, Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání 6 účtů 2018 - Skrblík.cz

Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání 6 účtů 2018

Založení vlastního bankovního účtu dítěti je dobrý způsob, jak ho naučit hospodařit s penězi. Zhruba od 8 let mohou děti používat svoji platební kartu k výběrům z bankomatu i k placení v obchodech - vše pod internetovým dozorem rodičů.

Co čekat od bankovního účtu pro dítě?

Účty pro děti do 15 let má ve své nabídce většina tradičních bank. Vychovávají si tím budoucí klienty, když účty po dosažení 15 let převedou na studentské a poté na placené. Skrblík doporučuje v takové situaci opět zvážit, který účet je nejvýhodnější.

Bankovní účet pro děti do 15 letCo požadovat od bankovního účtu pro dítě:

  • Vedení účtu je zdarma
  • Rodič má nad účtem plnou kontrolu
  • Od 8 let věku má dítě k dispozici debetní kartu
  • Výběry z vlastních bankomatů zdarma

Přehled bankovních účtů pro děti do 15 let 2018

Banka Účet Požadovaný věk dítěte
Tento účet doporučujeme mBank mKonto pro děti od narození do 15 let
Doporučeníhodný s výhradami Česká spořitelna Studentský Účet 8 – 15 let
Doporučeníhodný s výhradami Komerční banka MůjÚčet Junior od narození do 15 let
Doporučeníhodný s výhradami UniCreditBank Dětské konto od narození do 15 let
Tento účet nedoporučujeme Era Osobní účet 10 – 15 let
Tento účet nedoporučujeme Moneta Money Bank Dětský účet Genius od narození do 15 let

1mBank: mKonto pro děti

MBank dětem od narození do 15 let nabízí mKonto pro děti, zřízení a vedení účtu je zdarma. Dětský účet od mBanky lze založit pouze dětem, jejichž rodiče mají účet u mBanky.

K mKontu pro děti je možné otevřít až čtyři spořící účty, které si dítě může samo pojmenovat podle toho, na co právě šetří. Dítě má k účtu pasivní přístup, sleduje stav konta a převádí peníze mezi svými účty. I přes to, že operace s účtem jsou pro dítě omezené, dá se na mKonto pro děti pohlížet jako na prostředek, který dítě učí na vytoužené věci postupně spořit. Plnou správu dětského účtu má pouze zákonný zástupce, který může z účtu provádět všechny transakce.

K dětskému účtu je možné pro dítě od 8 let zdarma zřídit bezdotykovou platební kartu, se kterou je možné provést až 3 výběry měsíčně zdarma z jakéhokoliv bankomatu. Rodič má přehled o všech transakcích dětskou kartou v telefonu a v internetovém bankovnictví.

Na pobočkách mBank není možné vkládat hotovost, finanční prostředky je třeba zaslat poštovní poukázkou nebo převodem z jiného účtu.

2Česká spořitelna: Studentský Účet

Česká spořitelna nabízí bezplatně vedený studentský Účet, který je možný zřídit také dětem ve věku od 0 do 15 let. Součástí účtu je platební karta Visa Classic s obrázkem dle vlastního výběru, lze s ní platit v obchodech a vybírat peníze z bankomatu. Výběry z bankomatů České spořitelny jsou zdarma, výhodou je jejich přítomnost i v menších obcích.

Na dětském účtu České spořitelny se Skrblíkovi nelíbí vysoké limity transakcí. U dětí do 15 let je není možné nastavit na méně než 10 000 Kč měsíčně, u starších pak na 20 000 Kč.

Rodič může výdaje svého potomka monitorovat přes internetové bankovnictví.

3Komerční banka: MůjÚčet Junior

Konto MůjÚčet Junior od Komerční banky mohou rodiče zřídit dětem od narození až do 15 let. Založení i vedení účtu je zdarma.

Po dovršení šestého roku života dítě získá platební kartu, se kterou může platit v obchodě nebo vybírat peníze z bankomatu. Výběry z bankomatu Komerční banky jsou zdarma.

Pohyby na účty dítěte mohou rodiče kontrolovat přes internetové bankovnictví.

4UniCreditBank: DĚTSKÉ konto

UniCreditBank nabízí zdarma vedený účet dětem od narození do dosažení 15 let věku. Jmenuje se Dětské konto, ve věku 8 let dítěti navíc poskytne bezplatně vedenou embosovanou platební kartu.

S ní může dítě vybírat neomezeně z bankomatů UniCreditBank, těch je však s porovnání s ostatními bankami méně. Limit výběru je možné nastavit na 200, 400, nebo 500 Kč. Dohled nad výdaji dítěte má rodič díky internetovému bankovnictví.

5Era: Osobní účet

Era nabízí dětem od 10 let bezplatně vedený Osobní účet. Standardně je k němu vydávána bezkontaktní platební karta, za jejíž vedení se platí (!) 10 Kč měsíčně.

S kartou je možné platit v obchodech, případně vybírat peníze z bankomatu. První dva v měsíci jsou při použití bankomatů ČSOB zdarma.

Výhodou Osobního účtu od Ery je flexibilita v nastavení limitů karty, spodní hranice činí 200 Kč, horní 5 000 Kč. Rodiče mohou výdaje potomka hlídat přes internetové bankovnictví.

6Moneta Money Bank: Dětský génius

Moneta Money Bank je nové jméno GE Money Bank. Dětský účet Genius je možné založit dětem hned po narození, zdarma veden jim bude až do dovršení 15 let.

Po dosažení 8 let mohou rodiče požádat o výdaní platební karty pro dítě. S ní je možné pouze vybírat peníze z bankomatu, nebo si dobíjet mobilní telefon. Proto zřízení tohoto účtu nedoporučáujeme.

Všechny výběry z bankomatu Moneta Money jsou zdarma, nicméně v menších městech může být problém s jejich nalezením. Rodiče mohou výdaje dítěte monitorovat přes internetové bankovnictví.

Bankovní účet pro děti do 15 let

Naučte dítě platit kartou

Jakmile vaše dítě získá svou platební kartu, naučte ho s ní platit v obchodě. Oproti placení penězi vybranými z bankomatu budete mít lepší přehled jak dítě utrácí, nejnižší nastavitelný limit transakcí začíná u některých bank na 100 Kč týdně.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu