Dovolená Saalbach – Hinterglemm

Rakousko Saalbach – Hinterglemm, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Saalbach a Hinterglemm jsou dvě obce v rakouském Salcbursku vzdálené od sebe asi čtyři kilometry. Mezi nimi se rozprostírá velké lyžařské středisko označované jako Skicircus, které zasahuje ještě do obcí Leogang a Fieberbrunn.

Dovolená Saalbach – Hinterglemm | © Nataliya Nazarova | Dreamstime.com

Lyžování v Saalbachu

Aktuální sněhové zpravodajství získáte na webových stránkách Bergfex.at.

Vybaveni jsou tu především na sjezdování, ale i pro milovníky běžeckého lyžování se tu trasa najde. K dispozici je tu 12 km tratí upravených pro klasický styl i bruslení. Krásné panoramatické výhledy zajistí také krátká dvoukilometrová vysokohorská trať od prostřední stanice Reiterkogelbahn, upravená je však pouze na bruslení.

Zkrátka tu nepřijdou ani snowboardisti a vyznavači freestyle. V areálu je také Family Park U-Bahn vybavený zábavními prvky, které jsou vhodné především pro začínající a mírně pokročilé.

Sjezdovky

Lyžařský areál se rozkládá v nadmořské výšce 840-2 096 m.

Dosyta vyřádit se tu můžete na 270 km sjezdovek. Se 140 km převažují snadné modré tratě, 112 km je červených pro středně pokročilé lyžaře, těm nejzdatnějším je pak určeno 18 km těžkých černých tratí.

Pokud chcete objevovat modré rekreační sjezdovky kolem Saalbachu včetně sjezdovky Světového poháru na Kohlmais, doporučujeme okruh Saalbach-Runde. Trasa dlouhá 16 km vede po obou stranách údolí. Profesionálové by měli vyzkoušet své dovednosti na sjezdovkách Zwölferkogel Nord a Schattberg Nord.

Pro přehled všech možností sjezdování se podívejte na mapu areálu.

Lanovky

Vyvézt návštěvníky do výšin je připraveno 29 kabinových lanovek, 21 sedačkových lanovek a 20 vleků.

O provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Většina skipasů platí pro všechny lanovky a vleky v areálech Skicircus Saalbach – Hinterglemm – Leogang – Fieberbrunn, Schmitten v Zell am See a Kitzsteinhorn – Maiskogel v Kaprunu.

Skipasy s délkou platnosti od 1 dne začínají platit už od 15:00 dne předchozího. Můžete tedy využít osvětlené sjezdovky a noční sáňkování už o den dříve.

Počasí v Saalbachu

Lyžařská sezona v Saalbachu probíhá zpravidla od začátku prosince do poloviny dubna. Nejvíce sněhu obvykle padá v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je začátek prosince nebo dubna, kdy bývá v Saalbachu dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem nuly, v noci klesají obvykle k -5 °C, výjimečně i k -10 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od června do půlky srpna, kdy během dne atakují hranici 25 °C. V noci teploty přesto klesají i pod 10 °C.

Zájezdy do Saalbachu

Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy nejčastěji do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů, ať už v Saalbachu, nebo Hinterglemmu. Na výběr bývají pobyty od dvou do osmi dní, obvykle s polopenzí nebo se snídaní. K dispozici jsou ale i apartmány bez stravy.

Doprava je téměř vždy vlastní. Cesta z Prahy (465 km) vám osobním automobilem zabere asi pět a půl hodiny, cesta z Brna (523 km) zhruba podobně.

Ubytování v Saalbachu

Sami si můžete ubytování v blízkosti lyžařského areálu zabezpečit zhruba v pěti stovkách zařízení všech úrovní. Kapacita je vysoká, ovšem návštěvnost taky, proto doporučujeme učinit tak s dostatečným předstihem, abyste získali dobrý poměr kvality a ceny.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Pension Vier Jahreszeiten se známkou 9,2/10 z 56 hodnocení. Nachází se hned u sjezdovek v Saalbachu a jen 400 m od lanovek. V ceně nabízí fantastickou snídani. V létě je v ceně pobytu zahrnutá karta Joker Card. Ta nabízí mnoho výhod a slev v regionu.

Praktické informace

Webkamera

Rozsáhlou oblast monitoruje 18 webkamer.

Turistika

V oblasti čeká na návštěvníky 400 km turistických tras. Je tedy co objevovat.

Ti nejzdatnější se mohou vydat zdolat tři dálkové turistické trasy, dohromady na ně čeká 64 km, 3 800 výškových metrů a nespočet nádherných výhledů. Pro podrobný popis tras klikněte zde.

Nejen pro rodiny s dětmi jsou zase připraveny tematické stezky nebo méně náročné trasy. Kromě turistiky se tu však dá věnovat mnoha dalším aktivitám včetně horolezectví, cyklistiky, jezdectví, golfu či paraglidingu.

Tipy na výlety a další aktivity naleznete na této stránce.

Od svého ubytovatele navíc můžete získat Joker Card. Ta je platná po dobu vašeho pobytu a umožní vám získat některé služby zdarma nebo s atraktivní slevou.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.