Dovolená Taba

Egypt Taba, Egypt
Charakter oblasti: moře

Taba je egyptské turistické středisko na Sinajském poloostrově. Nachází se těsně u hranice s Izraelem a leží na pobřeží Akabského zálivu naproti Jordánsku. V blízkosti města najdeme také mezinárodní letiště Taba.

Dnešní oblíbené turistické letovisko vzniklo z malé beduínské vesnice, není tedy městem v tradičním pojetí a kromě luxusních rezortů tu vlastně nic jiného nestojí. Strádat však určitě nebudete, hotelové komplexy nabízejí kompletní zázemí.

Dovolená Taba | © Mildax | Dreamstime.com

Dovolená v Tabě

Taba je oblíbená především pro své pláže a moře s bohatým podmořským životem a zachovalými korálovými útesy. Je také nejsevernější přímořskou oblastí, za ní se tyčí majestátní Sinajské pohoří. Má rovněž výbornou polohu vhodnou k objevování okolních států. Zároveň se stala nejrušnějším hraničním přechodem do sousedního Izraele.

Pláže v Tabě

V Tabě se budete obvykle pohybovat na soukromé pláži svého hotelového rezortu. Pláže jsou většinou písčito-oblázkové, mohou se objevovat i úlomky korálů, takže boty do vody je vhodné přibalit s sebou. Hotelové pláže jsou zpravidla velmi dobře upravené, nechybí lehátka, slunečníky, sprchy, toalety ani plážový bar a možnosti vodních sportů.

Zajímavá místa a výlety v okolí Taby

Turisté zde často podnikají výlety do Izraele nebo do Jordánska. Lákavá je především návštěva světoznámého jordánského skalního města a významného archeologického naleziště Petra, které je od roku 1985 na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po silnici trvá cesta z Taby jen asi 2 hodiny.

Mnoho cestovatelů se také vydává k Mrtvému moři, to je vzdáleno asi 4 hodiny jízdy. Zamířit na výlet můžete také do izraelského města Ejlat, tento přístav a turistické letovisko se nachází jen 10 km od Taby.

Počasí v Tabě

Egypt leží v subtropickém pásmu severní Afriky, takže zde vládne velmi suché pouštní počasí s mírnou zimou a velmi teplým létem. Na Sinaji jsou navíc léta velmi suchá, zaprší tu jen v zimě.

Kdy jet do Taby

K návštěvě doporučujeme spíše jarní a podzimní měsíce, to se denní maxima pohybují do 40 °C a noční pod 20 °C.

Nejvyšší teploty jsou v Tabě v období letních prázdnin, kdy mohou teploty během dne dosahovat až 43 °C, v noci je pak okolo 21 °C. Díky pravidelnému větru mířícímu z pouště se však i tyto vysoké teploty dají zvládnout.

Nejchladněji je naopak od prosince do února, kdy se denní teploty vyšplhají průměrně k 23 °C a noční se pohybují kolem 9 °C.

Teplota moře v Tabě

Moře v Tabě má po celý rok více než 20 °C, nejchladnější je voda v únoru a březnu. V dubnu a květnu pak můžete očekávat teploty mezi 21 a 24 °C, během letních měsíců teplota moře vystoupá až k 28 °C. Na podzim se voda drží krásně vyhřátá z léta, až do prosince se její teplota pohybuje mezi 23 a 27 °C.

Zájezdy do Taby

Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do luxusních rezortů, kde máte často k dispozici soukromou pláž, několik bazénů, zahradu, někdy i wellness a fitness a několik barů, restaurací, kaváren a obchůdků. Zájezdy do Taby mají obvykle délku 7 nocí a v ceně je i stravování formou all inclusive.

Doprava je letecká, létá se zpravidla z Prahy nebo Brna. Délka letu z Prahy do Taby je asi 3 a půl hodiny, je potřeba překonat vzdušnou čarou asi 2 856 km.

Ubytování v Tabě

V Tabě nenajdete v podstatě jinou možnost ubytování, než je luxusní hotelový rezort. Další možností jsou potom kempy. Kapacita není příliš velká, proto doporučujeme neotálet s rezervací, ty nejlépe hodnocené hotely jsou často vyprodané.

Rezorty v Tabě

Vstřícnou cenu nabízí Mövenpick Taba Resort & Spa, který má na Bookingu celkovou známku 8,3/10 z 3 750 hodnocení. Rezort se nachází mezi Sinajským pohořím a Akabským zálivem a nabízí vlastní 400 metrů dlouhou pláž, 3 bazény, wellness centrum a několik restauračních zařízení. Pokoje jsou klimatizované, vybavené koupelnou, minibarem i balkonem nebo terasou. Rezort nabízí různé možnosti stravování, od snídaní až po all inclusive.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.