8 triků, jak ušetřit v Globusu

Lenka Chládková
Publikováno 1. září 2020

Globus byl historicky prvním hypermarketem otevřeným na území České republiky. V současné době je v ČR 16 hypermarketů Globus. Každý hypermarket provozuje vlastní řeznictví, ve kterém je bouráno vepřové a hovězí maso výhradně z českých chovů. Veškeré uzenářské výrobky jsou z produkce Globusu. Na každé provozovně je pekárna s vlastním sortimentem pečiva. Nejde o rozpékané polotovary, ale o tradičně připravené pečivo bez přídavků barviv a konzervantů.

Nedílnou součástí hypermarketů je Restaurace Globus, prodejna značkového oblečení Fashion Store a dětský koutek. U všech hypermarketů je k dispozici čerpací stanice a mycí linka.

V hypermarketech Globus najdete vše, na co si vzpomenete, od auto doplňků, kutilských nebo domácích potřeb, elektro, oděvy, módní doplňky, hračky, trvanlivé a čerstvé potraviny až po čerstvé ryby. V poslední době byl velmi znatelně rozšířen sortiment zdravé výživy. Najdete zde širokou škálu BIO, raw, veganských, vegetariánských či bezlepkových potravin.

 1. Sledujte akční letáky Globus

  Leták s akční nabídkou hypermarketů Globus je platný vždy od čtvrtka do následující středy. Ve slevě bývá poměrně velké množství produktů zdravé výživy. Často také bývá poskytována sleva na celý sortiment jedné značky, nebo alespoň vybranou část.

  Akční nabídku doplňují tematické letáky, které jsou zpravidla inspirovány aktuálním obdobím a jsou v platnosti déle než 14 dní.

  Na aktuální slevy v Globusu vás každý týden upozorní Skrblíkova Letáková hlídka.

 2. Staňte se členem věrnostního klubu Globus bonus

  Globus má pro své věrné zákazníky připraven bohatý program, ve kterém je možné získat řadu slev a bonusů.

  Při nákupu zboží, které je označeno symbolem Poctivá odměna, získáte na svoji kartu peněžní bonusy. Získané bonusy se dají použít při dalším nákupu na zaplacení jakéhokoliv zboží. Nabídka výrobků s peněžním bonusem se obměňuje každý týden, najdete ji v akčním letáku.

  V závislosti na tom, kolik v Globusu utratíte, budete zařazeni do bronzového, stříbrného nebo zlatého řádu věrnosti. Zlatý řád má nejvýhodnější odměny, udělován je při útratě vyšší než 16 tisíc za tři měsíce. K zlatému řádu obdržíte například narozeninovou slevu ve výši 10 % na celý nákup, odvoz objemného zboží zdarma, 16 slevových kuponů 4 x ročně, slevy na mycích linkách Globus atd. U bronzového řádu, který je přiřazen automaticky hned po registraci až do útraty 8 000 Kč, a u stříbrného řádu, který je udělován při útratě 8 000 až 16 000 Kč, získáte podobné výhody, jen o něco málo snížené. Například narozeninová sleva je 5 % a zasílaných kupónů na slevy je méně.

  Registrovat se můžete online na globusbonus.cz, nebo na informačním centru v nejbližším hypermarketu Globus. K přihlášení do programu je třeba vyplnit registrační formulář, na základě kterého je vydána karta Globus Bonus.

 3. Staňte se členem Mimi klubu

  Součástí programu Globus bonus je Mimi klub, který je určen pro nastávající rodiče nebo pro rodiny s dětmi do tří let. Prostřednictvím Mimi klubu lze výhodněji nakupovat vybrané zboží pro děti. Akčních nabídka hraček, dětské kosmetiky, kojeneckých potřeb nebo oblečení se obměňuje každý měsíc.

 4. Využijte slevy ve Fashion Stores

  Členové programu Globus Bonus mají při předložení věrnostní karty automaticky 5% slevu v obchodech se značkovou módou Fashion Stores. Se slevou nakoupíte oblečení oblíbených značek s.Oliver, Lerros, Lee a Wrangler.

 5. Šetřete čas se Scan&Go

  V Globusu je možné nakupovat se speciálním zařízením Scan&Go. Společně s nákupním košíkem si vezmete skener a během nakupování průběžně načítáte kódy zboží. Máte tak přehled o aktuální ceně nákupu, u pokladny platíte a odcházíte, aniž byste se museli zdržovat s vykládáním zboží na pás.

  Nově je služba spuštěna i pro mobilní telefony. Místo skeneru tak můžete používat chytrý telefon, stačí si stáhnout příslušnou aplikaci. Služba je pro zákazníky Globusu zdarma.

 6. Vrácení zboží bez udání důvodu

  Vrácení zboží bez udání důvodu je v Globusu možné do 30 dnů. Potřebujete k tomu pouze pokladní doklad a zakoupené zboží v originálním nepoškozeném obalu. Potravinářské výrobky lze vracet jen před uplynutím data doporučené spotřeby.

 7. Privátní značky Globus, Globus Gold, Korrekt a Natuvell

  Korrekt

  Ekonomická značka Globusu, tedy přijatelná kvalita za nejnižší možnou cenu. V sortimentu značky najdete trvanlivé potraviny, chlazené bagety, uzeniny, jogurty nebo drogerii.

  Globus

  Pod značkou Globus se prodává to nejlepší v poměru cena – kvalita. Kvalita a složení výrobků Globus jsou srovnatelné se značkovými výrobky, cena je však o poznání nižší. V nabídce jsou džusy, džemy, trvanlivé a mražené potraviny, krmivo pro psy a kočky nebo čistící přípravky do domácnosti.

  Globus Gold

  Řada Globus Gold je prémiovou značkou a zahrnuje produkty nejvyšší kvality. Pod touto značkou se prodává vysoce kvalitní ovoce a zelenina, například pomeranče, mandarinky klementinky, cherry rajčátka nebo dražované mandle.

  Natuvell

  Produkty řady Natuvell najdete v oddělení drogerie a kosmetiky. Jedná se o kosmetické potřeby a přípravky, produkty pro osobní hygienu a dentální péči za příznivé ceny.

 8. Další služby v hypermarketech Globus

  Restaurace Globus

  V samoobslužné restauraci pořídíte hotové jídlo už od 55 Kč. Na každý den je připraven výběr několika pokrmů za výhodné ceny, v nabídce je i vegetariánské případně bezlepkové jídlo.

  Objednávky přes web

  Maso, uzeniny a sýry je možné s předstihem objednat online. Pod záložkou Objednávka na webu Globusu si nakoupíte, nákup vyzvednete v dohodnutý čas ve svém hypermarketu. Platba probíhá při vyzvednutí na pokladně.

  Zapůjčení chladicího boxu

  Abyste měli jistotu, že svůj nákup dovezete vždy čerstvý, můžete si v Globusu zapůjčit chladicí box. Půjčení je zdarma, skládá se pouze záloha ve výši 500 Kč za chladící box. Na vrácení máte 14 dnů, pokud do té doby box nevrátíte, záloha propadá.


j
jana 24.07.2018 – 21:05

dobrý den,nevím zda píši správně,ale zkusímto,neboť jsem rozezlena mycí linkou na auta.Jednak jde jen jedna a k tomu malý tlak vody:Vše jsem dala 2x a auto nebylo umyté i kartáč jsem zvolila,za mnou to viděli,tak čekali jak jimto umyje dali to jednou a odjeli,další dal jen oplach neboť viděl co viděl.Zbytečně vyhozené peníze,už nikdy více,více než 50kč a na půl umyté.Všem co znám- myčku nebudu doporučovat...Zklamání..

Odpovědět

K
Karel 29.12.2019 – 13:10

Paní Jano, je tam obsluha které by to stačilo říct,mohla tam být porucha,a pokud nikdo nic neřekne tak na to asi nepřijdou,jde o komunikaci já jsem s myčkou spokojen...pěkný den

Odpovědět

Napsat komentář

Další články z kategorie Tipy a triky


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás