Dovolená Val di Fiemme – Obereggen

Itálie Val di Fiemme – Obereggen, Itálie
Charakter oblasti: lyže

Val di Fiemme je údolí v severní Itálii, které se rozkládá na pomyslné hranici dvou horských celků, Fleimstalských Alp a masivu Latemar. Jde o oblíbenou lyžařskou oblast, nachází se zde několik skiareálů a síť běžkařských tras, koná se tu také řada závodů.

Obereggen a zdejší středisko Ski Latemar dosahují řady mezinárodních ocenění za kvalitu zdejších svahů a služeb. Proto je především milovníky zimních sportů tato oblast stále více vyhledávána.

Dovolená Val di Fiemme – Obereggen | © Nadezda Murmakova | Dreamstime.com

Lyžování v Obereggen

Aktuální sněhové zpravodajství přináší web Bergfex.it.

Běžkaři ocení okolo 100 km stop upravených pro klasický styl i bruslení. Ideálním výchozím bodem pro dlouhé okruhy s nádhernými výhledy na vrcholy masivů Rosengarten a Latemar je běžecké centrum Deutschnofen v nadmořské výšce 1 350 m.

Údolí Val di Fiemme hostí každoročně také proslulý běžkařský závod Marcialonga. 70 kilometrů dlouhá stopa pak zůstává k dispozici milovníkům běžeckého lyžování po celou sezónu.

Velký snowpark Obereggen uspokojí všechny milovníky snowboardu a freestyle. Překážky jsou přizpůsobené především středně pokročilým jezdcům, ale i začátečníci tu najdou několik prvků pro trénování svých triků. Park je obsluhovaný čtyřsedačkovou lanovkou a skvělou kvalitu sněhu zajišťuje jednak nadmořská výška přes 2 000 m, jednak tři sněžná děla.

Sjezdovky

Středisko Latemar, které spojuje obce Obereggen, Pampeago a Predazzo se nachází v nadmořské výšce 1 476-2 207 metrů. Lyžaři a snowboardisti se v Obereggen mohou prohánět po 49 km sjezdovek. S 33 km převažují červeně označené sjezdy pro pokročilé lyžaře. Modře je značeno 9 km a adrenalin naopak zvedne 7 km černých sjezdů.

Středisko Obereggen – Latemar získalo nedávno nejvyšší ocenění v kategorii lyžařských areálů s délkou sjezdovek do 60 km a dostalo se mezi 25 nejlepších lyžařských areálů v Evropě. Jeho kvality tak určitě oceníte i vy.

Přehled o všech možnostech lyžování nabízí mapa areálu.

Lanovky

V Obereggen jezdí za plného provozu 3 kabinové lanovky, 13 sedačkových lanovek a 2 vleky.

O stavu sjezdovek a provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Vybrat si můžete z několika typů jízdenek, které vám umožní lyžovat bez omezení i v dalších oblastech. Skipas pro Val di Fiemme vám zpřístupní více než 100 km sjezdovek, pro Valle Silver zhruba 390 km sjezdovek. Komu by to bylo málo, může zvolit skipas Dolomiti Superski, se kterým využíváte až 1 200 km sjezdových tratí.

Turistika v Obereggen

V létě je oblast vyhledávána pěšími turisty, cyklisty i horolezci. Přírodní park Paneveggio – Pale di San Martino nabízí nespočet značených turistických cest vedoucích nedotčenou přírodou a s překrásnými výhledy na okolní vrcholy.

Řada značených stezek vyzývá také k poznávání pohoří Latemar, které je jako součást Dolomit zapsané na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Z jezer turisty láká především pohádkové jezírko Lago di Carezza. Nedaleko leží také město Bolzano.

Počasí v Obereggen

Itálie sice leží v subtropickém středozemním pásmu, na horách je nicméně počasí chladnější než v nížinách a typické jsou také velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí.

Nejlepší období k návštěvě

Během zimního období se nejvyšší denní teploty v Obereggen od prosince do poloviny března pohybují okolo nuly, v noci klesají průměrně k -8 °C, ale mohou spadnout i k -19 °C.

V létě je nejtepleji v červenci a srpnu, to denní maxima dosahují 19 až 24 °C a v noci je okolo 9 °C. Pokud jsou však zrovna chladnější dny, mohou i v létě nad ránem překvapit teploty jen těsně nad bodem mrazu.

Zájezdy do Val di Fiemme – Obereggen

Cestovní kanceláře nabízejí poměrně široký výběr zájezdů. Nejčastěji se můžete vydat do tří- nebo čtyřhvězdičkového hotelu, kde vám současně zabezpečí i stravování formou polopenze. Případně si můžete vybrat zájezd jen se snídaní. Běžná délka pobytu bývá 4, 5 nebo 8 dní.

Doprava je obvykle vlastní. Do Obereggen je to z Prahy asi 7 hodin jízdy, nejrychlejší trasa je dlouhá zhruba 700 km. Z Brna potřebujete ujet asi 760 km, což zvládnete do 8 hodin.

Ubytování ve Val di Fiemme

Ve Val di Fiemme se můžete sami ubytovat v několika stovkách zařízení, nad hotely tu převažují apartmány. Abyste byli ubytovaní v blízkosti lanovek, je vhodné si pobyt rezervovat s dostatečným předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Active Hotel Ancora, který má celkovou známku 8,7/10 ze 150 hodnocení. Čtyřhvězdičkový hotel se nachází v centru městečka Predazzo a asi 1 km od lyžařského areálu Latemar, se kterým je spojen bezplatnou kyvadlovou dopravou. Kromě restaurace a baru má hotel k dispozici také pokojovou službu a wellness s vířivkou, saunou a tureckou lázní. V ceně pobytu je velmi dobrá snídaně a lze si připlatit i polopenzi. Parkování je umožněno bezplatně.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.