Dovolená Hochkönig

Rakousko Hochkönig, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Hochkönig je nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp ležící na území spolkové země Salcbursko v Rakousku a také název zdejšího ski areálu, který je součástí Ski Amadé.

Za lyžařskými zážitky se pod Hochkönig jezdí nejčastěji do obcí Maria Alm, Mühlbach a Dienten am Hochkönig.

Dovolená Hochkönig | © Yuriy Brykaylo | Dreamstime.com

Lyžování v Hochkönigu

Aktuální sněhové zpravodajství zjistíte na webu Bergfex.at.

Nejen lyžaři, ale i snowboardisti a běžkaři si v okolí Hochkönigu přijdou na své.

Přímo u lanovky Arthurhaus se nachází snowpark Livingroom, který je určen pro snowboardisty i vyznavače freestylu všech úrovní.

A díky několika desítkám kilometrů běžeckých tratí ve zdejším regionu nepřijdou zkrátka ani běžkaři. V Dientenu a Mühlbachu jsou na panoramatických vysokohorských stezkách s působivou kulisou hory Hochkönig připraveny tratě na klasický styl i bruslení. Samotná Maria Alm pak nabízí 30 km běžeckých tratí a také napojení na síť tras v údolí Pinzgau.

Sjezdovky

Na lyžaře čeká v areálu v nadmořské výšce 800-1 900 metrů celkem 120 km sjezdovek. Nejvíce je tu snadných modrých sjezdovek (52 km), středně těžkých červených je 41 km a těžké černé sjezdovky tvoří 19 km. Freeride trasám je vyhrazeno 8 km.

Pro děti je připraven Familypark Schönanger, kde na ně čeká 850 m dlouhá zábavná sjezdovka a řada atrakcí.

Přehled všech možností lyžování nabízí mapa areálu.

Lanovky

K dispozici je tu sedm kabinkových lanovek, osm sedačkových lanovek a devatenáct vleků. O jejich stavu a provozu informují webové stránky areálu.

Skipas

Všechny informace o skipasech naleznete zde.

Zakoupit si je můžete i online nebo na místě v automatech. Pomůže vám to vyhnout se čekání ve frontě před pokladnami.

Skipas s platností 1,5 dne a více můžete využít na lyžování v celé oblasti Ski Amadé. Máte tak možnost vyzkoušet 760 km sjezdovek a 270 lanovek a vleků. Více o Ski Amadé zjistíte na webových stránkách oblasti.

Počasí v Hochkönigu

Lyžařská sezona v rezortu Hochkönig trvá obvykle od začátku prosince do poloviny dubna. Nejvíce sněhu padá zpravidla v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna a v únoru, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je druhá polovina prosince a konec března, kdy bývá v areálu Hochkönig dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem 5 °C, v noci klesají průměrně k -5 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty v červenci a srpnu, kdy během dne místy i atakují hranici 30 °C. V noci ale teploty mohou v chladnějších dnech klesnout i k 10 °C.

Zájezdy do oblasti Hochkönig

Zájezd pod horu Hochkönig seženete jak do Mühlbachu, tak do Dienten am Hochkönig i do Maria Alm. Cestovní kanceláře nabízejí obvykle zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů a penzionů. Nejčastěji narazíte na týdenní pobyt, ale není problém najít i zájezd na víkend nebo prodloužený víkend. Pobyty jsou buď s polopenzí, nebo bez stravy.

Doprava je téměř vždy vlastní. Trasa z Prahy (450 km) i z Brna (500 km) vám zabere lehce přes pět hodin.

Ubytování v oblasti Hochkönig

Pod horou Hochkönig můžete vybírat z více než dvou stovek ubytovacích zařízení. Na sezonu jsou ale termíny velmi rychle zabrané, proto doporučujeme ubytování rezervovat s dostatečným předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Jugendgästehaus Oberau se známkou 8,3/10 z 344 hodnocení. Nachází se v Maria Alm jen 250 m od nejbližšího vleku a v ceně ubytování, které patří k nejnižším v oblasti, je zahrnuta karta Hochkönig Card, která umožňuje bezplatné využívání zdejších letních lanovek, ale i večerního lyžování v Maria Alm a mnoho dalších výhod.

Praktické informace

Webkamera

Oblast monitoruje celkem 14 webkamer, nacházejí se v Maria Alm, Mühlbachu a Dienstu.

Turistika

V létě je oblast připravená na turisty, cykloturisty i horolezce a ferratové nadšence.

Zdejší specialitou je tzv. bylinková turistika. Stezka Ach du grüne Neune je 134 km dlouhá trasa rozdělená do devíti etap vedoucí přes alpské pastviny, na níž se návštěvník seznamuje se zdejšími bylinami a rostlinami i s jejich využitím v regionální kuchyni. Každou etapu lze absolvovat také zvlášť.

Všechny možnosti, jak si užít Hochkönig v létě, nalezente zde.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.