Dovolená Zillertal 3000 – Hintertux

Rakousko Zillertal 3000 – Hintertux, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Lyžařský areál Zillertal 3000 a přilehlé středisko na ledovci Hintertux se nacházejí v rakouském Tyrolsku. Velkou výhodou této oblasti je, že nabízí celoroční možnost provozování zimních sportů. I v létě totiž najdete na ledovci otevřených a upravených až 20 km sjezdovek a v provozu až 10 vleků.

Dovolená Zillertal 3000 – Hintertux | © Erix2005 | Dreamstime.com

Lyžování Zillertal 3000/Hintertux

Aktuální sněhové zpravodajství přináší web Bergfex.at, zvlášť pro ledovec Hintertux i pro středisko Zillertal 3000.

Snowboardisti mohou zdejší Betterpark Hintertux, který je umístěný přímo na ledovci, navštívit i v době, kdy je většina jiných snowparků mimo provoz. V jednom z nejvýše položených freestylových míst v Rakousku je totiž otevřeno od dubna do začátku června a od poloviny září do prosince.

Běžkaři pak mohou v sezoně využít 14 km dlouhou stezku z Vorderlanersbachu do Madseitu, upravovanou na klasický styl i bruslení. Její využití je zdarma.

Sjezdovky

Areál na ledovci Hintertux se nachází v nadmořské výšce 1 500-3 250 metrů. Za plného provozu je možné využívat až 60 km sjezdovek. Převažují tu s nadpoloviční většinou středně těžké tratě, červeně označené sjezdovky mají dohromady délku 35 km. Modré pak mají celkem 14 km a černé 11 km.

Zdejším hitem je 12 km dlouhý sjezd údolím nazývaný Schwarze Pfanne. Na plánku střediska ho naleznete pod číslem 1.

Středisko Hintertux navazuje na obrovský areál Zillertal 3000. Ten v nadmořské výšce 1 300-3 250 metrů nabízí celkem až 202 km sjezdovek, se 127 km převažují trasy červené, modré tvoří 60 km a černě je označeno 15 km tratí.

Přehled všech možností sjezdování nabízí mapa areálu Hintertuxmapa areálu Zillertal 3000.

Lanovky

Nahoru návštěvníky ledovce Hintertux vyveze 6 kabinových lanovek, 6 sedačkových lanovek a 9 vleků.

V celém areálu Zillertal 3000 je pak za plného provozu k dispozici 15 kyvadlových lanovek, 23 sedačkových lanovek, 27 vleků a jedna kabinová lanovka.

O stavu sjezdovek a provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Na delší dovolenou doporučujeme pořídit si Zillertaler Superskipass, který je dostupný od prosince do poloviny dubna. Jeho minimální platnost je dva dny a platí v celém Zillertalu.

Skipasy lze zakoupit také online bez čekání ve frontě.

Počasí Hintertux

Hlavní sezona je od prosince do konce dubna, ale za zimními sporty se sem dá přijet kdykoli. V této jediné celoroční lyžařské oblasti v Rakousku je v provozu i mimo sezonu až 20 km sjezdovek a až 10 vleků.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou tu od ledna do března, což je však nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je druhá polovina prosince nebo první polovina dubna, kdy funguje kromě areálu na ledovci i středisko Zillertal 3000. Denní teploty se od prosince do února v Hintertuxu pohybují kolem nuly, v noci klesají až k -10 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od poloviny června do poloviny srpna, kdy během dne překračují hranici 20 °C. V noci teploty přesto klesají i k 7 °C.

Zájezdy Zillertal 3000/Hintertux

Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy nejčastěji do tříhvězdičkových penzionů nebo do apartmánů. Pobyt je obvykle bez stravy, případně s polopenzí. Délku si můžete vybrat od čtyř do osmi dní.

Doprava je téměř vždy vlastní. Osobním automobilem vám cesta z Prahy (560 km) zabere necelých šest hodin, cesta z Brna (625 km) asi šest a půl hodiny.

Ubytování Zillertal 3000/ Hintertux

Sami si můžete v okolí areálu ledovce Hintertux zabezpečit ubytování zhruba ve dvou stovkách ubytovacích zařízení různé kategorie. V hlavní sezoně může být většina kapacity obsazena, proto doporučujeme zařídit si ubytování s dostatečným předstihem, případně naplánovat si lyžařský pobyt i mimo sezonu.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Haus Hochland s celkovou známkou 9,5/10 z 127 hodnocení. Nachází se ve vesničce Juns, která leží v srdci areálu Zillertal 3000 a je to z ní jen asi 7 minut automobilem od lyžařského areálu Hintertux. V ceně je parkování před domem i fantastická snídaně. Hosté, kteří se zde ubytovali, hodnotili velmi vysoce poměr kvality a ceny.

Praktické informace

Webkamera

Celou oblast monitoruje osm webkamer.

Turistika

V Oblasti Tux-Finkenberg naleznete více než 350 km značených turistických tras a 120 km cyklotras. Dá se tu také provozovat horolezectví či paragliding.

Tip na procházku, výlet či túru naleznete na této stránce, kde jsou turistické trasy rozčleněny podle obtížnosti.

Doporučit můžeme celkem nenáročný tříhodinový výlet k Schleierovu vodopádu. Jde o okružní osmikilometrovou trasu, která začíná i končí v Hintertuxu na návsi. Po cestě je potřeba zdolat asi 430 m převýšení.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.