Dovolená Kreischberg – Murau

Rakousko Kreischberg – Murau, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Kreischberg je lyžařský areál blízko města Murau, které leží na řece Mur v rakouské spolkové zemi Štýrsko. Středisko se rozkládá na horách Kreischberg a Rosenkranzhöhe v nadmořské výšce 868-2118 metrů.

Dovolená Kreischberg – Murau | © Evgeniya Biriukova | Dreamstime.com

Lyžování v Kreischbergu

Aktuální sněhové zpravodajství zjistíte na webu Bergfex.at.

Nadšeni tu budou snowboardisti a vyznavači freestyle, však jde také o dějiště Mistrovství světa ve freestyle lyžování a snowboardingu. Velký snowpark na Kreischbergu nabízí přes 40 překážek, na kterých se zabaví začátečníci i pokročilí.

Region Murau má také skvělou síť stezek pro běžecké lyžování. Až 180 km tratí je tu upraveno pro klasický styl i bruslení. Vybrat si můžete z dvou desítek tras, z nichž čtyři byly oceněny štýrskou pečetí. Najdete tu i dvoukilometrovou osvětlenou stezku, kterou je možné využívat až do 21:00.

Sjezdovky

K využití je připraveno celkem 42 km sjezdovek. Nejvíce je tu snadných modrých tras (17 km) a středně těžkých červených tras (16 km). Černé sjezdovky pro zkušené lyžaře mají celkem 9 km.

Všechny možnosti lyžování jsou zobrazeny na mapě sjezdovek.

Lanovky

Vyvézt na svahy vás mohou tři kabinové lanovky, čtyři sedačkové lanovky, pět vleků a jeden pohyblivý koberec.

Od roku 2021 je tu místo šestimístné lanovky k dispozici modernější desetimístná, takže se hodinová přepravní kapacita zvýšila z 2 000 na 4 000 osob. Tato lanovka vás vyveze z údolí až do nadmořské výšky 1 800 m.

O stavu tratí a provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Se skipasem na 1,5 dne a více můžete lyžovat i ve středisku Lachtal. Ke každému dennímu a vícedennímu skipasu dostanete také bonusovou kartu Kreischberg-Bonuskarte, která nabízí výhody u partnerů střediska. Skipasy si lze pořídit i online bez čekání ve frontě.

Počasí v Murau

Lyžařská sezóna v rezortu Kreischberg – Murau zpravidla trvá od začátku prosince do začátku dubna. Nejvíce sněhu obvykle padá v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je začátek prosince a konec března, kdy bývá v Murau dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem nuly až 5 °C, v noci klesají obvykle k -5 °C.

V letní sezóně bývají nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy během dne vystoupají i přes 25 °C. V noci ale mohou klesnout až k 10 °C.

Zájezdy do oblasti Kreischberg – Murau

Nabídka cestovních kanceláří do této oblasti je omezenější, přesto se však dá sehnat zájezd do pěkných hotelů. Vybírat můžete nejčastěji z pobytů na 4 až 8 dní s polopenzí.

Doprava je téměř vždy vlastní. Cesta z Prahy (550 km) vám zabere zhruba pět a půl hodiny, cesta z Brna je výrazně kratší, necelých 400 km urazíte zhruba za čtyři hodiny.

Ubytování v okolí Kreischbergu

Sami si můžete ubytování zajistit zhruba ve třech stovkách ubytovacích zařízení různých kategorií. Doporučujeme si však ubytování zajistit včas, protože kapacita se obzvláště v sezóně rychle plní. Přímo v malé obci Sankt Lorenzen ob Murau, kde se nacházejí dolní stanice lanovek a vleků, jsou pokoje vyprodané opravdu rychle, neboť kapacita tu není vysoká.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Egidiwirt Murau se známkou 8,2/10 z 250 hodnocení. Nachází se na okraji Murau, takže přímo k vlekům je třeba popojet asi 3 km, vynahradí to ale příznivá cena, která zahrnuje i velmi dobrou snídani. Poměr kvality a ceny ubytování tu hosté hodnotili naprůměrně.

Praktické informace

Webkamera

Oblast monitoruje pět webkamer.

Turistika

Oblast toho nabízí hodně i v létě. Na hoře Kreischberg si můžete zahrát DiscGolf, s mocnými prehistorickými obry se tu setkáte v Dinowaldu, je tu i strašidelná stezka nebo safari.

Můžete se pustit také do vysokohorské turistiky a obdivovat zdejší panoramata. První výškové metry pohodlně absolvujete kabinkovou lanovkou a pak po mírných alpských loukách vystoupáte na vrchol Kreischberg (2 002 m) a na Rosenkranzhöhe (2 118 m).

Jak si užít Kreischberg v létě včetně mapy místních atrakcí najdete na této stránce.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.