Dovolená Korfu

Řecko Korfu, Řecko
Charakter oblasti: moře

Korfu neboli Kerkyra je řecký ostrov v Jónském moři, jeho severní břehy však omývají vody moře Jaderského. Ostrov je od pobřeží pevninského Řecka na jihovýchodě vzdálený pouhých 5 km a na severu ho dělí jen 2 km od Albánie.

O Korfu se tvrdí, že je nejzelenějším z řeckých ostrovů. Hlavním městem je přístav Korfu, jehož historická část je od roku 2007 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO.

Dovolená Korfu | © Dreamstime.com

Dovolená na Korfu

Ostrovu Korfu se přezdívá také smaragdový či olivový, však se tu počet olivovníků odhaduje až na 5,5 miliónu. Také zde můžete ochutnat kumquat, neboli trpasličí pomeranč, který se tu rovněž pěstuje a z něhož se vyrábí i tradiční sladký alkoholický likér téhož jména.

Pláže na Korfu

Na Korfu najdete několik pláží oceněných modrou vlajkou.

Jednou z nich je Glyfada, která leží na západě ostrova. Vzhledem k tomu že jde o písčitou pláž s pozvolným vstupem do vody, je vhodná pro rodiny s dětmi. Dál od břehu se však nacházejí nebezpečné vodní proudy. Moře je tu krásně čisté a pláž je lemovaná skalami. V blízkosti se nacházejí bary a restaurace, k dispozici jsou slunečníky, lehátka, sprchy, toalety i šatny.

Modrou vlajkou se pyšní také pláž Agios Stefanos, která leží 35 km severovýchodně od města Korfu. I tato pláž je písečná s pozvolným vstupem a je obklopená zelení, takže tu lze najít i přirozený stín.

Skvěle vybavená je také oblázková pláž Barbati, která se nachází cca 17 km severně od hlavního města. Prostředí je vhodné i pro vodní sporty a k dispozici jsou lehátka, slunečníky, sprchy, toalety a šatny.

Zajímavá místa a výlety na Korfu

Specifickým místem je pro ostrov Korfu malý klášter Vlacherna, který se nachází na molu v zátoce a navíc leží v těsné blízkosti přistávací dráhy místního letiště. Dostanete se odtud lodí také na nedaleký „myší“ ostrůvek Pontikonisi s řeckým pravoslavným kostelem a skvělou kavárnou.

Zajímavých církevních staveb je na ostrově více. Na zeleném kopci nad pláží Paleokastritsa leží velký byzantský klášter, který dominuje celému regionu. Díky své poloze poskytuje nádherný výhled na ostrov a moře.

Na ostrově Korfu strávila mnoho času i rakouská císařovna Sissi. Právě pro ni byl v roce 1890 postaven zámek Achillion ve vesnici Gastouri. Letní zámeček je postaven v neoklasicistním slohu a přiléhá k němu i zahrada se sochami řeckých bohů a bohyň.

Počasí na Korfu

Korfu leží v subtropickém středozemním podnebném pásu a jeho klima je označováno jako středomořské. Charakteristické pro něj jsou mírné vlhké zimy a horká slunečná léta.

Kdy jet na Korfu

Nejlepší období pro pobyt u moře je na Korfu od června do září. Nejtepleji je v červenci a srpnu, kdy maximální denní teploty dosahují průměrně 32 °C a v noci obvykle teplota neklesne pod 20 °C. V červnu je průměrné denní maximum 29 °C a v září 27 °C. Noční teploty se v těchto měsících pohybují okolo 17 °C.

Teplota moře u Korfu

Teplota moře omývajícího břehy Korfu se od července do září pohybuje okolo 25 °C. Při červnovém pobytu počítejte s vodou o teplotě zhruba 23 °C.

Teplotu moře na Korfu si můžete ověřit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy na Korfu

Pokud toužíte navštívit Korfu, cestovní kanceláře jsou vám příznivě nakloněny. Nabízejí totiž tak pestrou škálu zájezdů, že si vybere snad každý. V nabídce jsou jak apartmány, studia či penziony a prázdninové vilky, tak i luxusní hotely či pětihvězdičkové resorty s all inclusive. Záleží tedy jen na tom, co je vám nejvíce po chuti.

Doprava na ostrov je letecká, na Korfu se létá z Prahy, Brna i Ostravy. Průměrná délka letu je asi 2 hodiny a 15 minut.

Ubytování na Korfu

Chcete-li si pobyt na Korfu zabezpečit sami, není to žádný problém. Vybírat můžete především z perfektně udržovaných apartmánů, samozřejmě jsou k dispozici i hotely a penziony. Ač je kapacita poměrně vysoká, o dovolenou na Korfu je velký zájem a ty nejlepší nabídky mohou rychle mizet, proto rezervaci neodkládejte.

Apartmány na Korfu

Z nabídky Bookingu můžeme pro skvělý poměr kvality a ceny doporučit Anna Studios s celkovou známkou 9,1/10 ze 111 hodnocení. Toto ubytování se nachází v městečku Marathias jen asi 30 m od místní pláže. Klimatizované apartmány a studia mají vlastní kuchyňský kout, koupelnu a balkon nebo terasu s výhledem na moře. V ceně ubytování je i snídaně, doobjednat lze polopenzi. Na místě je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště, také je možné domluvit si letištní transfer.

Hotely na Korfu

Z cenově příznivých hotelů byste neměli přehlédnout Eros Beach Hotel, který si na Bookingu vysloužil celkovou známku 9,3/10 ze 490 hodnocení. Hotel se nachází přímo u pláže v městečku Benitses. Klimatizované pokoje mají vlastní koupelnu, kávovar a malou ledničku i balkon s výhledem na moře. K pobytu je možné přiobjednat vynikající snídani. Parkování v lokalitě je zdarma.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.