Dovolená Tauplitz

Rakousko Tauplitz, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Lyžařské středisko Die Tauplitz se rozkládá nad stejnojmennou obcí v rakouském Štýrsku. Jde o lokalitu z České republiky dobře dostupnou a zdejší lyžařské balíčky jsou zaměřeny především na rodiny.

Dovolená Tauplitz | © Martin Valigursky | Dreamstime.com

Lyžování Tauplitz

Aktuální sněhové zpravodajství je dostupné na webu Bergfex.at.

Na milovníky běžeckého lyžování čeká zhruba 100 km tratí, které jsou upravené na klasický styl i bruslení. Štýrská pečeť, kterou jsou tratě oceněny, vypovídá o jejich kvalitě. Oblíbená je rovněž vysokohorská stezka, která vede od lanovky Tauplitzalm.

Sjezdovky

Areál se rozkládá v nadmořské výšce 900-1 965 metrů a nabízí až 43 km sjezdovek. Převažují snadné a středně obtížné trasy, modrých sjezdovek je tu 18 km a červených 19 km. 6 km tratí se řadí k těžkým černým sjezdům.

Jde také o oblíbenou oblast pro freeride.

Přehled o všech možnostech sjezdování nabízí mapa areálu.

Lanovky

K vrcholům milovníky zimních sportů přiblíží jedna kabinová lanovka, čtyři sedačkové lanovky a dvanáct vleků.

O stavu sjezdovek a provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Skipasy s platností 1,5 dne a delší platí nejen v Tauplitz, ale také v Riesneralm, Planneralm, Loser Altaussee a Kaiserau.

Skipasy lze zakoupit také online bez čekání ve frontě.

Počasí Tauplitz

Lyžařská sezona v Tauplitz trvá obvykle od poloviny prosince do poloviny dubna. Nejvíce sněhu padá zpravidla v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna a v únoru, což je však nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je druhá polovina prosince nebo března, kdy bývá v Tauplitz ještě dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem nuly, v noci klesají obvykle pod -5 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od poloviny června do poloviny srpna, kdy během dne překračují hranici 20, někdy i 25 °C. V noci teploty přesto klesají i k 10 °C.

Zájezdy Tauplitz

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji pobyty v tříhvězdičkových penzionech či hotelích. Zájezd lze zvolit v délce od 4 do 8 dní a obvykle je v ceně i polopenze.

Doprava je téměř vždy vlastní. Osobním automobilem cestu z Prahy (380 km) pohodlně zvládnete za čtyři a půl hodiny, cesta z Brna (390 km) může být ještě o něco rychlejší, běžně trvá lehce přes čtyři hodiny.

Ubytování Tauplitz

Sami si můžete v okolí lyžařského střediska Tauplitz zabezpečit ubytování zhruba ve třech stovkách ubytovacích zařízení různé kategorie. Nejvýhodnější je ubytovat se buď přímo v Tauplitz, nebo potom v Bad Mitterndorf, odkud je to k lanovkám jen asi pět kilometrů. Ty hravě zdoláte skibusem, který pro držitele skipasů jezdí zdarma. Oproti Tauplitz je tu ubytování zpravidla levnější a nebývá tak brzy obsazené.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Pension Köberl s celkovou známkou 8,6/10 z 297 hodnocení. Nachází se právě v Bad Mitterndorf. Parkování u penzionu i fantastická snídaně jsou v ceně. Hostům, kteří zde byli ubytovaní, velmi vyhovoval poměr ceny a kvality.

Praktické informace

Webkamery

Areál monitorují čtyři webkamery.

Turistika

V létě jde o ideální místo pro turistiku a cykloturistiku, také pro lezení a zdolávání via ferrat. Ke skvělému koupání láká nedaleké Ödensee.

Překrásné výhledy nabízí celodenní túra kolem šesti horských jezer: 6-Seen-Wanderung. Vyhradit byste si na její zvládnutí měli asi 5 hodin, ale jinak se nejedná o náročnou trasu, protože na začátku se vyvezete na hřeben letní lanovkou. Celá túra se dá také rozložit na etapy a částečně se dá zvládnout i s kočárkem.

Na další možnosti výletů se můžete podívat na této stránce.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.