Dovolená Kefalonia

Řecko Kefalonia, Řecko
Charakter oblasti: moře

Řecká Kefalonia je největším ostrovem v Jónském moři. Krajina ostrova je převážně skalnatá a hornatá. Přesto se na ostrově pěstuje vinná réva, ze které se lisuje výborné víno Robola, fíky a olivy. Také je zde rozvinuté rybářství.

Hlavní město Kefalonie je Argostoli. Mezi další významná města patří Lixouri, Paliki, Antipata, Sami, Asos a Skala.

Dovolená Kefalonia | © Dreamstime.com

Dovolená na Kefalonii

Během dovolené na Kefalonii doporučujeme zapůjčit si na pár dní automobil, abyste mohli poznat všechna krásná zákoutí ostrova a přírodní zajímavosti. Zdejší pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Středomoří. Spatřit tu můžete i vzácné velké želvy karety.

Pláže na Kefalonii

Vykoupat byste se při svém pobytu určitě měli na pláži Myrtos. Podle mnoha názorů je to jak nejlepší pláž ostrova, tak i jedna z nejhezčích v celém Řecku. Malebná odlehlá pláž s bílým pískem a oblázky je obklopená světlými vápencovými útesy. K dispozici je tu bar, sprcha, zapůjčit si můžete lehátka se slunečníky. Doporučujeme však přibalit boty do vody.

Velmi známá a navštěvovaná je pláž Xi s červeným pískem, blahodárně působícím jílem a bílými útesy na pozadí. Lze si tu pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet vodní sporty. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože vstup do vody je opravdu pozvolný. Bary a restaurace jsou v blízkém okolí.

Další pěkné pláže se nachází ve městech Skala a Lourdata.

Zajímavá místa a výlety na Kefalonii

K romantické procházce lákají uličky hlavního města Argostoli. Nedaleko města se nachází i maják sv. Theodora, odkud jsou vidět kouzelné západy slunce.

Pozoruhodným unikátním přírodním jevem, který můžete na ostrově pozorovat, je voda, která se “ztrácí” u mořských mlýnů Katavothres, aby se pak objevila na opačné straně ostrova, u jezera Melissani blízko města Sami.

Máte-li rádi horskou turistiku, můžete se vydat na výlet do národního parku Ainos se stejnojmennou nejvyšší horou Kefalonie, která stoupá do výšky 1 628 metrů.

Počasí na Kefalonii

Pro ostrov je typické středomořské podnebí se suchými a horkými léty a deštivými a mírnými zimami. Většina rekreantů vyráží na Kefalonii za mořem od června do září, pro turistiku je vhodný květen, druhá polovina září a říjen.

Kdy jet na Kefalonii

Nejtepleji je na Kefalonii v červenci a srpnu, kdy denní maximální teploty vystoupají na hodnoty okolo 34 °C. Noční hodnoty potom obvykle neklesnou pod 20 °C.

Pokud dovolenou nasměrujete spíše na klidnější období června nebo září, zastihnou vás denní maxima pohybující se okolo 30 °C a v noci si odpočinete při průměrných 17 °C.

Teplota moře u Kefalonie

Voda je nejteplejší od července do září, to má většinou více než 25 °C. Dorazíte-li v červnu, počítejte s teplotou zhruba okolo 23 °C.

Vývoj teploty moře u Kefalonie si můžete ověřit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy na Kefalonii

Zájezdů na Kefalonii je k dispozici široké spektrum. Můžete vyrazit do soukromí apartmánu či studia, kde si budete sami vařit či prozkoumáte kavárny a taverny v okolí, dáváte-li však přednost hotelovému komfortu, budete určitě spokojeni s nabídkou luxusních rezortů, kde můžete využívat stravování formou all inclusive, animační programy, bazény a často i wellness nebo spa.

Doprava je letecká, nejčastěji se létá z Prahy. Let trvá zhruba 2 a půl hodiny. Poté následuje transfer na místo ubytování.

Ubytování na Kefalonii

Na Kefalonii si můžete pobyt zabezpečit i sami. K dispozici je tu řada pěkných a čistých apartmánů i dobře vybavených hotelů.

Apartmány na Kefalonii

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit apartmány Agnanti, které se nacházejí ve Xi v bezprostřední blízkosti zdejší vyhlášené pláže. Hosté nadprůměrně hodnotili poměr kvality a ceny a tomuto ubytování udělili celkovou známku 9,6/10 z 52 hodnocení. Klimatizované apartmány mají vlastní kuchyňku i koupelnu a balkon s výhledem na moře. Na místě je k dispozici i bezplatné soukromé parkoviště. K obchodům a restauracím je to asi 500 m.

Hotely na Kefalonii

Fantastický poměr kvality a ceny poskytuje také tříhvězdičkový Panas Hotel ve Spartii, který si vysloužil celkovou známku 9,2/10 ze 155 hodnocení. Hotel se nachází jen pár kroků od písečné pláže s překrásným výhledem na hory a útesy. Klimatizované pokoje mají vlastní koupelnu, terasu nebo balkon i minibar či ledničku. Hostům je k dispozici i bazén, bar, restaurace či pokojová služba. Snídaně je možné přiobjednat. U hotelu lze bezplatně parkovat.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.