7 triků, jak ušetřit v Bille

Lenka Chládková
Publikováno 1. září 2020

Logo BillaV České republice obchodní řetězec Billa působí od roku 1990, provozuje více než 200 poboček. V prodejnách je obvykle vlastní pekárna a obsluhovaný pult s uzeninami. Obchodní síť nabízí nejen potraviny, ale i drogerii a základní potřeby pro domácnost.

Billa obecně platí za jeden z nejdražších řetězců na českém trhu. Pokud se chystá zdražení nějakého sortimentu, Billa navyšuje ceny jako první. Některé výrobky jsou o deset až dvacet procent dražší než v konkurenčních řetězcích. I přes to se dá v Bille ušetřit.

 1. Sledujte akční letáky Billa

  Letáky s nabídkou akčních cen se obměňují každou středu. Nabídka zahrnuje výrobky napříč celým sortimentem. Slevy jsou poměrně výrazné, v akci se nakupovat rozhodně vyplatí. Nevýhodou je, že pokud je daný výrobek během akce vyprodán, většinou už nebývá za zvýhodněnou cenu doplněn.

  Na aktuální slevy v Bille vás každý týden upozorní Skrblíkova Letáková hlídka.

  Billa k propagaci zboží používá sedm různých označení:

  • Akce: Akční nabídka platná jeden týden, platnost nového letáku začíná vždy ve středu. Zboží v akci se obvykle v jistém intervalu opakuje.
  • Super cena: Vybraný cenově zvýhodněný produkt ze sortimentu.
  • MultiPack: Cenové zvýhodnění platí až při koupi několika kusů výrobku.
  • Nedělní JACKPOT: Obvykle výhodná nabídka má přilákat v neděli zákazníky do obchodů.
  • Nyní levněji: Označuje dlouhodobější snížení ceny zboží.
  • Clever – radost ušetřit: Upozorňuje na privátní značku Clever.
  • Billa Bonus club: Nabídka platí pouze pro členy Billa Bonus clubu.
 2. Staňte se členem věrnostního klubu Billa

  Členství v bonusovém programu BILLA Bonus club přináší řadu výhod. Především to jsou slevy na vybrané zboží. Slevy jsou až do výše 50 % z ceny u vybraných výrobků. Nabídka se mění každých 14 dnů. Sleva se uplatní předložením členské karty při placení u pokladny. Za každý nákup se na kartě načítají BILLA body.

  Zřízení věrnostní karty je jednoduché. Na stránkách Billa.cz stačí vyplnit registrační formulář, na jehož konci je možné zaškrtnout žádost o zaslání plastové karty. Karta bude následně zaslána na vaši adresu. Do BILLA Bonus klubu se je možné registrovat i přes mobilní aplikaci, součástí aplikace je také digitální varianta věrnostní karty.

  Každoročně BILLA pořádá několik kampaní, kdy lze nasbírané BILLA body vyměnit za slevy na různé spotřební zboží. Pravidelně se v kampaních objevují například pánve a hrnce značky Tescoma, ručníky Vossen, vybrané stavebnice LEGO. Nabídka je vždy časově limitována.

  Několikrát v roce je možné BILLA body vyměnit za 10% slevu na celý nákup.

 3. Využijte narozeninové slevy v Bille

  Každému členu BILLA Bonus clubu je v měsíci, ve kterém má narozeniny, poskytnuta narozeninová sleva ve výši 10 % z celého nákupu.

 4. Sledujte regál s výrobky, u kterých se blíží datum spotřeby

  Billa nabízí výrobky, kterým se blíží datum spotřeby, za polovinu původní ceny. Oproti jiným řetězcům do tohoto regálu dává i výrobky, které mají 2 až 3 dny do data doporučené spotřeby.

 5. Slevová knížka plná výhod

  Billa pro členy svého Bonus clubu připravila i další výhody. Nasbírané BILLA body je možné vyměnit za slevovou knížku. Ta obsahuje slevové kupony na vybrané zboží v partnerských prodejnách. Se slevovou knížkou pořídíte také zvýhodněné vstupenky do divadel, kin, na muzikály nebo do Království železnic.

  Slevová knížka vychází jednou za čtvrtletí. Aktuální vydání dostanete výměnou za 200 bodů na prodejně u pokladny. Podrobné pokyny k uplatnění slevy jsou uvedeny přímo na slevovém kuponu.

 6. Privátní značky Billa, Clever, Vocílka či Naše BIO

  Billa nabízí ve své obchodní síti také několik privátních značek. Zboží s nejnižší cenou je prodáváno pod značkou Clever. Některé Clever výrobky získávají při testech nejvyšší hodnocení. Například Piškoty Clever v testu MF Dnes suverénně obsadily první místo, ve spotřebitelském testu deníku Blesk se absolutním vítězem stala Clever Sekaná a v dTestu se velmi dobře umístil lovecký salám značky Clever.

  Na druhou stranu některé výrobky značky Clever při hodnocení kvality vyloženě propadly.

  Doporučit lze značku BILLA, která nabízí kvalitní výrobky za přijatelnou cenu. Například BILLA České máslo získalo první místo v dTestu, přičemž cena je nižší než ceny za tradiční česká másla. Ve Volbě spotřebitelů 2016 v kategorii “Nejlepší novinka” zvítězily BILLA brusinky. Sortiment výrobků této značky je postupně rozšiřován.

  Pokud jste zastánci produktů ekologického zemědělství, pak jsou výrobky označené jako Naše BIO skvělou volbou. Kvalita je zaručená, neboť BIO výrobky podléhají nejpřísnějším kontrolám. Cena je o poznání nižší než ceny v obchodech specializovaných na BIO produkty. Prémiová značka vybraných gurmánských specialit a nejrůznějších delikates je označena jako BILLA Premium.

  Domácí produkci Billa podporuje prodejem čerstvého masa z českých chovů pod značkou Vocílka. Značka Česká farma pak nabízí od začátku července do konce září tuzemské sezónní produkty.

  Sortiment ovoce a zeleniny byl rozšířen o privátní značku BILLA Bon Via. Pod značkou jsou prodávány produkty z prověřených farem ze slunných oblastí Evropy. Hotová jídla nabízí Billa pod značkou BILLA Easy. Ta zahrnuje saláty, obložené bagety, předvařenou zeleninu, sendviče a jiné hotovky.

  Ušetřit je možné i při nákupu drogerie. Značky MY a Today zahrnují kosmetiku a produkty pro osobní péči v dobré kvalitě za slušné ceny.

 7. Výhodné cestování s ITS BILLA TRAVEL

  Billa je součástí stejného koncernu jako cestovní kancelář ITS BILLA TRAVEL. Díky tomuto spojení lze BILLA body získané za nákupy vyměnit za slevu na některé zájezdy. Aktuálně jde na zájezdy za 2 000 BILLA bodů získat slevu ve výši 1 000 Kč, za 1 500 BILLA bodů slevu 750 Kč a za 1 000 BILLA bodů slevu 500 Kč.


J
Jarda 25.01.2017 – 07:14

Dovoluji si drobnou opravu. BILLA karta není produktem Raiffeisen banky, byla převzata od Citi bank spolu s držiteli této karty. Raiff tuto kartu nyní dále provozuje.

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 25.01.2017 – 10:47

Jardo, děkuji za opravu. Článek jsem aktualizoval.

Odpovědět

J
Jana 20.05.2017 – 15:44

Dne 17,5, jsem měla narozeniny. Dnes jsem žádala o narozeninovou slevu a nic jsem nedostala. Jak to je?

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 21.05.2017 – 20:42

Dobrý den, poukázku na slevu dostanete při prvním nákupu v měsíci, ve kterém slavíte narozeniny. Sleva má podobu klasické účtenky, pro její získání je třeba při placení předložit Billa kartičku, při jejíž registraci jste uvedla své datum narození.

Odpovědět

M
Marie 07.03.2018 – 14:32

Dobrý den, ráda bych se zeptala,jestli se narozeninová sleva poskytuje na celý nákup, ve kterém jsou výrobky už ve slevě a jestli se poskytuje i na slevněný alkohol,pokud se na něj vůbec poskytuje. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Lenka Chládková
Lenka Chládková redaktor Skrblíka 08.03.2018 – 08:54

Dobrý den, Marie, 10% narozeninová cena je na celý nákup, vztahuje se i na zlevněné zboží. Pokud vím, slevu nejde uplatnit na dárkové poukázky, tabákové výrobky a dobíjecí kupony, na alkohol by se sleva vztahovat měla.

Odpovědět

PB
Pavla Blaschková 04.05.2018 – 20:54

Dobrý den.Prosím,poskytujete ještě slevu na nákup vstupenek přes Ticketstream?Děkuji Blaschková

Odpovědět

M
Marie 13.07.2018 – 11:02

Dobrý den, mám Billa body, které mi dle nějakého Vašeho sledování časem upíšete. Ráda bych je využila, ale jako seniorka nevím jak, prosím, přemýšlejte i nad potřebami nás starších. Děkuji Marie

Odpovědět

Lenka Chládková
Lenka Chládková redaktor Skrblíka 13.07.2018 – 14:39

Dobrý den, paní Marie, zde jste na webu Skrblík.cz, nikoli na webu obchodního řetězce Billa. Nicméně pokud neuplatníte nasbírané body do 1 roku od připsání, Billa je vždy umaže. Body se dají využít jako sleva na nákup zboží v časově omezených kampaních. Z posledních mě napadají kuchyňské spotřebiče Tefal nebo lůžkoviny Dormeo – sleva byla kolem 50 %. Před pár týdny skončila akce na výměnu 1 500 bodů za 10% slevu na celý nákup. Tyto akce Skrblík.cz pravidelně sleduje v rubrikách Skrblíkův týden nebo Letáková hlídka, stačí, když se přihlásíte k odběru zpravodaje a budete mít přehled o tom, jaké slevy probíhají. Případně Vám doporučuji informovat se na stránkách Billa nebo přímo u pokladních v Bille.

Odpovědět

MK
Maria Kutinová 19.05.2020 – 13:41

zdravim chtela bych zjistit zda se da obnovit karta ktera se mi zlomila potrebovala bych novou ptala jsem se ve vice prodejnach billy a nikdo mi nepomohl pro info o karte prosim napiste na email diky Kutinova

Odpovědět

I
Iveta 03.02.2021 – 10:18

Dobrý den. Jak se prosím přičítají body za nákup.Utratil jsem 2090,87 Kč a pribylo mi jen 41 bodů na kartě. Někde jsem se dočetl, že u prvního nákupu 50,-Kč je 1 bod a za každých dalších 10,-Kč 1 bod. Můžete mi to prosím tedy vysvětlit jak to tedy funguje. Děkuji

Odpovědět

M
Miroslav 13.10.2021 – 08:29

Za dvě platby Edenred stravenkovou kartou nad 500 Kč dostanete zpět 100 Kč., Musíte si to aktivovat v účtu !

Odpovědět

JD
Jaroslava Donátová 06.04.2022 – 11:19

Dobrý den, dnes jsem učinila již podruhé v tomto měsíci nákup přes kartu Billa bonus klubu a stále mi nevyjela poukázka na narozeninovou slevu. Proč? Narozeniny 10. 4. Děkuji za odpověď, Jaroslav a Donátová.

Odpovědět

Napsat komentář

Další články z kategorie Tipy a triky


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás