Dovolená Pitztal

Rakousko Pitztal, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Pitztalský ledovec se tyčí až do nadmořské výšky 3 440 m v rakouském Tyrolsku. Díky tomu je zdejší středisko nejvýše položeným lyžařským areálem v Rakousku a nabízí možnost provozování zimních sportů od září do května.

Dovolená Pitztal | © Richard Banary | Dreamstime.com

Lyžování Pitztal

Aktuální sněhové zpravodajství zjistíte na webu Bergfex.at.

Na ledovci Pitztal a kolem jezera Rifflsee je běžkařům k dispozici středisko, kde je možné díky vysoké nadmořské výšce trénovat běžecké lyžování obvykle už od poloviny září až do poloviny května. Zdejší stezky nabízejí dohromady více než 30 km tratí upravených pro klasický styl i bruslení.

Ve výšce 3 000 metrů se nachází také ráj pro všechny snowboardisty a vyznavače freestyle. Středně velký snowpark X-Park Pitztalský ledovec nabízí překážky v různých stupních pokročilosti od začátečníků až po profíky.

Sjezdovky

Díky technickému propojení lyžařského areálu na ledovci Pitztal s areálem Rifflsee tu na vás čeká dohromady skoro 40 km sjezdovek. S téměř 21 km převažují středně těžké červené sjezdovky, snadné modré mají 13 km a těžké černé 5 km. Dají se tu využít i freeride trasy.

Přehled všech možností sjezdování nabízí mapa střediska.

Lanovky

Nahoru lyžaře a snowboardisty vyvezou tři kabinové lanovky, čtyři sedačkové lanovky a čtyři vleky. K dispozici je také jedna ozubnicová lanová dráha a jeden pohyblivý koberec.

O provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Všechny skipasy lze zakoupit jednoduše online pomocí cenové kalkulačky přímo na webových stránkách areálu.

Počasí Pitztal

Společná sezona v areálech Rifflsee a Pitztal trvá zpravidla od začátku prosince do začátku května. Nejvíce sněhu padá obvykle v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je začátek prosince nebo května, kdy bývá v oblasti dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Lyžovat na ledovci Pitztal se ale často dá už od poloviny září. Pokud se ovšem na dovolenou chystáte v této době, raději si ověřte, zda jsou v provozu lanovky.

Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem nuly nebo lehce pod ní, v noci klesají obvykle k -10 °C a níž.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty v červenci, kdy během dne překračují hranici 20 °C. V noci teploty přesto spadnou i k 7 °C.

Zájezdy Pitztal

Cestovní kanceláře nejčastěji nabízejí zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů. Vybrat si můžete z pobytů na tři až deset dní. Obvykle je zajištěno stravování formou polopenze, lze najít i pobyty bez stravy. Nejčastěji se jezdí do St. Leonhard im Pitztal.

Doprava je téměř vždy vlastní. Osobním automobilem vám cesta z Prahy (570 km) zabere zhruba šest a půl hodiny, urazit 700 km z Brna vám bude trvat zhruba o hodinu déle.

Ubytování Pitztal

Sami si ubytování můžete zabezpečit v St. Leonhard im Pitztal zhruba ve stovce zařízení různé kategorie, v širším okolí celkem asi ve třech stovkách. Kapacita se zaplňuje opravdu brzy, pro cenově výhodnější nabídky je potřeba rezervovat si pobyt včas.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Piz-Hotel s celkovou známkou 8,5 ze 17 hodnocení. Nachází se v St. Leonhard im Pitztal přímo u stanice lanovky. Tento rodinný hotel má k dispozici také infračervenou kabinu, saunu a parní lázeň. Každé ráno se podává snídaně. Hosté vysoce hodnotili poměr ceny a kvality tohoto ubytování.

Praktické informace

Webkamera

Oblast monitoruje devět webkamer.

Turistika

Číslo 3 440 označuje nejenom nadmořskou výšku, ale také název nejvyšší vyhlídky v Rakousku. Právě zde na ledovci Pitztal se můžete kochat opravdu exkluzivními výhledy jak v zimě, tak i v létě. Tento bod byste při své dovolené určitě neměli vynechat. K vyhlídce u horní stanice lanovky se pohodlně dovezete a využít můžete i zdejší kavárnu.

Další tipy na výlety a aktivity naleznete na této stránce.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.