Dovolená Fuerteventura

Španělsko Fuerteventura, Španělsko
Charakter oblasti: moře

Fuerteventura je druhým největším z Kanárských ostrovů. Ač je stejně jako celé souostroví součástí Španělska, leží v Atlantském oceánu pouhých 100 km od pobřeží Afriky. Největším městem na ostrově je Puerto del Rosario, nedaleko něhož se nachází i mezinárodní letiště.

Vzhledem k stabilnímu teplému podnebí, které na Fuerteventuře panuje, ji můžete navštívit v podstatě v kteroukoli roční dobu. Díky ideálním podmínkám je oblíbená mezi vyznavači windsurfingu, kteří obvykle míří na pláž Sotavento ve východní části ostrova. Fuerteventura okouzluje i milovníky přírody, roste zde totiž mnoho endemických druhů, jako je cesmína ostrolistá nebo borovice kanárská.

Dovolená Fuerteventura | © Eva Bocek | Dreamstime.com

Dovolená na Fuerteventuře

Na Fuerteventuře na vás čekají pláže jako v Karibiku, pouštní duny jako na Sahaře a perfektní vlny pod váš surf. Během dovolené nezapomeňte kromě ovoce a zeleniny ochutnat také místní sýr vyráběný z mléka fuerteventurských koz.

Pláže na Fuerteventuře

Fuerteventura má z Kanárských ostrovů nejdelší pobřeží a naleznete na něm více než 150 přírodních širokých pláží. Tvořené jsou obvykle světlým nebo černým pískem. Ty nejnavštěvovanější se nacházejí na poloostrově Jandía a kolem přírodního parku Dunas de Corralejo.

Jednou z nejvyhledávanějších a nejkrásnějších pláží nejen na Kanárech, ale i v celé Evropě je Playa de Cofete. Široká a dlouhá pláž se zlatým pískem a průzračnou vodou představuje dokonalé místo pro relaxaci a splynutí s přírodními živly. Koupání je tu na vlastní nebezpečí, vlny jsou zde mnohdy vysoké, a nečekejte ani žádné zázemí ve formě toalet, barů či lehátek. Také cesta k pláži dokáže potrápit především nezkušené řidiče. Za veškeré nepohodlí jste však odměněni neskutečným prostředím, strhujícími výhledy a klidnou atmosférou.

Moc pěknou pláží, na níž vás pobaví roztomilé malé veverky rodu čipmank, je Playa Del Mal Nombre. Dlouhá pláž se světlým pískem a křišťálově čistou vodou bývá méně větrná než ostatní pláže na ostrově, vstup do vody je pozvolný a najdete tu plážový bar, kde se můžete občerstvit nebo si pronajmout lehátka. K dispozici je také sprcha a toalety.

Milovníci vodních sportů se koncentrují na Playa de Sotavento. Na této 5 km dlouhé písečné pláži se každoročně koná i mistrovství světa ve windsurfingu. Najdete tu proto školy windsurfingu a kitesurfingu, nechybí ani plážový bar či restaurace. Fascinovat vás tu bude kromě pozorování surfařského umění i to, jak si s pobřežím hraje příliv a odliv.

Zajímavá místa a výlety na Fuerteventuře

Nejen pro turisty s dětmi je atraktivním výletním cílem park Oasis. Zdejší zoologická zahrada umožňuje návštěvníkům blízká setkání s velbloudy, lamami, žirafami a dalšími zvířaty, obdivovat můžete i cvičené lachtany nebo papoušky. K procházce láká také nádherná botanická zahrada.

Pouštní atmosféra na vás dýchne v národní přírodní rezervaci Dunas de Corralejo, kde můžete obdivovat zlaté písečné duny a cítit se jako v nedaleké Africe. Jen s tím rozdílem, že tady se nacházíte v bezprostřední blízkosti dlouhých pláží, kde následně naleznete dokonalé osvěžení.

Z přístavu Corralejo se výletní plavbou dostanete na asi 3 km vzdálený ostrůvek Lobos, kde v minulosti žilo velké množství lachtanů, dnes je však domovem chráněných ptáků. Ostrov není obydlený, na celé jeho ploše se rozkládá přírodní rezervace. Najdete na něm pouze jednu restauraci, proto doporučujeme vzít si s sebou na výlet svačinu a případně i vlastní slunečník, protože tu není ani mnoho stinných míst. Na ostrově je však úžasné koupání a potápění, můžete také vystoupat na horu Caldera nebo se projít k majáku.

Počasí na Fuerteventuře

Oceánské subtropické klima Kanárských ostrovů ovlivňují chladnější pasátové větry a Kanárský proud. Krajina Fuerteventury je převážně pouštní, vítr na ostrov přináší písek ze Sahary, díky čemuž vznikají na východním pobřeží dlouhé pláže. Podnebí je celkově velmi suché a velkým problémem je nedostatek vody.

Kdy jet na Fuerteventuru

Kanárské ostrovy můžete navštívit celoročně, i v zimě se tu denní teploty pohybují nad 20 °C. Nejtepleji je však na Fuerteventuře od června do října, kdy denní maxima dosahují hodnot mezi 28 a 35 °C a v noci je okolo 17 až 19 °C. Srážky vás tu zastihnou jen výjimečně.

Teplota moře u Fuerteventury

Teplota Atlantského oceánu u břehů Fuerteventury po většinu roku neklesne pod 19 °C. Nejteplejší bývá voda v září a říjnu, kdy má kolem 23 °C.

Na vývoj teploty v průběhu roku se můžete podívat na webu SeaTemperature.org.

Zájezdy na Fuerteventuru

Cestovní kanceláře nabízejí celou řadu zájezdů na Fuerteventuru. Obvykle vás ubytují ve čtyřhvězdičkovém komplexu s polopenzí nebo all inclusive. V resortech obvykle nechybí ani bazény s tobogány, wellness či animační program pro děti i dospělé.

Doprava je letecká, s cestovní kanceláří poletíte obvykle z Vídně, Katovic nebo z Brna. Přímý let trvá cca 5 hodin. Mezinárodní letiště se nachází asi 5 km od města Puerto del Rosario. Do hotelů vás potom dopraví transferové autobusy.

Ubytování na Fuerteventuře

Budete-li cestovat po vlastní ose, nejlepší cenovou nabídku získáte při pobytu v apartmánech nebo aparthotelích.

Apartmány na Fuerteventuře

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Casa Sunshine Cotillo Mar s celkovou známkou 9,3/10 z 95 hodnocení. Apartmány se nacházejí v městečku Cotillo jen 500 m od nejbližší pláže a 44 km od mezinárodního letiště. Mají plně vybavenou kuchyň a vlastní koupelnu, některé i balkon nebo terasu s výhledem na oceán. Parkování je možné zdarma. Hosté, kteří zde byli ubytovaní, vysoce hodnotili lokalitu, personál a rovněž čistotu apartmánů.

Hotely na Fuerteventuře

Skvělé zázemí pro sportovní aktivity i relaxaci nabídne čtyřhvězdičkový Playitas Aparthotel – Sports Resort, který se nachází v Las Playitas jen 50 m od pláží a vedle golfového hřiště. Na Bookingu si vysloužil celkovou známku 8,7/10 z 300 hodnocení. Na hosty zde čeká ubytování v klimatizovaných studiích nebo apartmánech s vlastní kuchyňkou a koupelnou, hotelové wellness centrum, posilovna, multifunkční hřiště a několik bazénů. Je možné si přiobjednat snídaně, polopenzi nebo plnou penzi. Mezinárodní letiště je vzdáleno 45 km, parkování u hotelu je možné zdarma.

Praktické informace

Levné zájezdy do oblasti Fuerteventura


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.