Dovolená Ischgl – Kappl

Rakousko Ischgl – Kappl, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Ischgl a Kappl jsou obce v rakouském Tyrolsku, společně s dalšími obcemi Galtür a See patří do turistického regionu údolí Paznaun.

Dovolená Ischgl – Kappl | © Anton Chygarev | Dreamstime.com

Lyžování Ischgl – Kappl

Aktuální sněhové zpravodajství zjistíte na webu Bergfex.at – Kappl, Ischgl.

Na své si v regionu přijdou i snowboardisti a běžkaři. Sunny Snowpark na Slunečné hoře nad Kapplem byl plánován a postaven především pro freestyle začátečníky a rodiny. O poznání větší Ischgl Snowpark s několika desítkami překážek je oproti tomu navržen pro všechny úrovně pokročilosti a zabaví i ty, kteří jsou už v ostatních snowparcích znudění.

Běžkaře potěší, že využívání běžecký tras je tu zdarma. Stezky se nacházejí v nadmořské výšce zhruba 1 300-2 000 metrů, a to už samo o sobě zaručuje výborný zážitek. Na více než 74 kilometrech upravovaných tratí najdou nováčci ty nejlepší podmínky pro své začátky v oblíbeném vytrvalostním sportu a pokročilí lyžaři si mohou užít náročné túry v nádherném prostředí. Pro ty, co se nemohou běžeckého lyžování nabažit, je k dispozici noční stezka z Galtüru do Wirlu osvětlená denně až do 22:00.

Sjezdovky

Menší areál Kappl nabízí celkem 42 km sjezdovek. Z toho 10 km tvoří snadné modré sjezdovky, 20 km středně těžké červené a 5 km tvoří černé sjezdovky pro zkušené lyžaře. Freeride trasám je tu vyhrazeno 7 km.

O poznání větší je ski areál Ischgl. Zde je k dispozici 238 km sjezdovek, většinu (150 km) tvoří středně těžké červené tratě, snadných modrých je 39 km a těžkých černých 34 km. Ani tady se nezapomíná na vyznavače freeride, těm je vyhrazeno 15 km tras.

Podívejte se na všechny možnosti lyžování na mapě ski areálu Kapplmapě ski areálu Ischgl.

Lanovky

V Kapplu se můžete nahoru vyvézt pomocí jedné kabinové lanovky, tří sedačkových lanovek, dvou vleků a čtyř pohyblivých koberců. V Ischglu jsou k dispozici tři kyvadlové lanovky, čtyři kabinové lanovky, 25 sedačkových lanovek a 13 vleků.

O provozu lanovek a stavu sjezdovek informují webové stránky areálů: Kappl, Ischgl.

Skipas

Veškeré informace o skipasech najdete zde: Kappl, Ischgl.

Webové stránky obou středisek nabízejí také skipasovou kalkulačku, díky které můžete zjistit, jaký lístek je pro vás nejvýhodnější. Skipasy lze zakoupit také online a vyhnout se tak frontám u sjezdovky.

Pokud zůstáváte déle a máte rádi rozmanitost, můžete využít skipas Silvretta na 73 vleků a lanovek v celé oblasti Paznaun.

Počasí Ischgl – Kappl

Sezona v Kapplu obvykle trvá od poloviny prosince do poloviny dubna, v Ischglu začíná už koncem listopadu a trvá až do května. Nejvíce sněhu lze očekávat od ledna do března.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je začátek prosince a první polovina dubna, kdy bývá v oblasti dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty od prosince do února se pohybují kolem nuly, v noci klesají až k -10 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy během dne překračují hodnotu 20 °C. V noci teploty přesto občas klesnou až k hranici 5 °C.

Zájezdy Ischgl – Kappl

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů a penzionů. Délka zájezdu je obvykle 4-8 dní a vybrat si můžete zpravidla z pobytu se snídaní nebo s polopenzí. V nabídce jsou také apartmány beze stravy.

Doprava je téměř vždy vlastní. Cesta z Prahy (580 km) vám zabere asi šest a půl hodiny, cesta z Brna (715 km) necelých osm hodin.

Ubytování Ischgl – Kappl

V celé oblasti si můžete ubytování sami zajistit v několika stovkách ubytovacích zařízení. Kapacita se ale rychle plní, proto doporučujeme pobyt plánovat s dostatečným předstihem.

Pokud chcete bydlet hned u lanovky v Kapplu a u stanice bezplatného skibusu do Ischglu, z nabídky Bookingu můžeme doporučit Haus am Lift. Od návštěvníků získal známku 9,2/10 ze 71 hodnocení. V ceně nabízí dle návštěvníků naprosto výjimečnou snídani, vyniká polohou (na lyžích můžete dojet až k domu) a je zde neplacené parkoviště. I přes tyto výhody patří k těm cenově příznivějším v oblasti.

Praktické informace

Webkamera

Kappl monitoruje pět webkamer, Ischgl šest.

Turistika

V regionu Paznaun se zabavíte i v létě. Pro horská kola je tu připraveno více než 700 km tratí a čtyři desítky tras pro každou úroveň pokročilosti. Pěší turisté mohou v tyrolských horách po turistických stezkách nachodit až tisíc kilometrů.

Přehled výletů různé obtížnosti naleznete na této stránce. Na začátek můžete vyzkoušet třeba okružní výlet po tichých lučních cestách z Kapplu přes Kappler Berg a malebné horské vesničky. Délka trasy je 7 km, převýšení jen 257 m a tato snadná túra vám zabere dvě hodinky.

Zůstáváte-li déle, mohla by se vám hodit karta plná výhod Silvretta Card. Od některých poskytovatelů ubytování ji můžete dostat i zdarma.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.