek a po změně vedení to změnila k horšímu.

Odpovědět

v
vlazy 24.04.2015 – 15:14

Equa bank na rozdíl od mBank nic neslibuje. Alespoň o nějakých slibech nic nevím. Tak snad jim to ty dobré podmínky nějakou delší dobu vydrží.

Odpovědět

J
Jirka 04.11.2015 – 11:04

Nevidím rozdíl oproti Fio bance.

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 04.11.2015 – 14:02

Já těch rozdílů vidím poměrně dost: 1.) Za výběr z bankomatů cizích bank se platí 30 Kč za každý, Equa je má zdarma. 2.) Fio má jen kolem 150 bankomatů v celé ČR, u Equa je to jedno, lze použít libovolný bankomat 3.) Fio banka nabízí zdarma vklady na pobočce, těch je však pramálo - v celém Královéhradeckém kraji jsou 3. Equa umožňuje vklad zdarma složenkou. Popravdě mě nenapadá důvod, proč v současné době volit Fio banku. A jen dodávám, že Equa bank nemám.

Odpovědět

D
Daniel 01.06.2016 – 14:44

Mě 3 výběry měsíčně bohatě stačí a menší výběry se dají řešit i cashbackem (i když v Albert hypermarketu jsem zatím nenarazil na pokladní, která by si s touto službou věděla rady ;-). Navíc Equa ani Air na rozdíl od mBank nenabízí kontokorent ani kreditku. Navíc má mBank zdarma europlatby (ne, že bych to potřeboval :) a špičkové IB pro náročné které umožňuje kategorizaci a dodatečné editace plateb. Za sebe jsem zde po více než roce spokojený. Nabídka od Equa není špatná, ale až tak moc výjimečná také není. Kromě toho jsem našel poměrně negativní zkušenost jednoho klienta. Je sice 3 roky stará, ale kdo ví, jestli banka zvládla zmiňované problémy mezitím vyřešit. http://web.force17.net/je-na-case-ukoncit-experiment-zvany-ucet-v-equabank/

Odpovědět

F
Filip 03.06.2016 – 08:12

Až takový zázrak to není. Fio má europlatbu za 20Kč. A z cizích bankomatů též vybírám zdarma.

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 03.06.2016 – 08:32

Mně zase jako zázrak nepřijde Fio. K nejbližšímu jejich bankomatu to mám 25 km a poplatek za výběr z cizího bankomatu je za 30 Kč. Ale je to věc názoru. :-)

Odpovědět

M
Marie 06.07.2016 – 22:22

Mám Equa Bank a jsem spokojena....

Odpovědět

Z
Zdenek 24.01.2017 – 20:53

Dobry den mel bych zajem o zalozeni uctu co k tomu je potreba dekuji za informace.

Odpovědět

PS
Petr Siuda 18.05.2018 – 12:10

Uvažuji o přechodu k této bance z poštovní spořitelny kde mi chodí pořád nějaké výpisy o nějakých poplatcích už mě to fakt s...!

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.