Dovolená Skiathos

Řecko Skiathos, Řecko
Charakter oblasti: moře

Skiathos je malý řecký ostrov na severozápadě Egejského moře, nejzápadnější ve skupině ostrovů Severní Sporady. Díky svým písečným plážím a lesnaté krajině se stal populárním cílem turistů toužících po odpočinku.

Hlavní město Skiathos najdete ve východní části ostrova. V jeho blízkosti se nachází i mezinárodní letiště. Celkově je jihovýchodní část ostrova přístupnější, nachází se tu i většina letovisek. Severní pobřeží je spíše skalnaté, s působivými útesy a tajemnými jeskyněmi.

Dovolená Skiathos | © Tommy Beattie | Dreamstime.com

Dovolená na Skiathu

Ačkoli jde o poměrně malý ostrov, cestovnímu ruchu se zda daří. V posledních letech přitahuje hlavně mladé lidi toužící po zábavě a večírcích, takže se občas Skiathu přezdívá také “ostrov mládí”.

Pláže na Skiathu

Skiathos má údajně více než 60 pláží, které jsou roztroušené na 44 km dlouhém pobřeží. Většina z nich je písečná.

Nejznámější pláží na ostrově je Lalaria, na tu se však dostanete pouze lodí. Nachází se na severním pobřeží, kde se zařezává do skal. Loď si můžete pronajmout nebo využijte nabídky místních cestovních kanceláří, které výlety na nejkrásnější pláž ostrova rády nabízejí. Pláž je tvořena oblázky a má pozvolný vstup do průzračného azurového moře, vyplatí se ovšem mít boty do vody. Žádné zázemí tu nehledejte, všechno potřebné si vezměte s sebou.

Oblíbená pláž, tentokrát s veškerým vybavením, se nachází také na jihozápadě ostrova. Koukounaries však bývá především během prázdninových měsíců přeplněná. Pláž je písečná a má pozvolný vstup, takže ji vyhledávají hlavně rodiny s dětmi. Najdete tu lehátka a slunečníky k pronájmu, občerstvení, sprchy, toalety, převlékárny i nabídku vodních sportů.

Zajímavá místa a výlety na Skiathu

Na Skiathos vyráží většina turistů hlavně za krásnými plážemi a čistým mořem. Pokud přesto toužíte po výletu, vydejte se k malebnému horskému klášteru Evangelistria. Kromě prohlídky kláštera a místního muzea tu můžete také posedět v příjemné kavárně a užít si výhledy do okolí.

Okouzlí vás rovněž staré město Skiathos s bludištěm úzkých uliček a schodišť, při toulkách přístavním nábřežím se můžete nechat zlákat na občerstvení v některé z místních taveren. Z malinkého poloostrova Bourtzi pak máte krásný výhled na celý starý přístav i centrum města Skiathos.

Počasí na Skiathu

Skiathos má středomořské podnebí s teplými léty, během nichž spadne minimum srážek. Horké dny pomáhá zvládat čerstvý vítr zvaný meltémi, který na ostrově vane od června do pozdního srpna.

Kdy jet na Skiathos

V červenci a srpnu na ostrově téměř vůbec neprší. Teploty přes den stoupají průměrně k 31 °C, odpolední maxima ovšem mohou dosahovat až 39 °C. V noci teplota klesá průměrně k 18 °C.

Pokud vyrazíte před hlavní sezonou nebo po ní, červnová denní maxima se budou pohybovat mezi 29 až 37 °C, zářijová potom mezi 27 až 35 °C. Průměrná noční teplota v těchto obdobích bývá okolo 16 °C.

Teplota moře na Skiathu

Moře u Skiathu je nejteplejší během letních prázdnin, kdy teplota vody vystoupá až k 26 °C. Ještě v září zůstává moře vyhřáté asi na 24 °C. V červnu očekávejte osvěžení o teplotě mezi 22 a 23 °C.

Na vývoj teploty moře u ostrova Skiathos se můžete podívat na webu Seatemperature.org.

Zájezdy na Skiathos

Cestovní kanceláře nabízejí pobyty převážně v tříhvězdičkových a čtyřhvězdičkových hotelích, méně často v penzionech či apartmánech. V ceně zájezdu je obvykle snídaně nebo je pobyt bez stravy. Obvyklá délka je týden nebo 10 dní.

Doprava je letecká, létá se z Prahy nebo Vídně, let je zpravidla kratší než 2 a půl hodiny. Potom následuje transfer do místa ubytování.

Ubytování na Skiathu

Pokud si chcete pobyt na Skiathu zabezpečit sami, nejvíce se vám vyplatí pronajmout si celý objekt nebo se ubytovat v apartmánech a studiích.

Apartmány na Skiathu

Fantastické ubytování a servis nabízejí Dionisos Studios and Apts Skiathos v Koukounaries. Na Bookingu získaly celkovou známku 9,2/10 ze 111 hodnocení. Apartmány a studia se nacházejí asi 700 m od moře, jsou klimatizované, mají vlastní koupelnu, kuchyň i balkon nebo terasu. Hostům je k dispozici také zahrada. Parkování je možné zdarma.

Hotely na Skiathu

Z hotelů na ostrově můžeme doporučit Hotel Korali, který si na Bookingu vysloužil celkovou známku 9,3/10 ze 168 hodnocení. Nachází se v Troulos jen asi 80 m od pláže a hosté mohou využívat také venkovní bazén nebo dětské hříště. Pokoje jsou klimatizované, s vlastní koupelnou, studia a apartmány mají rovněž kuchyňku a někdy i balkon. V ceně pobytu je snídaně a po celý den je v provozu bar. Parkovat je možné zdarma.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.