SKRBLOG

8 triků, jak ušetřit v Globusu

čtvrtek, 18. květen 2017, Lenka Chládková

Globus byl historicky prvním hypermarketem otevřeným na území České republiky. V současné době je v ČR 15 hypermarketů Globus. Každý hypermarket provozuje vlastní řeznictví, ve kterém je bouráno vepřové a hovězí maso výhradně z českých chovů. Veškeré uzenářské výrobky jsou z produkce Globusu. Na každé provozovně je pekárna s vlastním sortimentem pečiva. Nejde o rozpékané polotovary, ale o tradičně připravené pečivo bez přídavků barviv a konzervantů.

Nedílnou součástí hypermarketů je Restaurace Globus, prodejna značkového oblečení Fashion Store a dětský koutek. U všech hypermarketů je k dispozici čerpací stanice a mycí linka. V Chomutově a v Pardubicích Globus provozuje samostatné hobbymarkety Baumarkt. V dohledné době se plánuje jejich uzavření, sortiment bude převeden do běžné nabídky hypermarketů. Současně se chystá otevření malých prodejen Globus v městských centrech. Pilotní prodejna by měla být otevřena v Praze ještě v průběhu tohoto roku.

V hypermarketech Globus najdete vše, na co si vzpomenete, od auto doplňků, kutilských nebo domácích potřeb, elektro, oděvy, módní doplňky, hračky, trvanlivé a čerstvé potraviny až po čerstvé ryby. V poslední době byl velmi znatelně rozšířen sortiment zdravé výživy. Najdete zde širokou škálu BIO, raw, veganských, vegetariánských či bezlepkových potravin.

1Sledujte akční letáky Globus

Leták s akční nabídkou hypermarketů Globus je platný vždy od čtvrtka do následující středy. Ve slevě bývá poměrně velké množství produktů zdravé výživy. Často také bývá poskytována sleva na celý sortiment jedné značky, nebo alespoň vybranou část.

Akční nabídku doplňují tematické letáky, které jsou zpravidla inspirovány aktuálním obdobím a jsou v platnosti déle než 14 dní.

Na aktuální slevy v Globusu vás každý týden upozorní Skrblíkova Letáková hlídka.

2Staňte se členem věrnostního klubu Globus bonus

Globus má pro své věrné zákazníky připraven poměrně bohatý program, ve kterém je možné získat řadu slev a bonusů.

Při nákupu zboží, které je označeno symbolem Poctivá odměna, získáte na svoji kartu peněžní bonusy. Získané bonusy se dají použít při dalším nákupu na zaplacení jakéhokoliv zboží. Nabídka výrobků s peněžním bonusem se obměňuje každý týden, najdete ji v akčním letáku.

V závislosti na tom, kolik v Globusu utratíte, budete zařazeni do bronzového, stříbrného nebo zlatého řádu věrnosti. Zlatý řád má nejvýhodnější odměny, udělován je při útratě vyšší než 16 tisíc za tři měsíce. K zlatému řádu obdržíte například narozeninovou slevu ve výši 10 % na celý nákup, odvoz objemného zboží zdarma, 16 slevových kuponů 4 x ročně, slevy na mycích linkách Globus, slevy v e-shopu s vínem atd. U bronzového řádu, který je přiřazen automaticky hned po registraci až do útraty 8 000 Kč, a u stříbrného řádu, který je udělován při útratě 8 000 až 16 000 Kč, získáte podobné výhody, jen o něco málo snížené. Například narozeninová sleva je 5 % a zasílaných kupónů na slevy je méně.

Registrovat se můžete online na globusbonus.cz, nebo na informačním centru v nejbližším hypermarketu Globus. K přihlášení do programu je třeba vyplnit registrační formulář, na základě kterého je vydána karta Globus Bonus.

3Staňte se členem Mimi klubu

Součástí programu Globus bonus je Mimi klub, který je určen pro nastávající rodiče nebo pro rodiny s dětmi do tří let. Prostřednictvím Mimi klubu lze výhodněji nakupovat vybrané zboží pro děti. Akčních nabídka hraček, dětské kosmetiky, kojeneckých potřeb nebo oblečení se obměňuje každý měsíc.

4Využijte slevy ve Fashion Stores

Členové programu Globus Bonus mají při předložení věrnostní karty automaticky 5% slevu v obchodech se značkovou módou Fashion Stores. Se slevou nakoupíte oblečení oblíbených značek s.Oliver, Lerros, Lee a Wrangler.

5Šetřete čas se Scan&Go

V Globusu je možné nakupovat se speciálním zařízením Scan&Go. Společně s nákupním košíkem si vezmete skener a během nakupování průběžně načítáte kódy zboží. Máte tak přehled o aktuální ceně nákupu, u pokladny platíte a odcházíte, aniž byste se museli zdržovat s vykládáním zboží na pás.

Nově je služba spuštěna i pro mobilní telefony. Místo skeneru tak můžete používat chytrý telefon, stačí si stáhnout příslušnou aplikaci. Služba je pro zákazníky Globusu zdarma.

6Dárková poukázka za čekání u pokladny

Globus garantuje rychlé zaplacení bez čekání. Pokud u pokladny čekáte déle než deset minut, obdržíte od Globusu jako omluvu dárkovou poukázku v hodnotě 40 Kč. Stejně tak dbá na čerstvost prodávaných potravin, proto vyřazuje z prodeje výrobky už tři dny před datem spotřeby. Jestliže takový výrobek v regálech najdete, dostanete ho zdarma.

Vrácení zboží bez udání důvodu je v Globusu možné do 30 dnů. Potřebujete k tomu pouze pokladní doklad a zakoupené zboží v originálním nepoškozeném obalu.

7Privátní značky Globus, Globus Gold, Korrekt a Natuvell

 • Korrekt
  Ekonomická značka Globusu, tedy přijatelná kvalita za nejnižší možnou cenu. V sortimentu značky najdete trvanlivé potraviny, chlazené bagety, uzeniny, jogurty nebo drogerii.
 • Globus
  Pod značkou Globus se prodává to nejlepší v poměru cena – kvalita. Kvalita a složení výrobků Globus jsou srovnatelné se značkovými výrobky, cena je však o poznání nižší. V nabídce jsou džusy, džemy, trvanlivé a mražené potraviny, krmivo pro psy a kočky nebo čistící přípravky do domácnosti.
 • Globus Gold
  Řada Globus Gold je prémiovou značkou a zahrnuje produkty nejvyšší kvality. Pod touto značkou se prodává vysoce kvalitní ovoce a zelenina, například pomeranče, mandarinky klementinky, cherry rajčátka nebo dražované mandle.
 • Natuvell
  Produkty řady Natuvell najdete v oddělení drogerie a kosmetiky. Jedná se o kosmetické potřeby a přípravky, produkty pro osobní hygienu a dentální péči za příznivé ceny.

8Další služby v hypermarketech Globus

 • Restaurace Globus
  V samoobslužné restauraci pořídíte hotové jídlo už od 49 Kč. Na každý den je připraven výběr několika pokrmů za výhodné ceny, v nabídce je i vegetariánské případně bezlepkové jídlo.
 • Objednávky přes web
  Maso, uzeniny a sýry je možné s předstihem objednat online. Pod záložkou Objednávka na webu Globusu si nakoupíte, nákup vyzvednete v dohodnutý čas ve svém hypermarketu. Platba probíhá při vyzvednutí na pokladně.
 • Zapůjčení chladicího boxu
  Abyste měli jistotu, že svůj nákup dovezete vždy čerstvý, můžete si v Globusu zapůjčit chladicí box. Půjčení je zdarma, skládá se pouze záloha ve výši 500 Kč za chladící box a 50 Kč za chladící náplň. Na vrácení máte 14 dnů, pokud do té doby box nevrátíte, záloha propadá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa zůstane utajena. Urážlivé nebo nicneříkající komentáře rovnou mažeme. :-)

Komentáře

 • jana 24. července 2018 v 21:05

  dobrý den,nevím zda píši správně,ale zkusímto,neboť jsem rozezlena mycí linkou na auta.Jednak jde jen jedna a k tomu malý tlak vody:Vše jsem dala 2x a auto nebylo umyté i kartáč jsem zvolila,za mnou to viděli,tak čekali jak jimto umyje dali to jednou a odjeli,další dal jen oplach neboť viděl co viděl.Zbytečně vyhozené peníze,už nikdy více,více než 50kč a na půl umyté.Všem co znám- myčku nebudu doporučovat…Zklamání..