Dovolená Folgaria – Lavarone

Itálie Folgaria – Lavarone, Itálie
Charakter oblasti: lyže

Městečka Folgaria a Lavarone leží v italské provincii Trentino na severu Itálie. Ve zdejším lyžařském středisku Alpe Cimbra významně převažují modré sjezdovky, a tak je vhodné jak pro začátečníky na lyžích či snowboardu, tak pro rodiny s malými dětmi či pro ty, kteří mají rádi klidnou a romantickou atmosféru zimní dovolené.

Dovolená Folgaria – Lavarone | © Chiara Zeni | Dreamstime.com

Lyžování ve Folgaria a Lavarone

Aktuální sněhové zpravodajství přináší web Bergfex.it.

Okolí Folgaria a Lavarone je navíc rájem pro všechny běžkaře, a obzvlášť pro běžkaře milující dějiny. Přes 80 km tratí je perfektně upraveno pro klasický styl, z toho 76 km i pro bruslení. Stopy často vedou okolo pozůstatků pevností z 1. světové války, které si tak můžete prohlédnout přímo na lyžích.

Sjezdovky

Lyžaři i snowboardisti se mohou ve Folgaria prohánět celkem po 74 km sjezdovek, které leží v nadmořské výšce 1 200-1 900 metrů. Valnou většinu tvoří modré trasy, mírných sjezdů je tu dohromady 53 km. Na 19 km červených tratí pak mohou své schopnosti vylepšovat pokročilí jezdci a adrenalin zvednou dva černě značené kilometry.

V Lavarone na vás v nadmořské výšce 1 180-1 660 metrů čeká celkem 30 km sjezdovek, z nichž i tady tvoří většinu modré tratě, těch tu najdete dohromady 22 km. 6 km mají červené sjezdy a 2 km měří černé trasy.

Přehled o všech možnostech sjezdování nabízí mapa areálu Alpe Cimbra: Folgaria – Lavarone.

Lanovky

Nahoru vás ve Folgaria vyveze za plného provozu 17 sedačkových lanovek a 5 vleků.

V Lavarone to je 6 sedačkových lanovek, 3 vleky a 5 pohyblivých koberců.

O stavu sjezdovek a provozu lanovek informují webové stránky areálu Alpe Cimbra.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Skipasy do Alpe Cimbra si můžete zakoupit i online bez čekání ve frontě.

Turistika ve Folgaria a Lavarone

Zajímáte-li se o historii 20. století, určitě navštivte jedno z největších opevnění první světové války Forte Belvedere, které se nachází v Lavarone.

K vodním hrátkám pak v létě láká Lago di Lavarone, které bylo v roce 2017 oceněno modrou vlajkou, což je důležité mezinárodní uznání jeho kvalit. Toto horské jezero se v létě se svými plážemi a vodními sporty stává oblíbeným turistickým cílem, v okolí vede také několik cyklostezek či turistických tras. V zimě na něm můžete bruslit.

Počasí ve Folgaria a Lavarone

V zimních měsících bývá poměrně slunečno, zato nejvíce deštivých dní vás potká od května do července. V horách se ale počasí beztak velmi rychle mění. Hodně srážek je také v listopadu, ale to už obvykle sněží nebo jsou srážky smíšené.

Nejlepší období k návštěvě

Během zimní sezony je od prosince do poloviny března průměrná denní maximální teplota 3 °C. V noci teploměr klesne k hodnotám okolo -6 °C, za mrazivých nocí to však může být až -16 °C.

Nejtepleji je během letních prázdnin. Od července do srpna denní maxima dosahují hodnot mezi 21 a 27 °C. V noci bývá okolo 10 °C, za chladnějších nocí však mohou nad ránem překvapit i teploty těsně nad nulou.

Zájezdy do Folgaria a Lavarone

S cestovní kanceláří se můžete vydat do Folgaria a Lavarone většinou do tříhvězdičkových hotelů, méně často i do apartmánů nebo čtyřhvězdičkových hotelů. Součástí pobytu je obvykle i polopenze. Běžná délka zájezdu je 5 nebo 8 dní.

Doprava bývá vlastní. Osobním automobilem se do Folgaria či Lavarone dostanete z Prahy asi za 7 a půl hodiny, nejrychlejší trasa měří 750 km. Z Brna cesta zabere více než 8 hodin, překonat musíte vzdálenost zhruba 820 km.

Ubytování ve Folgaria a Lavarone

Pokud si chcete pobyt raději zabezpečit sami, máte asi stovku možností, kde se v okolí lyžařského areálu Alpe Cimbra ubytovat. Většinou jde o apartmány, hotely či penziony.

V městečku Folgaria můžeme doporučit Hotel Kube, který má na Bookingu celkovou známku 8,8/10 ze 193 hodnocení. Tříhvězdičkový hotel se nachází přímo u sjezdovek, jen 100 m od nejbližší lanovky. Má vlastní parkoviště, wellness i restauraci, v níž se podávají snídaně, případně si můžete přiobjednat i polopenzi. Pokoje o různých velikostech jsou vybavené minibarem a balkonem, apartmány mají i vlastní kuchyňku.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.